Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr sty 27, 2016 18:35

Nie ma takiej mozliwosci by byla skryznia piątka i byl wysprzeglik zintegrowany z lozyskiem jako centralny. JEdynie byly takie wysprzegliki ale w grupie SGa czyli galaxy sharan i alhambra ale tam skryznia 5 biegowa do np AFN czy 1Z byla od forda a nie od vaga. No chyba ze jakis podluzniak mial tak. Wszelkie poprzeczniaki ze skrzynia 6 biegowa maja wewnatrz dzwona wysprzegli wiec i zabawy jest wiecej przy jego wymianie. No i niestety czeka mnie ponowna robota. Ale już mamnadzieje pozbede sei tego malego rzępolenia sprzezyek na tarczy w tym jednomasie valeo. JEdnak podejrzenia mialem sluszne jak to zakladalem bo zestaw mialem uzywke. W sharanie zakladalem nowy i tego nie ma a tu juz jest. ALe wszystko sie okaze po regeneracji u Radzika i zamontowaniu teog na aucie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sobot265
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 04, 2016 21:45

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: sobot265 » czw lut 04, 2016 23:00

Ja do kolegi Wesol. Witam jestem tu nowy ale nie laik siedze w samochodach ponad 10 lat i tuningi tdi nie są mi obce, ale temat przeróbki sprzęgła troche tak. Po prostu jedni piszą o starym sharanie drudzy o tzw.2 Więc tak mam Galaxy 1.9 auy i dwumasę wyrąbaną i teraz moje pytanko bo już mi się miesza i nie wiem czy dobrze zrozumiałem że do silnika auy podejdzie jednomasa od 1Z czy tylko tek komplet valeo, zaznaczę że silnik ma orginalną moc i nie chce w tym aucie jej zwiększać.Z góry dzieki za odpowiedz



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw lut 04, 2016 23:52

Tak jak pisałem wcześniej. Podział jest na te do skrzyni 5 biegowych i na te do 6 biegowych. Do twojego auta tylko valeo 240 mm do 6 biegowego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kusior22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 13, 2008 22:32
Lokalizacja: witonia

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: kusior22 » śr lut 24, 2016 20:19

witam
mam pytanie jakie sprzęgło do golf 1.8GT silnik ADZ

padła mi skrzynia ( kod 4T) i muszę wymienić na nową! mam już drugą ( w drodze do mnie) skrzynia jaką chcę założyć to ( kod 4Z) z golfa ii 1.8 silnik RP syncro
czytałem na tym forum oraz innych że te dwie skrzynie są identyczne tyle że syncro miała dołożony rozdzielacz na tylną oś
skrzynie muszę wymienić a przy okazji chciałem założyć nowe sprzęgło bo to co jest aktualnie jest na wykończeniu
jakie jest aktualnie sprzęgło to nie wiem bo auto padło mi w drodze i zostawiłem u znajomego więc ze wszystkimi częściami muszę jechać na miejsce i tam wymieniać
dlatego się pytam jakie muszę kupić
byłem w kilku sklepach i się pytałem! jeden powiedział że 210mm 22 zęby na wałek a drugi 210mm 24 zęby na wałek
i zgupiałem po tych odpowiedziach a na forum i u wujka google nie mogłem znaleźć na to odpowiedzi
najlepiej jak ktoś podał by mi numer katalogowy
z góry dzięki za odpowiedz

edit
zapomniałem dodać że chcę wymienić kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, talerzyk wysprzęglika itp)



Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Buc » ndz lut 28, 2016 19:51

Witam, kupiłem jakiś czas temu ,,na zapas" sprzęgło do mojego samochodu - jest to model VW Golf mk2, silnik to 1.6 wolnossący Diesel o oznaczeniu JP, moc 40kW (54KM). Sprzęgło, które kupiłem to Sachs 3000 067 005 <3000 067 003>. Na naklejce są numery części, które wchodzą w jego skład.

Zrobiłem błąd, gdyż zawierzyłem sprzedawcy, że jest to sprzęgło do auta z silnikiem Diesla. Obecnie, gdy sprawdzam ten numer w Internecie, to wyskakują mi różne informacje - że jest to model od Diesla w mk1, albo od GTI mk2, albo że są ze sobą zamienne.

Dlatego proszę szanownych kolegów o ostateczny wyrok - czy to sprzęgło będzie pasować do mojego samochodu, czy też nie? Zamierzałem za 2-3 tygodnie oddać auto do mechanika w celu wymiany uszczelniaczy półosi, zmiany oleju w skrzyni, wymianie sprzęgła i uszczelnieniu. Jeśli jednak to sprzęgło nie będzie pasować, zmuszony będę je sprzedać i kupić właściwe.

Dodam, że sprzęgło to nieużywany leżak magazynowy, pudełko zostało uszkodzone zębem czasu. Dałem za nie 120zł, więc okazja była. Czego się obawiam, to całkowicie bezużyteczna.

Oczywiście, za pomocne posty rozdaję plusy :)

Pozdrawiam


Wielki, zły Buc

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » pn lut 29, 2016 08:18

Buc, po numerach z pudła,które leży pieron wie ile,ciężko dojść. Żaden z tych podanych przez ciebie numerów nie wchodzi mi,więc zróbmy inaczej:
Poniżej w linku dostaniesz sprzęgło Sachs dedykowane do JP. Masz tam podaną średnicę 200mm i ilość zębów w tarczy-24.
Sprawdź w tym co kupiłeś,czy wszystko jest tak samo.
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... skowa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli średnica i żeby się zgadzają,śpij spokojnie :-)
Buc pisze:albo od GTI mk2
W GTI było sprzęgło 210mm.
Buc pisze:Dałem za nie 120zł, więc okazja była
Brałbym i ja :food:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Buc » pn lut 29, 2016 17:35

Sprawdziłem wymiary i liczbę zębów - średnica 20cm, oraz 24 zęby. Wydaje mi się, że moje sprzęgło jest takie jak wskazane przez Ciebie w linku, ale dla pewności wrzucam zdjęcia swojego wykopaliska:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zastanawia mnie za to rdza na docisku, wydaje mi się, że gdy kupiłem to sprzęgło w maju, to nie było tyle tego. Możliwe, że przez leżenie u mnie w wilgotnym blaszaku tak się stało. Czym to wyczyścić przed założeniem? Z drugiej strony, sprzęgło stale pracuje w wilgotnych warunkach, co prawda, jest zamknięte, ale jednak wilgoć otoczenia swoje robi.

Drugie pytanie, czy to co mam to już jest absolutny komplet, czy coś jeszcze trzeba dokupić? Zależy mi na tym, by założyć sprzęgło i mieć spokój na kolejne 220 tys. km (co prawda, jeszcze u mnie się nie ślizga, ale skoro skrzynia będzie zdejmowana, to za jedną robotą będzie można wymienić sprzęgło, skoro już u mnie leży i gnije).

Dodam, że sprawdziłem numery części z naklejką i zgadza się zawartość opakowania z etykietą. Jeśli ktoś jest w stanie rozszyfrować te numery, to zamieściłem odpowiednie zdjęcia.

Pozdrawiam

PS. Nie mogę dać Michałowi pochwały, proszę innych userów by spróbowali, nie wiem czemu występuje błąd na jego poście (gdzie indziej się da bez problemu nagrodzić jego posty).


Wielki, zły Buc

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » śr mar 09, 2016 17:25

Buc pisze: wrzucam zdjęcia swojego wykopaliska:
Matko z Buska.... :goof: To ma chyba ze 20 lat :shock: Nigdy nie widziałem takiego opakowania Sachs....
Buc pisze:rdza na docisku
Buc pisze:Czym to wyczyścić przed założeniem?
Papierem ściernym np.P240.
Buc pisze:czy to co mam to już jest absolutny komplet, czy coś jeszcze trzeba dokupić?
Komplet. Możesz jedynie dokupić łożysko dociskowe i wymienić mając skrzynię na wierzchu,ale to nie mus,bo można to zrobić na aucie.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Buc » śr mar 09, 2016 17:38

Mówiłem, że wykopalisko? ;)

Dzięki za rady, poszukam łożyska, przy okazji się wymieni, ponieważ słychać szum po wciśnięciu pedału sprzęgła.


Wielki, zły Buc

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » czw mar 10, 2016 15:39

Pytalem sie dzisiaj w sklepie o komplet dwumas + sprzeglo do ALH. Cena 1300zl z SACHS'a. Wchodze na allegro a tu 250zl taniej http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeg ... 51773.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mozna brac smialo te tansze, nie jest to jakas podroba czy cos ?



magnus8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 13, 2014 11:34

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: magnus8888 » czw mar 10, 2016 17:57

Witam ponownie temat sprzęgła nie daje o sobie zapomnieć. Zmiana przed wiosną konieczna postanowione chip jest zrobiony wykres : http://www.fotem.pl/show/full/194239938 ... ad65ccd0b0" onclick="window.open(this.href);return false; lub link na forum :
viewtopic.php?f=82&t=390008&start=392" onclick="window.open(this.href);return false;

Znalazłem takie sprzęgło na alledrogo : http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeg ... 92318.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jednomas odpada ze względu , że jeździłem i nie wiem czy źle był zrobiony czy coś ale to nie o to mi chodzi - subiektywna opinia.
Czy seryjne sprzęgło ogarnie taki program ? różnica między serią a btb to około 600 zł dla mnie to dużo połowa nowych opon które muszę kupić.Więcej mocy nie będzie , żadnych wyścigów ,palenia gumy itd również nie .



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » pt mar 11, 2016 21:55

maciek805 pisze:Mozna brac smialo te tansze, nie jest to jakas podroba czy cos ?
Powiedz,skąd my mamy to wiedzieć? :chytry:
magnus8888 pisze:Czy seryjne sprzęgło ogarnie taki program ?
Spokojnie da radę. Mam ASZ zrobionego w tej chwili na 180PS i ponad 400Nm.Auto śmiga właśnie z takim sprzęgłem i nic złego się nie dzieje.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Skrzak » śr mar 16, 2016 00:17

A jak jest z trwałością takiego sprzęgła Vr6? Bo moje dwumasowe sprzęgło seryjne z AXR dojechałem jazdą na półsprzęgle. A czy to VR6 jest lepiej znosi takie dożynanie?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » czw mar 17, 2016 08:04

Skrzak, jak chcesz zarzynać sprzęgło,to nabij je kevlarem. Żadne seryjne sprzęgło nie wytrzyma jazdy na półsprzegle.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości