Skrzynia biegów - zgrzyty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radomianin74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 17, 2011 10:51

Skrzynia biegów - zgrzyty

Post autor: radomianin74 » pn sty 17, 2011 11:40

Witajcie. Mam problem ze skrzynią biegów w moim Golfie III silnik 1.4. Jak przyszły mrozy skrzynia zaczęła zgrzytac. Pojechałem do mechanika gdzie został wymieniony olej na Elfa do skrzyni biegów i teraz raz zgrzyta raz nie. Co może się z nią dziac ?? Proszę pomóżcie
Ostatnio zmieniony śr sty 19, 2011 11:07 przez radomianin74, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Skrzynia biegów - zgrzyty

Post autor: prezesik25 » pn sty 17, 2011 20:49

Jakie parametry tego Elfa? Powinno być 75W90, jeZeli wlał gęstszy to mogą być zgrzyty.A możliwe, że masz już wywalone synchronizatory.

A jak zgrzytnie to przy którymś konkretnym biegu, czy obojętne? Bo możesz mieć zbyt luźna linkę sprzęgła i dobrze biegów nie wysprzegla.

Niekiedy zgrzyty pojawiają się zaraz po zatrzymaniu auta i wrzuceniu wstecznego - to normalne.


Obrazek
Obrazek

radomianin74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 17, 2011 10:51

Skrzynia biegów - zgrzyty

Post autor: radomianin74 » śr sty 19, 2011 07:06

Dzięki za odpowiedź :pub: . Co do parametrów nie jestem w stanie Ci odpowiedziec, a co do zgrzytów to zgrzyta przy każdym biegu. Dzisiaj jadę z nim do mechanika bo mnie to bardzo martwi. Napiszę Wam tutaj co powiedział.



radomianin74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 17, 2011 10:51

Skrzynia biegów - zgrzyty

Post autor: radomianin74 » śr sty 19, 2011 11:01

I byłem u mechanika. Powiedział że po tych zgrzytach to może byc kilka przyczyn i narazie trudno jest określic jakie mogą byc i kazał mi przyjechac jak staną się ciągłe i uporczywe.
Bo jak rano wsiadłem to wyobraźcie sobie że żadnych zgrzytów nie było, dopiero później kiedy on się nim przejechał.
Już zwariowałem co mam robic :( :( :( a jak mi się całkiem rozsypie.

Ten dźwięk jak tarcie metal o metal dobija już mnie :(:(.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Skrzynia biegów - zgrzyty

Post autor: T.O.B.I. » śr sty 19, 2011 12:22

jak zaczynają zgrzytać to biegi ciężej wchodzą? myślę że albo linka albo sprzęgło ale lepiej sprawdzić ten olej w skrzyni, zapytaj o parametry mechanika jeśli możesz


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

radomianin74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 17, 2011 10:51

Skrzynia biegów - zgrzyty

Post autor: radomianin74 » śr sty 19, 2011 13:04

Ciężej TOBI. Olej był wymieniany przed zimą w te pierwsze mrozy bo wtedy się to zaczęło i myślę że mechanik wiedział co wlewa :kac: już wogóle wszystko mi się kręci przez tą skrzynię i nie wiem czy słuchac mechanika i jeździc dalej ignorując ten dźwięk czy lepiej ... sam nie wiem :(:(:(. Bo tak na chłopski rozum jak coś się dzieje to zawsze myślałem że odrazu trzeba wymieniac, reperowac itp. :(:(:(

Dziękuje Wam za chec pomocy



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Skrzynia biegów - zgrzyty

Post autor: T.O.B.I. » śr sty 19, 2011 15:10

jeżdżąc tak jak radzie mechanik na pewno szlak trafi skrzynię i wrócisz do mechanika po nową, myślenie tych ludzi jest porażające, jeżeli zęby na zębatkach zgrzytają to znaczy że nie synchronizują się, albo są już zużyte i zatarte synchronizatory (gęsty olej pogarszał by możliwość wrzucenia biegu tylko na zimnym silniku, po rozgrzaniu powinny wchodzić lepiej) lub nie jest wysprzęglany wałek główny skrzyni czyli sprzęgło lub jego sterowanie. innych możliwości za bardzo nie ma.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

radomianin74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 17, 2011 10:51

Skrzynia biegów - zgrzyty

Post autor: radomianin74 » śr sty 19, 2011 15:31

Dzięki Tobi ... czyli trzeba udac się do innego mechanika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości