Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: VWiater » ndz mar 01, 2015 22:59

W Golf MKII też jest ta sprezyna kolo pedalu? bo nie moge znalezc? a moze zamiast niej ejst sprezyna jakas odpychajaca na lapie sprzegla? prosze o info pozdrawiam

EDIT. wiem ze na pewno jest jakas na lapie sprzegla ale nie mam jej nr, w etce nie moge znalezc, ma ktos moze nr?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

kamvip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 25, 2015 09:55

Re: Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgł

Post autor: kamvip » wt mar 03, 2015 13:18

kamvip pisze:Witam,

Ja mam całkiem dziwny problem... Przy wkręceniu auta na obroty powyżej 4tys i zmianie na kolejny bieg czy nawet wciśnięciu sprzęgła na postoju z wysokimi obrotami pedał nie odbija do końca. Zostaje w 3/4 wysokości. Nawet jeśli pedał nie odbija sprzęgło działa całkowicie normalnie bez złych objawów nie slizga się nie ciągnie itd. Wszystko super.

Wymieniłem już płyn w całym układzie, odpowietrzałem kilka razy, wysprzęglik zmieniłem i pompe też. Smarowałem łapę która idzie do skrzyni i nie mam już pomysłu co to może być ?

Czy np niedobór oleju w skrzyni będzie miał takie skutki lub coś takiego ?


POMOCY!
}

Proszę o jakieś informacje w tym temacie. Przepraszam również za offt



matix33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 21, 2014 19:28

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: matix33 » czw cze 25, 2015 16:01

Odgrzewam.

Wymiana wysprzęglika w golfie 3 1.9tdi 90 km AHU 97' wiąże się z zrzuceniem skrzyni ? Z tego co widziałem po zdjęciach to jest na wierzchu dokręcony do skrzyni ? W takim układzie ominął bym mechanika.



emeryt2014
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 20, 2015 13:51

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: emeryt2014 » czw cze 25, 2015 21:09

Jestem nowym na forum i widze ze podobnych problemow ze sprzeglem w vw4 jest duzo. Ja wymienilem skrzynie biegow g6, kompletne sprzeglo a ostatnio pompe sprzegla i problem z zostajacym pedalem sprzegla w podlodze nie został usuniety.Najpierw okazało sie ze wymieniona wczesniej pompa (nowa) ma przebicie no a teraz to chyba pozostaje tylko wysprzegnik który notabene tez zabudowany był nowy. POINFORMUJE FORUM JAKA BYŁA PRZYCZYNA TEJ KOSZTOWNEJ AWARII. Dotyczy vw golf 4 combi TDI 130KM



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgł

Post autor: specWROC » czw sie 06, 2015 00:37

emeryt2014 pisze:Jestem nowym na forum i widze ze podobnych problemow ze sprzeglem w vw4 jest duzo. Ja wymienilem skrzynie biegow g6, kompletne sprzeglo a ostatnio pompe sprzegla i problem z zostajacym pedalem sprzegla w podlodze nie został usuniety.Najpierw okazało sie ze wymieniona wczesniej pompa (nowa) ma przebicie no a teraz to chyba pozostaje tylko wysprzegnik który notabene tez zabudowany był nowy. POINFORMUJE FORUM JAKA BYŁA PRZYCZYNA TEJ KOSZTOWNEJ AWARII. Dotyczy vw golf 4 combi TDI 130KM
Udało się rozwiązać problem?



Kubape
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 29, 2014 18:25

Re: Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgł

Post autor: Kubape » ndz wrz 06, 2015 15:56

Witam miałem taki przypadek wczoraj : zapadł mi się pedał sprzęgła do połowy był miękki , zgasiłem silnik poczekałem trochę odpaliłem i wszystko było ok. Co to mogło być ? Mam golfa 5 2004r 1,9 tdi 105km
240tys. nie wymieniany płyn hamulcowy . Zgrzyta wsteczny jak jest gorąco i 1 ciężko wchodzi . Jesienią i w zimie wszystko ok. co to może być??



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: specWROC » czw paź 01, 2015 23:03

:banghead:
Ostatnio zmieniony śr wrz 08, 2021 04:59 przez specWROC, łącznie zmieniany 1 raz.



weberNS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 05, 2016 12:33

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: weberNS » pt sie 05, 2016 12:42

Witam, trochę inne auto ale też z niemiec.

Audi A3 2000r. 1.9TDi

Gdy kupiłem auto, nic się nie działo póki nie wyjechałem na A4 i jechałem przez dłuższy czas na 6 biegu, po zjeździe z autostrady przy zmianie biegu sprzęgło zostało w podłodze... panika itp ale udało mi się podciągnąć ręką i wszystko wróciło do normy i jeździłem dalej. Ostanio problem się powtórzył, ale podciągnięcie ręką nic nie dało (teraz stało się to jak stałem na parkingu). Dodam że wymiamlałem parę dni wcześniej tarczę i klocki i zauważyłem po tej awarii na parkingu że mam mało płynu w zbiorniczku, dolałem ale sprzęgło zostaje dalej w podłodze.

Wymieniłem pompkę sprzęgła i próbowałem odpowietrzyć z tatą. Na początku udało nam się tak że sprzęgło nie wpadało do podłogi, ale jeszcze dużo brakowało aby zrównało się na wysokości z pedałem hamulca ... po paru próbach dalej zostawało w podłodze aż do czasu jak dolewaliśmy do zbiorniczka płynu cały czas na ubywało ... i teraz pytanie gdzie ten płyn może uciekać ? według mnie wszystko jest szczelne i pytanie czy układ hydrauliczny zasady działania sprzęgła zamyka się przy odpowietrzniku czy prowadzi dalej do skrzyni i czy jest konieczna wymiana wysprzęglika osadzonego na skrzyni ?

czekam na jakieś podpowiedzi, pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: wesol » pt sie 05, 2016 12:52

To taki plastik zdaje się koloru białego. Taki zatrzask który wchodzi w pedały oraz nachodzi na ta dźwignię od pompki sorzeglowej na ta kulkę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: vw-maniak92 » pn paź 24, 2016 09:32

Witam. Padł mi wysprzeglik i cieknie z dołu skrzyni. 1.9tdi 1z. Jeśli cieknie płyn czy wiąże się to również z wymianą sprzęgła czy wystarczy sam wysprzeglik zmienić??



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: wesol » pn paź 24, 2016 12:04

Sam wysprzeglik wymien. To 15 minut roboty u ciebie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
paku69
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 02:03
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgł

Post autor: paku69 » pt mar 10, 2017 11:31

Panowie,
Czasem nie odbija pedał sprzegla w 6 biegowej skrzyni z silnikiem AJM, czy pod pedałem sprzegła jest jakaś pompka która może za to odpowiadać? Czy wysprzeglik który znajduje się w skrzyni?


Jest MK III GTI 2e :)
Jest MK IV Highline AJM :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: wesol » pt mar 10, 2017 14:47

Zobacz czy masz wyciek plynu hamulcowego/sprzeglowego na skrzyni. Od dolu na laczeniu dzwona z blokiem silnika sprawdz czy nie jest mokro. Ale mysle ze pompka sprzeglowa ci przepuszcza. Pod pedalem sprzegla jest az do komory silnikowej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości