Passat B3 VR6 Sterowanie sprzęgła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
radziorki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 15:46
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Passat B3 VR6 Sterowanie sprzęgła

Post autor: radziorki » wt sie 24, 2010 13:24

Witam ! Wymieniłem pompkę sprzęgła ale problem z wpadającym sprzęgłem nie zniknąl...czy przyczyną jest tylko ta pompka czy jeszcze wysprzęglik ? Zamierzam kupić zestaw naprawczy wysprzęglika i proszę o jakieś nakierowanie do tego tematu. Jakiej firmy itp...



Awatar użytkownika
radziorki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 15:46
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Passat B3 VR6 Sterowanie sprzęgła

Post autor: radziorki » wt sie 24, 2010 18:03

jest ktoś kto ogarnia ten temat ?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Passat B3 VR6 Sterowanie sprzęgła

Post autor: Michał_1977 » wt sie 24, 2010 21:09

Odpowietrzałeś układ?
Trzeba odpowietrzyć pompę,następnie wysprzęglik i znów pompę.
Nie zawracaj sobie gitary regenerowaniem wysprzęglika,bo części chyba nie dostaniesz,a poza tym jak kiedyś przyglądałem się takiemu,to zdaje mi się,że jest nierozbieralny.Nawet ETKA nie przewiduje zestawów naprawczych... :bajer:
Wysprzęglik nie powinien być drogi w zamienniku.
JBC,to szrot :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
radziorki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 15:46
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Passat B3 VR6 Sterowanie sprzęgła

Post autor: radziorki » śr sie 25, 2010 12:29

taaak. Już tyle razy że mam dość...heh a zestawy naprawcze do niego są ; ) więc już nie wiem. Muszę coś wymyślic...dzięki za poradę ; )



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Passat B3 VR6 Sterowanie sprzęgła

Post autor: Biperr0 » pt wrz 10, 2010 14:38

A na pewno dobrze odpowietrzyłeś sprzęgło ? Ja się przez 2 dni zastanawiałem jak to zrobić.
Pedał ci tak z niczego zaczął spadać czy przy tym jak coś wymieniałeś ?



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Passat B3 VR6 Sterowanie sprzęgła

Post autor: piori » pt wrz 10, 2010 15:41

Ja wracałem passatem z wakacji znad morza praktycznie bez sprzęgła, także wiem coś w temacie. Zestawy naprawcze są bez problemu dostępne w IC. Jeśli dobrze pamiętam ceny to zestaw pompki Ate 15 zł, zestaw wysprzęglika 24zł (lub na odwrót) z tym że są 2 rodzaje wysprzęglików: Ate i Fag. Różnią się średnica tłoka tylko o 0,2mm, więc na oko nie do odróżnienia - trzeba przed zakupem sprawdzić co się ma pod maską. Po wymianie uszczelnień i płynu sprzęgło działa super :bigok:

Co do odpowietrzania to mój brat wymyslił taki patent: znalazł jakąś nakrętkę pasującą na zbiorniczek płynu, do nakrętki szczenie przymocował wężyk. Podpinamy to pod kompresor, dajemy 1 bar ciśnienia. Na odpowietrznik zakładamy przezroczysty wężyk i drugi koniec wrzucamy w jakąś w buteleczkę. Luzujemy odpowietrznik i czekamy aż w wypływającym z niego płynie nie będzie żadnego bąbelka. Trzeba uważać na poziom płynu w zbiorniczku podczas odpowietrzania i na bieżąco uzupełniać. Jak płyn będzie czysty to zakręcamy odpowietrznik i przepompowywujemy kilkanaście razy pedałem sprzęgła, po czym dla pewności znowu popuszczamy odpowietrznik i sprawdzamy płyn - jak wypływa idealnie czysty to jest OK.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości