Mk3 2.08v GTI skrzynia pomocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysieksc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 12, 2010 21:33
Lokalizacja: DTR/ Oborniki Śląskie

Mk3 2.08v GTI skrzynia pomocy

Post autor: krzysieksc » pn wrz 27, 2010 16:04

Witam posiadam golfa mk3 2.0 8v 2e. wczoraj gdy wracalem do domu, pod czas zmiany biegu z 2 na 3 uszłyszalem metaliczny dzwiek, auto przestało ciagnac i nagle z pod maski pojawiły sie tumany dymu tj olej ze skrzyni. W tym momencie sytuacja wyglada tak ze biegi chodza ale nie ciagnie auto tzn nie moge ruszyc, jedynie gdy wrzucam wsteczny i próbuje ruszyc to sa straszne metaliczne zgrzyty. Prosze o pomoc. Co to moze byc, czym spowodowane??? A jesli skrzynia kwalfikuje sie do zmiany to jaka, pasuje z innego silnika np 1.8???? prosze o szybka odpowiedz. Moze któs ma do sprzedania??? Z góry dzieki za info.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mk3 2.08v GTI skrzynia pomocy

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 27, 2010 23:19

Jest o tym napisane na forum, pasuje od 1.8 z pewnymi uwagami które znajdziesz, do 2E ciężko oryginalną zdobyć. Ale tu szkoda czasu, skrzynię trzeba wyciąnąć i tak i upewnić się co się posypało, zapewne już nic z niej ale zobaczyć trzeba a dobre bebechy zachować na sprzedaż


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

krzysieksc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 12, 2010 21:33
Lokalizacja: DTR/ Oborniki Śląskie

Mk3 2.08v GTI skrzynia pomocy

Post autor: krzysieksc » wt wrz 28, 2010 18:30

Skrzynia wyciagnietaa, okazało sie ze walek atakujacy jest uzkodzony i trzeba kady bieg po kolei robic. Tu moje pytanie czy kazda skrzynia z silnika 1.8 90km pasuje??? I jakie sa uwagi w kwestii montazu tej skrzyni do mojego silnika, co nie pasauje??? pozdrawiam i z góry dizeki za info



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mk3 2.08v GTI skrzynia pomocy

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 28, 2010 22:45

krzysieksc, proszę cię użyj wyszukiwarki, naprawdę było o tym ja tez nie pamiętam a chyba nikt nie musi wpisywać za ciebie haseł do szukajki. Kwestia jest w sprzęgle i półosiach, nie pamiętam dokładnie ale sprzęgło przy skrzyni 1.8 musi być też chyba od 1.8.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sekator87
gr. świętokrzyska
gr. świętokrzyska
Posty: 576
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 15:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Mk3 2.08v GTI skrzynia pomocy

Post autor: sekator87 » wt wrz 28, 2010 23:02

dokładnie tak. Sprzęgło ma taką samą wielkośc ale ma 24 zeby w 1.8 a w 2.0 ma ich 28. Połosie są takie same tylko zależy czy skrzynia od 1.8 będzie miała flansze na przeguby 100.


Mój prawie GTI
/\ 22 str. Moja rajdówka - szukam sponsora /\
Komputerowa Diagnostyka VAG. Starachowice i okolice.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości