[inny] problem z skrzynią

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

[inny] problem z skrzynią

Post autor: Marcin TDI » ndz kwie 21, 2019 10:48

Witam. Problem dotyczy passata 1.9 tdi ze skrzynią 6b. Problem jest tego typu,że zgrzyta mi pierwszy bieg i nie wiem co jest grane. Zgrzyta jak chcę szybko wrzucić jedynkę ,ale zauważyłem ,że jak wcisnę sprzęgło i potrzymam je wduszone tak z 5 sekund ,to jedyneczka wchodzi jak złoto bez zgrzytu. Wszystkie biegi wchodzą dobrze ,bez problemu i bez zgrzytów, tylko ta jedynka jest taka zgrzytająca. Nie wiem co to może być,czy wystarczy zmienić olej w skrzyni czy to wysprzęglik. Miał może ktoś podoną sytuację ?
i jeszcze jedno. Jedynka na zimnym wchodzi dobrze bez kombinowania i im cieplejszy silnik tym bardziej zgrzyta


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[inny] Re: problem z skrzynią

Post autor: Maszan » wt kwie 23, 2019 23:15

Olej ciepły =rzadszy to walek luźniej się kręci i potrzeba więcej czasu żeby wyhamowal.Generalnie za wyhamowanie walka odpowiada synchronizator. A 2 nie zgrzyta? Spróbuj np.3 przed 1 wrzucić czy będzie zgrzytać.3 bieg a właściwie synchronizator tego biegu wyhamuje wałek pośredni i 1 powinna wejść gładko.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

[inny] Re: problem z skrzynią

Post autor: Marcin TDI » czw kwie 25, 2019 21:42

Dwójka nie zgrzyta,ale czasem czuje na lewarku taki przeskok jakby chciała zgrzytnąć. Właśnie dziś tak przy piwku z kolegą gadaliśmy i chyba zmienię olej. Problem jest z jedynką tylko wtedy jak chcę ją wrzucić normalnie ,albo szybko. Jak chwilkę zaczekam z wduszonym sprzęgłem ,to jest ok. Próbowałem z innych biegów przerzucać ,ale nie zgrzyta


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości