TDI Ogromny problem z rozruchem-dwumas?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

TDI Ogromny problem z rozruchem-dwumas?

Post autor: Lampart » wt wrz 21, 2010 18:31

witam ,jak już pisałem wcześniej posiadam GOLFA IV 1.9 TDI ALH z którym mam problem z odpaleniem,czasem odpali normalnie ( choć już teraz bardzo rzadko) teraz odpala za 3 razem-przy pierwszej próbie odpalenia coś zaurgota-zagruchocze ( jak by zęby o zęby )bujnie silnikiem i klops.
Dziś byłem u mechanika bo podejrzenie padło na rozrusznik- został wymontowany i jest sprawny, podejrzenie padło na koło dwu masowe bo mechanik stwierdził ze ma za duże luzy- o jakieś 3.5 ząbka gdzie max może być podobno 2 ząbki.

i teraz moje pytania do Was kieruję, co ma wspólnego uruchomienie silnika ze sprzęgłem dwu masowym?
Dzwoniłem do innego mechanika to powiedział mi ze nie trzeba wymieniać dwumasu tylko jakaś koronkę w sprzęgle? która może być wyrobiona i dlatego takie problemy z odpalaniem ale i tak trzeba ściągać skrzynię.
Proszę o radę bo jutro jeszcze jeden mechanik ma to zobaczyć. a ja zgłupiałem bo zasoby portfela są już na wyczerpaniu.

przejechane ma auto 228 tyś przy 150 było wymieniane sprzęgło( na firmy LUK)
Dziekuję
Ostatnio zmieniony wt wrz 21, 2010 18:50 przez Lampart, łącznie zmieniany 1 raz.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[MK4]Wymiana Dumasowego sprzegła?

Post autor: wesol » wt wrz 21, 2010 18:43

hmm. Tytul tematu to chyba powinien wygladac nieco inaczej ale napewno jakis mod to skoryguje.
Jesli chodzi o odpalanie z wychlastanym dwumasem to tak to prawda iz moze wplywac w takim stopniu duzym ze nawet nie bedzie mozna odpalic auta. Poprostu zakluca moment rozruchu. Z drugiej strony nie wiem kto ci naopowiadal ze luz 3,5 zabka to juz duzo bo np unas w ASO opla w TISie pisze jak byk powyzej 8 zabkow i dwumas do wymiany chyba ze jest duzy luz osiowy to tez ale nie pamietam ile moze wynosci ale chyba nie wiecej jak 2 czy 3 mm. A swoja droga to jak sprawdzal ten luz mechanik?? Bo nie pamietam czy w TDI VP jest dojscie by to zaobserwowac.

O odpalaniu jest spro tematow i mam nadzieje ze je poczytales i sprawdzales jak odpala z odpiea wtyczka od czujnika temp cieczy chlodzacej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[MK4]Wymiana Dumasowego sprzegła?

Post autor: italiano_83 » wt wrz 21, 2010 18:45

jeśli chodzi o koronkę to zapewne mechanik miał namyśli wieniec zębaty na dwu-masowym kole zamachowym :bajer: Ten wieniec współpracuje z kołem zębatym rozrusznika. Odnośnie uszkodzonego dwumasu, to najczęstsze to: stukot/telepanie silnika podczas rozruchu /gaszenia oraz wibracje podczas gwałtownego przyspieszania- szczególnie dynamicznego na wysokich biegach przy niskiej prędkości obrotowej- drgania wyczuwalne podczas pracy sinika na biegu jałowym.
Lampart pisze:teraz odpala za 3 razem-przy pierwszej próbie odpalenia coś zaurgota-zagruchocze ( jak by zęby o zęby )bujnie silnikiem i klops
Z tego opisu najbardziej prawdopodobna diagnoza to uszkodzenie wieńca na dwumasowym kole zamachowym- skoro rozrusznik zdrowy, a o innych przypadłościach nie wspomniałeś.
Warto jednak sprawdzić dwumasowe koło zamachowe, kiedy i tak skrzynia będzie zrzucona.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

[MK4]Wymiana Dumasowego sprzegła?

Post autor: Lampart » wt wrz 21, 2010 18:47

Czytałem dużo zamieszczonych tu tematów, ale żadnego odpięta wtyczką cieczy chłodzącej.poszukam i takiego wątku a jak powinien wyglądac prawidłowo temat?:)


Ps: czy Skoda Fabia 1.9 TDI 100 Km ma koło dwu masowe?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

[MK4 TDI} Ogromny problem z rozruchem-dwumas?

Post autor: ZbyszekGolf » wt wrz 21, 2010 22:31

Witam tego nie wiem ale golf 4 tdi axr ma ten sam silnik i posiada koło dwumasowe wiec pewnie posiada



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

[MK4 TDI} Ogromny problem z rozruchem-dwumas?

Post autor: Lampart » śr wrz 22, 2010 19:21

dziś dzwonił do mnie mechanik mówi ze luz jest na 9 zębów.
I mówi ze wieniec jest ok ale za duży luz- zamówiłem kompletne koło dwu masowe firmy SASCH za 1220 zl. we wtorek będę miał wymieniane.
a tak na marginesie- dziś odebrałem auto od mechanika- pali idealnie za każdym razem( specjalnie gasiłem i odpalałem) zobaczymy jak będzie jutro


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

pinio-78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 02, 2010 12:01
Lokalizacja: podkarpacie

TDI Ogromny problem z rozruchem-dwumas?

Post autor: pinio-78 » czw wrz 23, 2010 10:04

A ciekawi mnie czy jest jakieś zabezpeiczenie przed uszkodzeniem koła dwumasowego podczas rozruchu w przyadku gdy rozrusznik kręci za wolno i prędkość obrotowa jest za mała. Ponoć niektóre silniki mają takie zabezpieczenia (gdy silnik za wolno kręci się to nie odpali), ciekawe czy to prawda.



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

TDI Ogromny problem z rozruchem-dwumas?

Post autor: Lampart » czw wrz 23, 2010 20:41

mam jeszcze jedno pytanie-czy w sprzęgłach z dwumasem gdy jest ono w kiepskim stanie technicznym( duży luz) może wystąpić efekt ślizgania się sprzęgła? czy to tylko w sprzęgłach jedno masowych


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości