[mk4] Program do diagnostyki

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Program do diagnostyki

Post autor: SkorpionPL » śr sie 07, 2019 13:40

Czy polecanie program do diagnostyki ,,Program Polski VAG Interfejs KKL OBD2 USB VW skoda,,??? co o nim sądzicie, jakie ma wady i zalety czy nadaje się do ,,domowego użytkowania,, czy macie lepsze programiki w takich cenach? To taki pierwszy program który chciałbym zakupić.
Jak by coś to moje autko: Golf 4 1.6 SR silnik ALK 1998r.

Podaje link z aukcji: https://allegro.pl/oferta/program-polsk ... 5054096170



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: riccardoa » śr sie 07, 2019 14:55

Szkoda na to kasy,zwykły kabel kkl z allegro za około 20 PLN plus program VAG C OM 3.11. Tu masz cały temat viewtopic.php?f=80&t=517121



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: SkorpionPL » śr sie 07, 2019 15:49

Dobrze że napisałem ;) czyli mam rozumieć że koszt to tylko kabel :O Tak patrze po necie to program co podałeś można za free pobrać, a co z jakimiś licencjami i czy ten program ma spore możliwości?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: riccardoa » śr sie 07, 2019 20:00

W MK 4 robi wszystko co jest możliwe do zrobienia.



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: SkorpionPL » sob sie 17, 2019 21:13

Trochę zmienię temacik, z góry dzięki za info bo tylko kupiłem kabelek i programik full VAG-COM Relase 311.2-N. Pytanie do was jakie są przydatne programy/skryty do tego programu aby ułatwić sobie prace proszę i każde info ;) Tam są cudowianki kodowania, rozkodowania itp z góry dzięki :) Oczywiście żeby hulało to na mojej wersji programu



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: wesol » ndz sie 18, 2019 07:55

Nic nie potrzebujesz. Kabel zwykły za 20-30 złotych a oprogramowanie z neta lub od kogoś z forum w wersji pełnej czyli z crackiem. W swoim aucie za wiele kodowań tam nie zrobisz. To tylko zmiany ustawień jak np centralnego zamka itp. żadnych skrótów programów do tego nie ma. Czytasz i wykonujesz to co w vag com się wyświetla.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: SkorpionPL » ndz sie 18, 2019 08:51

A np jak oglądałem różne filmy to przy diagnostyce pracy silnika miał parametry jakie powinien mieć np. A ja ich nie mam, czy to stara wersja czy to dodatkowy program ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: wesol » ndz sie 18, 2019 12:56

To zależy też mocno od rodzaju silnika i jakie bloki sprawdzasz. Nie ma do tego programu jak i też programu który łopatą wiedzę do głowy wrzuci.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: SkorpionPL » ndz sie 18, 2019 17:52

A kodowanie długie? Bo ja mam samo kodowanie i nie wiem co do czego. Chciałbym spr i o ile mam włączyć awaryjne przy awaryjnym hamowania oraz coś tego typu jak otwieram/zamykam drzwi na klucz żeby mi światła świeciły chwile aby oświetlić okolice. Sprawdzałem vcds najnowszy ale nie czyta interior bo musi być hax, jakieś pomysły jak to ustawić w/w???



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: wesol » ndz sie 18, 2019 19:25

Nie w tak starym aucie. Takich rzeczy nie pokonujesz bo po pierwsze nie ma czegoś takiego z tym światłami czy to awaryjnymi czy halogenami itp to sam kabel takich rzeczy nie robi. Ty masz do tego auta kabel i program vag com. Do nowszych aut np golf 5 czy 6 itd to już jest kabel i program stanowiący jedność i nazywa się vcds. Ta jedność oznacza że nie ściąga się innych softów z neta tylko kupuje kabel i dostaje się z nim też soft tylko do tego kabla.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

igro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 07:40

[mk4] Re: Program do diagnostyki

Post autor: igro » pt wrz 06, 2019 13:49

Profesjonalny program oraz te wszystkie końcówki z przeznaczeniem do podłączania się do komputerów samochodowych, to nie są tanie rzeczy. Dlatego też mechanicy krzyczą za diagnostykę komputerową takie kwoty jakie krzyczą.
Oczywiście można zakupić konkretnie do swojego modelu samochodu, i jest to dużo tańsza opcja, niż zakupi uniwersalnego oprogramowania, Cóż, jest to indywidualna decyzja uzależniona od realnych potrzeb oraz możliwości finansowych.
Sprzęt z przeznaczeniem do diagnostyki komputerowej znajdziesz np tutaj pod linkiem: https://automotohit.pl/Diagnostyka-samo ... motohit-pl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości