Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw wrz 02, 2021 11:58

sprezynki luzne na tarczy sprzęgłowej. jesli by byly dluzsze to by nie bulo tego klekotania. dlatego zawsze mowie by na to patrzec. dziwie sie jak ktos kupuje nowe i nie oglada tarczy. obroty podniesione owszem nieco niweluja ten objaw ale zapewbe jest tez przy przyspieszaniu gdzies przy 1700 obrotach takie delikatny furkot. przy 2100 zanika. grneralnie to prawie ten sam zestaw jednomasowy jest w nowszych 1.6 tdi jak maja system start stop. sprzeglo jest identyczne a tylko zamach ma inne odsadzenie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Wlady » pt wrz 03, 2021 17:16

wesol pisze:
czw wrz 02, 2021 11:58
sprezynki luzne na tarczy sprzęgłowej. jesli by byly dluzsze to by nie bulo tego klekotania. dlatego zawsze mowie by na to patrzec. dziwie sie jak ktos kupuje nowe i nie oglada tarczy. obroty podniesione owszem nieco niweluja ten objaw ale zapewbe jest tez przy przyspieszaniu gdzies przy 1700 obrotach takie delikatny furkot. przy 2100 zanika. grneralnie to prawie ten sam zestaw jednomasowy jest w nowszych 1.6 tdi jak maja system start stop. sprzeglo jest identyczne a tylko zamach ma inne odsadzenie.
Ja zanim to zamontowałem,wszystkie czesci dokładnie obejrzałem.sprzezynki sa podwójne i są tak sztywno osadzone ze nie ma szans na jakieś luzy.nawet nie ma mozliwosci pomyslic sie z otworami na sruby,kołki.ogolnie to zauwazylem ze troszke choc niewiele ciszej to zaczyna klektoać.byc może musze trochę pojeździć.przeszukalem niemieckie forum i tam również ludzie opisują ten sam problem i najczęściej dotyczy czipowanych ALH ze sprzeglem od g60/vr6 wiec chyba jednak nie mam sie czym przejmować.pozostaje sie przyzwyczaić. Moze teraz podkrece go do 140KM skoro mam juz taki zapas na sprzęgle 😁



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt wrz 03, 2021 19:23

obaw to nie ma bo tu nic sie nie stanie. w 1.6 tarcza taka sama a nic nie klekocze. w jednym wymienialem sam na zestaw vakeo i tez cisza. w trzecim niemiec założył tez valeo ale to tez touran ale starszy 1.9 tdi


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Wlady » czw gru 09, 2021 19:12

Witam.musze odkopać temat i chcialbym tylko szybko zapytać.czy zestaw sprzęgła vr6/g60 pasuje do skody octavi 2? Silnik BXE ze skrzynią 5 biegową JCR.
Sytuacja awaryjna bo żonie się popsuło a ja jestem za granica.chcialem zamówić szybko części o ile wogole będą pasować.nie ma tego silnika na liście w zestawieniu na poczatkowym poście.



Mmatys12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 03, 2021 18:18
Lokalizacja: Sierpc
Auto: Mk4
Silnik: Axr

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Mmatys12 » czw maja 19, 2022 10:35

Cześć odkopię trochę temat ale przychodzę z pytaniem do AXRa dwumas założyć LUKa czy lepszy będzie Sachs? Sprzęgło powoli daje o sobie znać i zbieram się w sobie które zamówić.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw maja 19, 2022 14:50

Sachs. A nie chcesz założyć zestawu jm od 1z?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Mmatys12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 03, 2021 18:18
Lokalizacja: Sierpc
Auto: Mk4
Silnik: Axr

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Mmatys12 » pt maja 20, 2022 13:00

wesol pisze:
czw maja 19, 2022 14:50
Sachs. A nie chcesz założyć zestawu jm od 1z?
Wiesz co nie myślałem nad tym jeszcze, auto kupiłem dosyć niedawno i wychodzą niektóre bolączki wieku. Zagłębie się w temat i przemyśle :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości