Nie odbija do końca pedał sprzęgła Golf III TDI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

shaggysasiad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:53
Lokalizacja: Poznań

Nie odbija do końca pedał sprzęgła Golf III TDI

Post autor: shaggysasiad » śr sty 08, 2014 15:30

Witam,
mam problem z Golfem III Variant 1,9 TDI, silnik ALE, a mianowicie po wciśnięciu pedału sprzęgła nie wraca on do swojego najwyższego położenia, zawsze trzeba podciągnąć go do góry, ale nawet w chwili, kiedy pedał pozostanie w ok. 3/4 wysokości, sprzęgło działa prawidłowo.
Dodam, że prawie wszystko w układzie sprzęgła (z różnych powodów) zostało niedawno wymienione: sprzęgło kpl., pompa sprzęgła, wysprzęglik i płyn hamulcowy (płyn w układzie sprzęgła - układ odpowietrzony jest prawidłowo), w zasadzie stara została już tylko łapa sprzęła i pedał sprzęgła, a problem występuje nadal.

Może problem leży po stronie sprężyny przy pedale sprzęgła - to już chyba ostatnia możliwość jaka przychodzi mi do głowy, ale nie wiem czy jest tam możliwość jakiejś regulacji, czy może mieć to wpływ??
Dodatkowym objawem jest pisk przy wciskaniu pedału sprzęgła dochodzący z okolic pedału - podejrzewam że wydaje go właśnie sprężyna przy pedale, ale nie bardzo wiem jak się do niej dobrać...

Czy miał ktoś podobną sytuację, ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny??



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Nie odbija do końca pedał sprzęgła Golf III TDI

Post autor: Michał_1977 » śr sty 08, 2014 23:26

Zajrzyj do tej sprężyny i spróbuj spryskać ją jakimś smarowidłem.Jęsli pomoże choć na chwilę,to zdemontuj,wyczyść i zakonserwuj białym smarem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Re: Nie odbija do końca pedał sprzęgła Golf III TDI

Post autor: LittleBug » czw sty 09, 2014 13:58

Zdecydowanie jest to problem w mechanizmie pedału sprzęgła - to, co kierowca ma przy nogach.

Popsikaj czymś, nasmaruj jak kolega mówi, jak nie pomoże - będzie trzeba zajrzeć głębiej w ten mechanizm i coś wymienić.



shaggysasiad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:53
Lokalizacja: Poznań

Nie odbija do końca pedał sprzęgła Golf III TDI

Post autor: shaggysasiad » wt sty 14, 2014 00:01

Dzięki za podpowiedzi - jak tylko będę miał czas muszę tam zajrzeć, póki co z czasem słabo.
Napiszę czy zabieg przy sprężynie przyniósł oczekiwany efekt...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości