Sprzęgło mk4 problem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grzechu_ny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr paź 07, 2009 19:51
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Sprzęgło mk4 problem

Post autor: grzechu_ny » czw sie 05, 2010 20:10

Witam
W moim golfie wpadł pedał sprzęgła, twarde robi sie dopiero przy samym dole, tak że nie ma możliwośći wbić zadnego biegu, stało sie to w przeciagu 15 min, pedał brał coraz niżej. Próbowałem odpowietrzyć, ale przy pompowaniu nie wycieka ani płyn ani powietrze. NIe ruszałem natomiast pompki, nie wiem czy warto probować odpowietrzać, czy usterka jest bardziej poważna, dodam jeszcze że przy odpalonym aucie coś stuka z okolic sprzęgła, dopiero gdy lekko wcisne to ustaje. Prosze o odpowiedź, czy próbować rozkręcać pompkę, czy raczej posypał się docisk bądź łożysko. Pozdrawiam


mk4 AHF

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Sprzęgło mk4 problem

Post autor: Vii » czw sie 05, 2010 20:25

sprawdz linke sprzegła i wysprzeglik, jak nie linka i wysprzeglik to łozyska czytaj sprzegło do wymiany i to na tyle ;)



grzechu_ny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr paź 07, 2009 19:51
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Sprzęgło mk4 problem

Post autor: grzechu_ny » czw sie 05, 2010 20:45

Po czym poznam ze wysprzęglik jest zepsuty? Z tego co czytałem to w moim mk 4 jest układ hydrauliczny, jest oprócz tego ljeszcze linka?


mk4 AHF

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sprzęgło mk4 problem

Post autor: Vii » czw sie 05, 2010 21:06

grzechu_ny pisze:Po czym poznam ze wysprzęglik jest zepsuty? Z tego co czytałem to w moim mk 4 jest układ hydrauliczny, jest oprócz tego ljeszcze linka?
Oczywiscie moja wina haha, zapomniałem skasować pierwszej mysli czyli "linka" po doczytaniu ze u Ciebie wystepuje hydraulika i zastapieniu linki układem hydraulicznym.. Sorry bo wprowadziłem zamęt.. Po czym poznać objawy walnietego wysprzeglika? Np wyleci Ci płyn, wpadnie Ci pedał [jak Tobie sie stało]..



grzechu_ny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr paź 07, 2009 19:51
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Sprzęgło mk4 problem

Post autor: grzechu_ny » czw sie 05, 2010 21:10

ok dzięki za odpowiedź, jutro biore sie za wysprzęglik.


mk4 AHF

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości