Sprzęgło - przedwczesne zużycie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

logimen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lut 24, 2009 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęgło - przedwczesne zużycie

Post autor: logimen » wt wrz 07, 2010 19:12

Witam

Mam problem w swoim MKIV. Rok temu (dokladnie ok. 23tys km temu) wymienilem kompletne sprzeglo (bez dwumasu), tarcza,docisk, lozysko. W czerwcu wymieniem dwumas i docisk bo sprzeglo bralo juz na samym koncu i jezdzilo sie tragicznie. Teraz mam problem bo po 3 miesiacach od wymiany dwumasu i docisku sprzegla znowu zaczyna lapac na samym koncu ! :/

Czy ktos wie co to moze byc ? Podejrzewam, ze znowu przedwczesnie zuzyl sie docisk, w czerwcu przy wymianie byl nierowny i nie dalo sie go zregenerowac natomista sama tarcza sprzegla wygladala jak nowa.

Umiem poslugiwac sie sprzeglem, w poprzednich autach nie mialem tego problemu, nie katuje auta, nie pale sprzegla itp.

Pomozcie bo zabawa ze sprzeglem to droga zabawa :/

GOLF MKIV 1.9 TDI ASZ


Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2635
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Sprzęgło - przedwczesne zużycie

Post autor: rolmik » pn wrz 13, 2010 16:40

kolego powiem ci tak jak bierze na samym końcu spróbuj je podciągnąć a jak nie to chyba masz gwarancje to na wymiane lub pan co zakładał coś źle zrobił


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Sprzęgło - przedwczesne zużycie

Post autor: wesol » pn wrz 13, 2010 19:02

alwe jak chcesz podciagnac sprzeglo hydrauliczne??

Jakiej firmy byla zalozona tarcza i docisk?

Jedynie o to mozesz probowac odpowietrzyc sprzeglo jeszcze raz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Sprzęgło - przedwczesne zużycie

Post autor: Djpawssio » pn wrz 13, 2010 19:58

Jakiej firmy byla zalozona tarcza i docisk? kolega zadał dobre pytanie bo jak jakiś szajs to nie dziwne mi ostatnio proponowali 4maxa w intercarsie to wyśmiałem ich he



Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2635
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Sprzęgło - przedwczesne zużycie

Post autor: rolmik » pn wrz 13, 2010 20:55

wesol pisze:lwe jak chcesz podciagnac sprzeglo hydrauliczne??
kolego da sie przez podłączenie pod komputer wiem że tak można b u mnie w ciągniku tak podciągaliśmy


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Sprzęgło - przedwczesne zużycie

Post autor: wesol » wt wrz 14, 2010 07:20

Nie wiem czy wiesz jak wyglada to w golfie ale powiem ci ze pracuje w aso coprawda opla ale chyba jako pierwszy w Polsce grzebalem w sprzegle insigni. Zwalalem skrzynie wymiana wycisku, pompki sprzeglowej, przewodow i innych elementow ukladu hydro. Tam nie ma mozliwosci zadnej regulacji. W ciagniku to moze byc zastosowany uklad posredni czyli nie ma pompki pod nogami na pedale wiec to inna bajka. Cos jak hamulce pneumatyczne w cianiku- to tylko medium ktore przekazuje sile i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

logimen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lut 24, 2009 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęgło - przedwczesne zużycie

Post autor: logimen » czw wrz 16, 2010 17:07

caly komplat sprzegla to SACHS


Pozdrawiam, Artur

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości