Wycieki-zapocenia widoczne wewnątrz skrzyni biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

Wycieki-zapocenia widoczne wewnątrz skrzyni biegów

Post autor: Sebus_500 » pt wrz 04, 2015 23:24

Witajcie koledzy
Dzisiaj zmieniając paski w swoim goferze,zauważyłem lekkie zapocenie widoczne tak jakby niby to ze skrzyni,a niby to spod michy.Dodam,że mam silnik 1.8 RP,i jakieś 4000 km do tyłu robiłem w nim remont kapitalny(tyle,że bez wyciągania),Silnik od góry suchutki jak pieprz,wszystko składane na nowych gumowych uszczelkach(micha także),problemem drobnym jak na razie zostało wymienienie uszczelniaczy flanszy skrzyni biegów z obu stron,i w związku z tym nasuwa mi się pytanie czy przeciekający uszczelniacz może"zarzucać"olej ze skrzyni biegów do środka obudowy sprzęgła,bo tam odkryłem jakieś zapocenia??Dodam,że sprzęgło zmieniałem rok temu,uszczelniacz wału korbowego był suchutki,a i oleju nie ubywa nawet gram :grrr: na wałku sprzęgłowym też zmieniłem dwa uszczelniacze(malutki na pręt,i duży na wałek sprzęgła).Oleju w skrzyni stan,w silniku jak wspomniałem także.Nie chce mi się ponownie skrzynki wyciągać jak wyjdzie,że to przez flanszę mi tam do środka wrzuca olej :kac: bo dziwnie ta sprawa wygląda.

Podpowiedzcie mi co byście chcieli w tym przypadku zrobić,załamuje ręce już z tym samochodem :banghead:



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Wycieki-zapocenia widoczne wewnątrz skrzyni biegów

Post autor: jpatryk125 » sob wrz 05, 2015 19:45

Jeśli to olej silnikowy jest na dole pomiędzy miską/silnikiem a skrzynią na raczej uszczelniacz wału korbowego. To że rok temu było dobrze, to nie znaczy, że teraz też tak będzie. Powinienieś przy okazji wymiany sprzęgła wymienić również uszczelniacz.
A to, że nie ubywa Ci oleju związane jest z dużą tendencją oleju do pełzania, czyli dwie, czy trzy kropelki potrafią tak pocieknąć, że wydaje się iż wyciekła nam szklanka oleju.



Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

Wycieki-zapocenia widoczne wewnątrz skrzyni biegów

Post autor: Sebus_500 » ndz wrz 06, 2015 16:40

W takim razie trzeba będzie ponownie zdejmować skrzynkę :? Żeby człowiek wiedział,że się potknie to by usiadł hehe tak samo jest i w tym przypadku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości