Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mareccki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 10, 2019 09:10

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Mareccki » ndz sty 26, 2020 18:33

Naszukałem się trochę i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, albo niechcący ominąłem.
Mam szansę kupić w okazyjnej cenię skrzynię 6 biegową z diesela golf 4, i pytanie czy ktoś wie czy będzie pasowała najlepiej p&p do golfa 4 2.0 benzyna 5 biegów ? Sprzęgło mi się kończy, więc przy okazji bym skrzynię wymienił bo 6 biegu mi brakuje podczas jazdy



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: sebekgolf » ndz sty 26, 2020 19:39

Najpierw to ty sobie sprawdź przełożenia 5 biegu w tej 5 co masz, z 6 biegu w tej co chcesz kupić, bo może się okazać, że twoja 5 będzie dłuższa niż ta 6. Nie wiem jak tam dzwony wyglądają benzyna <->diesel. Na pewno przekładka w dieslu z 5 na 6 nie jest p&p bo trzeba na pewno zmieniać zamach ( większe sprzęgło więc i wieniec ma inną średnicę), coś mi się kojarzy że przeguby jeszcze inne były ale głowy nie dam. Poszukaj pod tematem swapu skrzyni w dieslu a znajdziesz na pewno.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Przemorg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 16, 2020 22:41

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Przemorg » wt cze 16, 2020 22:46

Panowie, błagam o pomoc, jestem na skraju wytrzymałości.

W mojej Ibizie 2002 6l a silnikiem 1,9 asz 130km padła skrzynia FJW.
Kupilem skrzynie, która miała niby oznaczenie HDS. Pasowała, ale miała 5 biegów i nie miała w sobie czujnika prędkości.
Skrzynia znowu wyleciała... Straciłem już prawie 1000zl,a auto wisi na podnośniku bez skrzyni.
Błagam, napiszcie mi jakie skrzynie mogę stosować zamiennie - pług and play, tak by wszystko działało. Predkosciomierz, ładowanie i wszystkie biegi.
Uszkodzona skrzynia ma oznaczenie FJW.
Czy można stosować zamiennie tu FSM? Przy niej będzie wszystko działać?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: sebekgolf » śr cze 17, 2020 10:31

Musisz się dowiedzieć która skrzynia jest z którego rocznika. Nie jestem w tym oblatany, ale FJW na pewno ma czujnik prędkości i dodatkowo jest 6-biegowa. Nowsze auta niż golf 4 czyli i Twoja Ibiza mają prędkość z czujnika ABS. Musisz się po prostu dowiedzieć, która skrzynia z jakiego auta jest (jaki okres produkcji, jak pisałem, w nowszych sygnał z abs) i dowiedzieć w jaki sposób działa licznik (skąd bierze impulsy). Ewentualnie skoro obie skrzynie są typu 02M, jedna ma czujnik a druga nie, to przełóż wnętrzności do starej obudowy i po problemie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr cze 17, 2020 10:40

Starsze auta gdzieś do roczników 2002 miały skrzynie z czujnikiem prędkości. Czyli nie może brać skrzyni za nowej. Cis mi świtą że skrzynie zaczynające się na E miały impulsatory. Nowsze na F już nie miały. W drugą stronę jest łatwiej bo jak nie trzeba mieć impulsatira a będzie na skrzyni to poprostu go nie podłączymy i tyle. Niech szyja z jakiego golfa 4 ajm bo tego jest dużo jak ma być skrzynia 6 biegowa. Jak 5 biegowa to też golf 4 ahf ASV alh itp.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Przemorg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 16, 2020 22:41

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Przemorg » śr cze 17, 2020 12:26

Kurde nie rozumiem za bardzo.
Po zmianie na tą HDS 5 biegów nie działa predkosciomierz i komputer od spalania l/100km. Dodatkowo - spadło ładowanie na 10-11V.
Nie mam żadnego dobrego mechanika. Mój umie tylko przełożyć skrzynie, a z bebechami byłoby ciężko.
Wesol - czy takie skrzynie od golfa mają czujnik prędkości jak Ibiza? Nie będzie trzeba nic przerabiać? Zapłaciłem już 300zl za zmianę skrzyni i 150zl za ściągnięcie tej HDS :/.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: sebekgolf » śr cze 17, 2020 21:46

Może być jeszcze różnica w tylnej części skrzyni, chodzi o miejsce mocowania poduszki skrzyni. Ale to jest pierdoła.
Spalanie i prędkość ci nie działa, bo pewnie skrzynia którą masz teraz, nie ma czujnika prędkości i zapewne kostka od owego czujnika wisi luzem w powietrzu (pewnie mechanik nie przypiął bo nie było do czego). Jak pisałem, w nowszych autach te dane są brane z kół z czujnika ABS. Ty masz starsze auto więc potrzebny ci jest czujnik prędkości. Opcje jakie masz:

- znaleźć skrzynię starszego typu z czujnikiem
- rzeźbić elektronikę i uruchomić działanie prędkości i spalania z abs (da się to zrobić bo ktoś to już tutaj na forum opanował ale nie przypomnę sobie niestety kto, nie wiem czy nie był to Hyperek albo Qto)
- wziąć skrzynię którą masz obecnie (piszesz że HDS czyli nowszy typ) i przełożyć część obudowy na tą z twojej starej skrzyni, gdzie masz czujnik

Jeśli twoja poprzednia skrzynia to było FJW, to z Golfa 4 jak mnie pamięć nie myli podobne przełożenie będzie w DRW, przy czym tył skrzyni nieco się różni i najprawdopodobniej łapa nie będzie pasowała P&P. Możesz wtedy dorobić ze stali mocowanie które przykręcisz do skrzyni i do niego łapę. O ile masz spawarkę o odrobinę umiejętności w posługiwaniu się nią.

Wszystko zależy od tego ile masz chęci i umiejętności. To nie jest jakieś rocket science.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

rafalrafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt wrz 20, 2019 09:39
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: AHF

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: rafalrafal » śr kwie 14, 2021 13:49

Chciałem zapytać się o skrzynie o nazwie "CCT". Znalazłem informację, że taka skrzynia ma interesujące mnie "wnętrze". Taka skrzynia posiada przełożenie jak moja aktualna skrzynia.
Gdzie były wkładane takie skrzynie? Do jakich aut i z jakimi silnikami?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr kwie 14, 2021 17:27

Gdzieś to odczytał oznaczenie? Do jakiego auta to ma być z jakim silnikiem. Pisze że po ludzku a nie jak dziecko z gimbazy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sojkis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 16, 2007 08:07
Lokalizacja: ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: sojkis » ndz gru 11, 2022 18:51

Mam passata b6 1,6 mpi i skrzynia 0ah 301 103 b wwo 4, a powinna być gpm. Z czego pochodzi ta skrzynia i jakie ma przełożenia poszczególnych biegów i główne. Pytam bo mam problemy z wolnym przyśpieszaniem na drugim biegu i podobno to jest od złej skrzyni.
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2022 21:31 przez sojkis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: sebekgolf » ndz gru 11, 2022 23:46

sojkis pisze:
ndz gru 11, 2022 18:51
Mam passata b6 1,6 mpi i skrzynia 0ah 301 103 b wwo 4, a powinna być gpm. Z czego pochodzi ta skrzynia i jakie ma przełożenia poszczególnych biegów i główne. Pytam bo mam problemy z myleniem na drugim biegu i podobno to jest od złej skrzyni.
O co chodzi z tym myleniem na drugim biegu? Nie wbija się, wyskakuje czy co się dzieje?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pn gru 12, 2022 07:03

Wwo to nie jest oznaczenie skrzyni. Ta co masz napewno występowała też w b6 z 1.6 fsi. Później sprawdzę dokładniej xzy też nie z mpi. Coś wymyślasz i nie opisujesz dokładnie co masz za problem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sojkis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 16, 2007 08:07
Lokalizacja: ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: sojkis » czw gru 15, 2022 21:28

Problemy z tym samochodem ma dwa
1) samochód do 3 tys obrotów bardzo wolno przyspiesza człowiek pieszo by szybciej szedł. Po 3 tys obrotów samochód jedzie normalnie na każdym innym biegu za wyjątkiem 2 biegu. Biegi wchodzą bardzo dobrze.
2) Hałas przy 3 tys obrotów podczas hamowaniem silnikiem podobny do łożyska.

Wyczytałem, że 1 problem może być od źle dopasowanej skrzyni biegów np: post 13 z tej strony https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3263869.html



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości