[inny] Grzechotka elektryczna/pneumatyczna jaką kupić

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[inny] Grzechotka elektryczna/pneumatyczna jaką kupić

Post autor: riccardoa » ndz maja 10, 2020 10:28

Witam tak jak w temacie,zastanawiam się nad zakupem grzechotki elektrycznej ewentualnie pneumatycznej,ktoś posiada,używa?Czy i jaką warto kupić?
https://allegro.pl/kategoria/narzedzia- ... t-1-3-0430
https://allegro.pl/oferta/klucz-katowy- ... 7024421406



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[inny] Re: Grzechotka elektryczna/pneumatyczna jaką kupić

Post autor: wesol » ndz maja 10, 2020 15:58

45 Nm to ma wkrętarka więc gdzie tu sens.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[inny] Re: Grzechotka elektryczna/pneumatyczna jaką kupić

Post autor: riccardoa » ndz maja 10, 2020 16:33

Wkrętarką nie wszędzie podejdziesz? Czasami zwykłą grzechotką też nie ma miejsca aby odkręcać?A ta jest bezwładnościowa? Niby jesteś inżynier mechanik,a nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem pytania?Linki są tylko przykładowe,aby było wiadomo o co chodzi.Przeczytaj może jeszcze raz poprzedni post.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[inny] Re: Grzechotka elektryczna/pneumatyczna jaką kupić

Post autor: wesol » ndz maja 10, 2020 19:21

Pracowałeś na tym kiedykolwiek? Myślisz że odkrecisz tym śrubę od wahacza czy choćby łącznik od stabilizatora? Tym się odkręca osłonę dolną i tego typu elementy. Chyba że dobrze zluzujesz śruby kluczem zwykłym.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[inny] Re: Grzechotka elektryczna/pneumatyczna jaką kupić

Post autor: riccardoa » ndz maja 10, 2020 21:11

Nie pracowałem dlatego pytam.Proponuję obejrzeć od około 6 minuty,żebyś zajarzył o co chodzi
Jakoś ludzie pracują i ułatwia im to pracę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[inny] Re: Grzechotka elektryczna/pneumatyczna jaką kupić

Post autor: wesol » pn maja 11, 2020 02:27

W sobotę robiłem rozrząd w peugeot 308 2015 r 1.6 HDi i powiem ci że nie wiem czy pomijając klapę to gdzieś by jeszcze mi to się przydało. Wątpię by napinacz paska pk by mi to odkręciło. Bardziej by mi się przydał klucz odgięty płaski do zluzowania napinacza niż to.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości