czy padło sprzęgło????

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

graba_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:53
Lokalizacja: starogard gd

czy padło sprzęgło????

Post autor: graba_vw » pn sie 02, 2010 21:27

witam. ostatnio podczas parkowania wcisnąłem pedał sprzęgła i wpadł mi do samej podłogi i muszę go cofać noga żeby wrócił na swoje miejsce. linka jak na moje oko jest cała. odpaliłem go z rozrusznika na biegu i dojechałem do domu. czy padło sprzęgło czy coś innego??? z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam. golf II 1.8 RP



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

czy padło sprzęgło????

Post autor: Witek.J » wt sie 03, 2010 11:44

Prawdopodobnie popychacz wydrążył dziurę w płycie wyciskowej (element 14 z rysunku). Sprawdź dokładnie linkę czy nie jest zerwana i dźwignie oraz mechanizm włączającą sprzęgło (tylna część korpusu skrzyni). Jeżeli tam jest wszystko w porządku to musisz niestety wyjąć skrzynie i na 90% będzie właśnie dziurawa płyta wyciskowa. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f4 ... d2497.html" onclick="window.open(this.href);return false;



graba_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:53
Lokalizacja: starogard gd

czy padło sprzęgło????

Post autor: graba_vw » pn sie 09, 2010 20:18

dzięki Witek za odp. poszedłem tropem który napisałeś i ściągnąłem pokrywę wraz z mechanizmem włączającym sprzęgło. okazało się że mam pęknięty taki języczek który jest na wieloklinie dźwigni od sprzęgła. kupiłem już nowy ale trafiłem na inny jeszcze problem a mianowicie: ściągając pokrywę skrzyni wyciągnąłem też te dwa pręty które tam są. dolny (cieńszy) jest to chyba ten popychacz o którym pisałeś wyżej, a wyżej jest grubszy z sprężynką na końcu. i tu problem jest taki że nie mogę go włożyć bo coś haczy, na mój rozum to pewnie wodziki się przestawiły. czy da się to ustawić czy lipa i muszę zwalać skrzynie???? dzięki za pomoc. pozdrawiam



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

czy padło sprzęgło????

Post autor: Witek.J » pn sie 09, 2010 22:10

Ale narobiłeś ambarasu, tego dużego pręta ze sprężynka nie wolno wyciągać!!!To jest ośka wodzików, jak ja wyciągnąłeś to wodziki się rozsypały po całej skrzyni. Musisz wyjąć skrzynie i ją rozebrać bo inaczej nie da się tego poskładać.



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

czy padło sprzęgło????

Post autor: Jessy » pn sie 09, 2010 22:24

graba_vw pisze:ściągając pokrywę skrzyni wyciągnąłem też te dwa pręty które tam są. dolny (cieńszy) jest to chyba ten popychacz o którym pisałeś wyżej, a wyżej jest grubszy z sprężynką na końcu
:mlotek: żeś sobie piwa nawarzył,


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

graba_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:53
Lokalizacja: starogard gd

czy padło sprzęgło????

Post autor: graba_vw » wt sie 10, 2010 17:36

no nawarzył niestety ale przy okazji sprawdzę jak wygląda tarcza i docisk bo przed tą awarią i tak już sprzęgło wysoko brało. jak naprawię to napiszę o efektach. na razie dzięki bardzo



graba_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:53
Lokalizacja: starogard gd

czy padło sprzęgło????

Post autor: graba_vw » śr sie 18, 2010 15:39

no i panowie jutro wyciągam skrzynie i zawiozę do speca jakiegoś żeby to złożył bo ja chyba nie ogarnę. dzięki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam. Witek punkcik poleciał :pub:



graba_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:53
Lokalizacja: starogard gd

czy padło sprzęgło????

Post autor: graba_vw » wt sie 24, 2010 21:04

no i znowu coś niestety :( skrzynia włożona i chodzi jak na razie super(koszt u mechanika 100zł), tylko pojawił się inny problem a mianowicie naładowałem aku dziś do pełna i golfik odpalił normalnie. po przejechaniu 25 km zgasiłem i nie mogłem po chwili odpalić bo aku rozładowane, to buch pod machę i patrze... wszystkie przewody do masy podłączone, do rozrusznika i alternatora też. jak jadę to ładowanie jest normalnie czyli światła świecą, radio gra, wycieraczki chodzą normalnie. zgaszę i już się nie da odpalić. dodam że wcześniej tego nie było bo aku w miarę nowe. może jakieś sugestie co teraz mogło się stać???? znalazłem jeszcze jakiś urwany cienki kabel którego jeden koniec jest przy aku a drugi idzie gdzieś w wiązce do kabiny.



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

czy padło sprzęgło????

Post autor: Witek.J » wt sie 24, 2010 23:33

Sprawdź jeszcze raz połączenia kabli i wyczyść ich styki, przewód masowy jest przykręcany do skrzyni i na pewno go odkręcałeś. Może tam coś nie łączy :? Jeżeli akumulator sprawny to w następnej kolejności sprawdź rozrusznik i jego tulejkę w korpusie skrzyni.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

czy padło sprzęgło????

Post autor: BENITO » śr sie 25, 2010 18:36

Jeśli to nie pomoże sprawdź czy aby jakiś przekaźnik nie grzeje się mocniej niż inne, czasami przez kulawo chodzące przekaźniki prąd też potrafi uciec na postoju.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

graba_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:53
Lokalizacja: starogard gd

czy padło sprzęgło????

Post autor: graba_vw » pt sie 27, 2010 21:53

sprawa się wyjaśniła już... sprawdziłem wszystkie kable oraz przekaźniki i wszystko ok, więc miernik w rękę i sprawdzam... ładowanie na odpalonym silniku w normie... pochodził chwilę na wolnych, zgasiłem i próbowałem odpalić i pupa, więc miernik i napięcie na aku 10.4V. następnie zmierzyłem gęstość elektrolitu i niby w normie... więc wsadziłem nowe aku i wszystko wróciło do normy i jest ok. podejrzewam ze padła jedna cela w aku, ale jest to dla mnie dziwne bo ma dopiero półtora roku, dlatego na początku to wykluczyłem. dzięki jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości