Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: mleko1984 » wt paź 11, 2016 10:50

Ja zbudowałem kanał dwa miesiące temu, wydaje mi się, że twój będzie za głęboki, będziesz miał ciężki dostęp do elementów umieszczonych wyżej. No i im głębiej tym więcej wody. Ja zrobiłem tak, że jak stoję w środku to sięga mi troszkę powyżej brody. Do standardowego auta (nie obniżonego) jest bardzo dobrze, trzeba lekko się pochylić w niektórych miejscach ale jak np odkręcałem wydech od turbiny to już musiałem się sporo wyciągać do góry. Szerokość prawie metr (dobrany na szerokość kół do golfa 2 bo głównie zrobiłem to dla tego auta). U mnie na szczęście problemów z wodą gruntową nie ma ale wylewka i tak była gruba (pełno gruzu na spód i zaprawy w proporcji 4/3 cement do piachu). Bloczki betonowe dawałem nie na leżąco, ale tak samo jak na dnie wylewka wokół kanału jest gruba na ok 30 cm łącznie z gruzem. Wjeżdżałem na kanał BMW które waży ponad 1.5 tony i jest w porządku. No i długość 3m to moim zdaniem zdecydowanie za mało.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: wesol » wt paź 11, 2016 22:12

Moj na podjezdzie dzis mierzylem jest dosc maly bo ma 72cm na 147cm. Mega maly. Napewno dzis to bym robil gdzies 95cm na jak najdluzszy. Ale trzy razy skrzynie sciagalem w sharanie u siebie raz w golfie. Ze 20 razy turbo w tych autach setki innych rzeczy. W autach klientow od wyciagania turbin dpfow wymiany i spawania wydechow itp sprawy mwchaniczne


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Sqza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 10, 2016 13:45

Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: Sqza » czw paź 13, 2016 16:13

Podsiąkająca wilgoć będzie problemem szczególnie w starym budownictwie. Sam mam taki kanał i nie ma zmiłuj się - raz na 2-3 lat wymiana wszystkich dech jest koniecznością.



Awatar użytkownika
swietlik_rz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 15:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: swietlik_rz » czw paź 13, 2016 17:42

Sqza pisze:...wymiana wszystkich dech jest koniecznością.
śmieszny to wydatek , bo w tatraku to około 40-50zł. Wymieniłem deski w garażu jak wynajmowałem go z 3 lata temu.


Czyszczenie tapicerki samochodowej - Rzeszów i okolice
Polerowanie reflektorów
Auto-kosmetyka samochodowa
---> czystatapicerka.eu

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: wesol » czw paź 13, 2016 19:20

Heh. To za lezy z czego te dechy sa. Ja z racji wyksztalcenia tez stolarskiego no inojciec caly czas sktywny stolarz to troszje sie znam. Mamy wlasny maly tartak wkasne suszarnie parzelnie itp. Ojciec ma drewna debowego posezonowanego tak gdzies ze 100 kubikow. Przyjmujac ze kubik deba suchego to 4-5tys zl to troszke bedzie zapasu. Zajmuje sie generalnie wyrobem schodow debowych tralki slupki porecze itp. Robi tez parkiet ale woli schody. Deski na kanal mam ze tak powiem na zawolanie. Drubosc 3.5 cm wystarczy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: mleko1984 » pt paź 14, 2016 09:09

wesol, Ile wg ciebie powinien mnie wynieść zakup desek na mój kanał ? Dł 4m i szerokość ok 105cm ? Pytam bo wciąż nie kupiłem tych desek, nie mam kiedy się tym zająć to raz a dwa to na kanale i tak stoi cały czas jakieś auto :) ale w końcu muszę kupić bo to jest niebezpieczne żeby taka dziura stała odkryta.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: cinek2004 » pt paź 14, 2016 09:24

400 x 100 cm - płaciłem 120 zł za gr 4 cm



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: wesol » pt paź 14, 2016 10:37

W cenach to sie nie otietuje ale gatunkowo bierz cos dobrego. Nie sosne jesion czy inne dziadostwo. Buk w miare ale sie gnie strasznie. Jakies odpadowe debowe najlepsze na lata. Jakims drewnochronem sadolinem przeciagnac i starczy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: matisim » pt paź 14, 2016 17:40

ja kupowałem deski 5cm, i wyszły mnie nie całe 500zł. plus impregnat do tego kilka razy. nawet jak lewarkiem podnoszę samochód na nich to mało co się wyginaja.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka



drewnianyalex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 12, 2020 13:58

Re: Budowa kanału, sugestie, pomysly?

Post autor: drewnianyalex » śr sie 12, 2020 14:01

swietlik_rz pisze:
ndz paź 09, 2016 22:28
A w warsztacie firmy xyz kanały są zabetonowane, w na końcu kanału jest zabetonowane wiaderko tak aby woda mogła się gromadzić; co jakiś czas ktoś tą wodę zbiera i wylewa do "separatora ścieków".
Jak jest dużo wody (np długo pada) podpina się pompę brudnej wody i wszystko się wypompowuje do separatora.

Jak budujesz kanał zrób na większą głębokość np 2- 2,5m, (przy moim wzroście 192cm wszystkie kanały są za małe i muszę się garbić) na spód zawsze można wrzucić stare palety euro jak ktoś wejdzie niższy.
I jak się sprawuje kanał? zastanawiam się czy takiego nie zbudować, ale jednak nieco się boję. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem będzie kupienie ręcznego podnośnika wahadłowego. Co myślicie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości