Uszkodzony haldex co robić ???

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: ROBAL_26 » czw sty 21, 2016 09:27

alek06, olej i filtr kiedy był wymieniany ?? jeśli będziesz dopiero wymieniał to sprawdź pompkę wstępną haldexa,mogły się zużyć szczotki i pompka nie wytwarza ciśnienia,możesz ją również sprawdzić omomierzem na wtyczce 2 pinowej bez jej demontażu .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

alek06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 20:51

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: alek06 » pt sty 22, 2016 13:58

komp pokazał błąd 1324 sterownik napędu na 4 koła magistrala can brak sygnału olej dopiero będę zmieniał bo jak go kupiłem to niewiem kiedy był zmieniany sprawdzę tę pompkę a jaki opór powinno pokazywać ( co pokaże jak jest zepsuta)



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: ROBAL_26 » pt sty 22, 2016 19:31

alek06, jeżeli pompka będzie padnięta to na na omomierzu bądź przy sprawdzeniu przejścia będzie zero.
U mnie wyglądała tak że raz działała a raz nie a w środku jak jeden wielki młynek do kawy :grin: , po długich bojach i weryfikacjach się okazało że to jednak pompka . :bajer:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

alek06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 20:51

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: alek06 » sob sty 23, 2016 09:15

dobra sprawdzę to i dam znać, ale to dopiero w poniedziałek a na razie dzięki lepiej nie można było tego wyjaśnić :grin:



Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: hubi_pl » pn sty 25, 2016 22:48

alek06 pisze:komp pokazał błąd 1324 sterownik napędu na 4 koła magistrala can brak sygnału olej dopiero będę zmieniał bo jak go kupiłem to niewiem kiedy był zmieniany sprawdzę tę pompkę a jaki opór powinno pokazywać ( co pokaże jak jest zepsuta)

Podłącz się VAGiem i wejdź w sterownik napędu AWD. Po sczytaniu błędów, jak będą jakiekolwiek, skopiuj je do schowka - ważne! wykasowane nie wrócą.

Potem odepnij komp wyłącz zapłon i włącz zapłon ponownie i ponownie podłącz się pod komputer-->sterownik AWD. Sczytaj błędy - nie powinno być już żadnego.
Żeby sprawdzić pompkę albo podepnij ją na krótko albo zrób test wyjść (output test). Podczas testu słuchaj czy pompka wstępnego ciśnienia pracuje równo i głośno na tyle że będziesz ją słyszał siedząc na miejscu kierowcy, oraz czy zawór w sterowniku załącza - będzie cyknięcie przy przejściu do kolejnego etapu testu.

Daj znać co ci wyszło.

Jak to tylko pompka to jesteś lucky - to 95% awarii haldexa, wymieniasz no nowy element i z głowy.

aha - napisz jaki masz przebieg i kiedy ostatnio wymieniałeś filtr i olej oraz czyściłeś magnes.

pzdr
hubi
ROBAL_26 pisze:alek06, jeżeli pompka będzie padnięta to na na omomierzu bądź przy sprawdzeniu przejścia będzie zero.
U mnie wyglądała tak że raz działała a raz nie a w środku jak jeden wielki młynek do kawy :grin: , po długich bojach i weryfikacjach się okazało że to jednak pompka . :bajer:
Naprawiałeś pompkę? czyściłeś magnes po wymianie pompki ? rozumiem że razem z nowym olejem i filtrem?
pzdr
hubi
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2016 22:53 przez hubi_pl, łącznie zmieniany 1 raz.


Mr Haldex ;)

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: ROBAL_26 » pn sty 25, 2016 23:28

hubi_pl, pompkę z racji na potrzebę użytkowania auta zakupiłem drugą a w wolnej chwili zabrałem się za rozebranie starej ,po rozebraniu okazało się że szczotki były już na wykończeniu i w zależności od drgań (jazdy po nierównościach) się załączała bądź nie ,dobrałem odpowiednie szczotki i pompkę złożyłem (oczywiście działa :grin: ) , olej i filtr miałem z 2kkm wymieniane przed awarią , po wielu konsultacjach z kolegami z OCP myśleliśmy ze mogły się tarczki sprzęgła skleić ale tak nie było ,pompkę najlepiej sprawdzić jak pisałem omomierzem ale wykonując pomiar kilkukrotnie ,wiem że gdy był w pompce jeszcze olej to coś wskazywał miernik ,a jak poleżała tydzień przed rozłożeniem to już nie pokazywał przyrząd niczego .
Co do magnesu to w zlanym oleju w konieczności wymiany pompki to oliwa była czysta jak w nowej tubie .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: hubi_pl » wt sty 26, 2016 10:12

Dobrze że wymieniłeś pompkę na nową, nie będziesz musiał już tam zaglądać dłuuuuugo, w zasadzie tylko aby zmienić olej i filtr. Co do naprawy pompki - pamiętaj że po takiej regeneracji nie będzie już odpowiedniego momentu obrotowego silnika, tak więc pozostań lepiej przy tej która zakupiłeś.

Olej bywa czysty a magnes cały w syfie, dlatego ja zawsze zalecam, zwłaszcza jak się pompkę wymienia, wykręcić kapę i wyczyścić. Chwila pracy a sumienie spokojne ;)

Haldexy sprawne ale coś śnieg nam topnieje :?


Mr Haldex ;)

ziaro-majk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 26, 2016 10:49

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: ziaro-majk » wt sty 26, 2016 11:39

Witam mianowicie problemów z moim haldexem jest parę a zaczęły się kiedy założyłem opony nie sprawdzając ciśnienia przegoniłem auto 1200km i zaczęło się .
1. Przy skrętach zaczęły dochodzić dziwne chrobotania - wymiana x2 oleju + filter i usterka usunięta ( chwilowo )
2. Przy ruszaniu z miejsca do prędkość 30-40km samochód dostaje drgań ( telepie całym autem) po przekroczeniu tej prędkości drgania ustępują
3. Podczas skręcania w prawo zaczęło działać ESP .(po wyłączeniu auto zachowuje się normalnie)
4. Teraz po odpaleniu auta i przejechaniu kilku metrów ESP działa cały czas aż nie zapali się ESP razem z ABS na desce rozdzielczej ( gdy komputer to rozłączy)
Dodam że wymieniłem już czujniki ABS + sterownik bo to pokazywał komputer ale problem nie zniknął proszę o radę czy szykować się na wymianę haldexa czy ktoś zna temat i zajmuje się takimi rzeczami w zachodniopomorskim ?



alek06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 20:51

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: alek06 » wt sty 26, 2016 12:57

hubi_pl olej i filtr :shock: dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego dopiero jak mi się napęd zepsuł nie wiem kiedy był zmieniany przebieg mam 174000
wyciągłem te pompkę podłączyłem na krótko do akumulatora i nie ma reakcji a powinna zabrzęczeć tak?



Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: hubi_pl » wt sty 26, 2016 13:11

ziaro-majk pisze:Witam mianowicie problemów z moim haldexem jest parę a zaczęły się kiedy założyłem opony nie sprawdzając ciśnienia przegoniłem auto 1200km i zaczęło się .
1. Przy skrętach zaczęły dochodzić dziwne chrobotania - wymiana x2 oleju + filter i usterka usunięta ( chwilowo )
2. Przy ruszaniu z miejsca do prędkość 30-40km samochód dostaje drgań ( telepie całym autem) po przekroczeniu tej prędkości drgania ustępują
3. Podczas skręcania w prawo zaczęło działać ESP .(po wyłączeniu auto zachowuje się normalnie)
4. Teraz po odpaleniu auta i przejechaniu kilku metrów ESP działa cały czas aż nie zapali się ESP razem z ABS na desce rozdzielczej ( gdy komputer to rozłączy)
Dodam że wymieniłem już czujniki ABS + sterownik bo to pokazywał komputer ale problem nie zniknął proszę o radę czy szykować się na wymianę haldexa czy ktoś zna temat i zajmuje się takimi rzeczami w zachodniopomorskim ?
ad 1 - dlaczego chwilowo? po ilu km znowu zaczeło się chrobotanie? czy wymieniłeś również w moście?

Czy masz jakiekolwiek błędy w sterowniku AWD? czy robiles test wyjsc dla sprawdzenia pompki i zaworu w sterowniku?
alek06 pisze:hubi_pl olej i filtr :shock: dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego dopiero jak mi się napęd zepsuł nie wiem kiedy był zmieniany przebieg mam 174000
wyciągłem te pompkę podłączyłem na krótko do akumulatora i nie ma reakcji a powinna zabrzęczeć tak?
Pompka powinna śmigać jak ta lala.

Zmień pompkę i odrazu zalecam olej z filtrem, ponadto dobrze jest wyczyścić magnes zbierający opiłki metalu z oleju.

pzdr
hubi


Mr Haldex ;)

ziaro-majk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 26, 2016 10:49

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: ziaro-majk » wt sty 26, 2016 14:22

hubi_pl pisze:Czy masz jakiekolwiek błędy w sterowniku AWD? czy robiles test wyjsc dla sprawdzenia pompki i zaworu w sterowniku?
alek06 pisze:ad 1 - dlaczego chwilowo? po ilu km znowu zaczeło się chrobotanie? czy wymieniłeś również w moście?

Napisałem chwilowo bo po usunięciu tego chrobotania zaczęły się pojawiać inne usterki opisane w moim poście
A teraz posprawdzam błędy i proszę opisz jak zrobić test pompki i zaworu



Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: hubi_pl » wt sty 26, 2016 14:48

Podłącz się VAGiem pod auto, wejdź w sterownik AWD.

Sczytaj błędy - jak juz tu wyszej pisalem, jak beda jakies to zapisz i wykasuj. Odlacz vaga, wylacz i wlacz zaplon, wejdź spowrotem do VAGa i do AWD. Wejdź w OUTPUT TEST i po kolei rób cykle. Powinienes sluszec pompkę bardzo dobrze oraz zalaczajacy sie i rozlaczajacy zawór w sterowniku (clutch engaged i disengaged) - to wszytko w kolejnych punktach cyklu.

Moze to pomoże (filmik zapożyczony z yt):
https://www.youtube.com/watch?v=_z-wR-xIudM" onclick="window.open(this.href);return false;


A wymieniałes olej przekładniowy w moście?


Mr Haldex ;)

ziaro-majk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 26, 2016 10:49

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: ziaro-majk » wt sty 26, 2016 15:23

hubi_pl pisze:A wymieniałes olej przekładniowy w moście?
Chodzi ci o olej w tubie jak silikon ? Jak tak to co 20 tyś zmieniam razem z filtrem



Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: hubi_pl » wt sty 26, 2016 15:44

ziaro-majk pisze:
hubi_pl pisze:A wymieniałes olej przekładniowy w moście?
Chodzi ci o olej w tubie jak silikon ? Jak tak to co 20 tyś zmieniam razem z filtrem
Olej w tubie 275ml to olej do haldexa (wlewasz tylko haldex olej). Wymienia się go co 30,000km a filtr co 60,000km , czyli co 2 wymianę oleju.

W tylnym moście natomiast masz olej przekładniowy 1L, warto go też wymienić.

pzdr
hubert


Mr Haldex ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości