Dekielek skrzyni ze znaczkiem VW można odkręcić bez problem?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dekielek skrzyni ze znaczkiem VW można odkręcić bez problem?

Post autor: Tomek_Dx » ndz sie 29, 2010 13:35

Cieknie mi olej spod takiego dekielka w skrzyni biegów ze znaczkiem VW. Na załączonym zdjęciu w czerwonym kółku. Czy ktoś z Was odkręcał ten dekielek? Są tam jakies niespodzianki? Nie rozleguluje skrzyni, jakiś tam wodzików czy innych rzeczy, nic mi nie wypadnie ze środka?

http://img835.imageshack.us/content_rou ... ek1541.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Chciałbym spuścić olej odkręcić ten dekielek wyjąć go i uszczelnić silikonem do skrzyni. Podobno jest tam jakaś zawleczka. Przerabiał ktoś z Was tem temat?


Tomek Dx

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Dekielek skrzyni ze znaczkiem VW można odkręcić bez problem?

Post autor: Michał_1977 » pn sie 30, 2010 07:12

Tomek_Dx pisze:Podobno jest tam jakaś zawleczka. Przerabiał ktoś z Was tem temat?
Tak,rozbierałem i składałem całą skrzynię ostatnio.
Możesz odkręcić i wyjąć.Ten dekielek ma w sobie takie malutkie łożysko,w którym pracuje trzpień wybieraka biegów.Zauważ,że jest to centralnie pod nim...Nie ma tam żadnej zawleczki :bajer:
Ważne! Wrzuć sobie na luz przed zdjęciem,bo inaczej trzpień minimalnie odskoczy na bok i będzie problem z założeniem.
Powodzenia :food:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dekielek skrzyni ze znaczkiem VW można odkręcić bez problem?

Post autor: Tomek_Dx » wt sie 31, 2010 00:31

Dzięki Michaś_1977, Jeszcze jedno pytanie. Jak myślisz, czy jak piszesz "wrzucić na luz" przed zdjęciem tego dekielka czy może trzpień wybieraka zablokować taką czarną plastikową wajchą w pozycji do regulacji długości linek sterujących skrzynią?

Właśnie ten temat zablokowania wybieraka też mnie nurtował. Ale jak piszesz że wystarczy luz to chyba zostanę przy tej opcji. W sumie dodatkowo można odpiąć linki sterujące aby nic tam nie naprężało tego wybieraka. Nie wiem jeszcze czy nie lepsza byłaby ta blokada.


Tomek Dx

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Dekielek skrzyni ze znaczkiem VW można odkręcić bez problem?

Post autor: Michał_1977 » wt sie 31, 2010 07:43

Można,ale nie ma takiej potrzeby.
Owszem jest oczko do blokowania wybieraka,ale ma do czego innego służyć.
Do zdjęcia tego dekla od spodu nie potrzeba go blokować,bo on ma się tylko wysunąć do dołu,a trzpień zabieraka zostanie centralnie w otworze.
Tutaj na fotce na samym dole masz to "coś"
Obrazek
Ten jest akurat bez napisu VW,ale mam drugą skrzynkę z tym napisem i jest taki sam w środku :bajer:
Powodzenia :pub:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

gosica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 10:48

Re: Dekielek skrzyni ze znaczkiem VW można odkręcić bez prob

Post autor: gosica » śr wrz 01, 2010 11:31

witam.Mam pytanie do Michaś 1977 właśnie wymieniono mi skrzynie biegów vw golf3 1,9tdi manualna 5biegowa ,w starej najpierw znikły wszystkie biegi wrzucane do góry a potem reszta ,mechanik powiedział że to chyba jakaś choinka się sypneła i nie ma sensu naprawiać dlatego założyliśmy inną .Po twoich postach widać że się na tym znasz dlatego mam pytanie czy można z tą starą skrzynią coś zrobić ,jestem z Mielca i jak byś był zainteresowany naprawą to ją przywiózł.W tej nowej z allegro na biegu jałowym słychać jakieś obcieranie ,biegi wchodzą ok.mój tel.602376091



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości