Stukanie/trzęsienie na biegu jałowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Stukanie/trzęsienie na biegu jałowym

Post autor: monopolowy » sob sie 21, 2010 09:09

Witam. Dziś rano zaobserwowałem dziwną przypadłość - po odpaleniu zimnego silnika słychać było niemiarowe stuki spod maski. Otworzyłem maskę, silnik oczywiście się trzęsie (jak to diesel), ale co jakiś czas słychać dziwny stuk (siedząc w kabinie czuć go podczas pracy silnika). Zdjąłem plastikową osłonę (mam pękniętą, myślałem że to może ona wali) - bez zmian. Jak dodam gazu do ok. 2 tys obrotów (gdzie silnik już przestaje się tak rzucać), to wtedy jest ok, nic nie słychać. Jak wcisnę sprzęgło - tak samo, cisza i jest ok. Koło dwumasowe? Nie czuję wibracji budy jak depczę ostro od niskich obrotów na wysokim biegu (nie, nie jeżdżę tak często, chciałem tylko sprawdzić koło dwumasowe) chociaż ostatnio jakby w czasie jazdy pedał sprzęgła zaczął "masować"... Cholera, w Toledo AFN jak dwumas leciał to od 3 biegu przy mocniejszym wciśnięciu gazu było czuć drgania, a tu nic...

A, opisywane auto to MKIV ASZ z 2003r

EDIT: Na ciepłym silniku (gdy motor mniej się trzęsie) takich objawów nie ma


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Re: Stukanie/trzęsienie na biegu jałowym

Post autor: sylon » ndz sie 22, 2010 01:11

UUU to same objawy mialem i niestety u mnie bylo to kolo dwumasowe;/ i do tego poducha silnika po wymianie silnika wszystko jest wporzadku.



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Stukanie/trzęsienie na biegu jałowym

Post autor: monopolowy » ndz sie 29, 2010 14:38

Z nowych objawów - podczas spokojnej jazdy ze stałą prędkością (np 70-80 na IV biegu) czuć lekkie wibracje na pedale gazu, ustają po wciśnięciu sprzęgła. Na 100% dwumas?


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości