Kompresor

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Kompresor

Post autor: rudyadam » śr lut 10, 2016 18:22

Witam,

na wiosnę planuję kupić kompresor do zastosowań garażowych. Wiadomo głównie malowanie, ale jakieś narzędzia pneumatyczne pewnie też. Zwracam się do Was z prośbą o jakieś opinie oraz o podanie konkretnych modeli, tak do około 600 zł.

Dziękuję i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Kompresor

Post autor: Stalu » ndz lut 21, 2016 18:52

rudyadam pisze: tak do około 600 zł.
rudyadam pisze:malowanie, ale jakieś narzędzia pneumatyczne
nie ma szans


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: Kompresor

Post autor: Kavior » śr lut 24, 2016 15:06

Temat niżej masz mój temat o kluczu pneumatycznym. Poczytaj. Taki kompresor jak mój to minimum do pracy z narzędziami.



Expert Grupy Topex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 15:26

Re: Kompresor

Post autor: Expert Grupy Topex » wt mar 01, 2016 00:20

Witam,

W ofercie marki Verto należącej do Grupy Topex znajdują się także kompresory m.in. model 73K002, który można zakupić w założonym budżecie. Kompresor posiada następujące parametry:

Pojemność zbiornika: 24 l
Moc silnika: 1,5 kW / 2 KM
Ciśnienie maksymalne: 8 bar
Wydajność: 206 l/min-1
Pobór powietrza: 260 l/min-1; prędkość obrotowa silnika 2850 min-1.

Więcej informacji na temat tego modelu znajdziesz na stronie http://www.grupatopex.com/kompresor.html" onclick="window.open(this.href);return false; .

Pozdrawiam,
Maciek, Ekspert Grupy Topex



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Kompresor

Post autor: matisim » pn mar 28, 2016 18:20

verto i topex? To jest na prawdę dobry sprzęt, czego by sie nie wzięło do reki to już widać że szajs. Miałem wiertarkę verto- nawet do gwarancji nie wytrzymała której oczywiście nie uznano. z Topexa dwie lutownice które sie stopiły :hmm: pistolet do kleju kopał prądem :satan: nigdy w zyciu tej "marki" .Także bałbym sie czy te sprężarki nie wybuchną :kac:



jarhead
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 04, 2006 14:49
Lokalizacja: Małopolska/Bielsko-Biała
Kontakt:

Kompresor

Post autor: jarhead » pt kwie 15, 2016 09:01

Nie kupuj kompresora mniejszego niż 50l to jest naprawdę minimum!
W zeszłym roku kupiłem kompresor firmy RIPPER 2-tłokowy 50l i jestem bardzo zadowolony, ale trochę żałuję że nie 100l.
Do malowania minimum 100l 2-tłokowy- szkoda nerwów na mniejsze.
RIPPER jest porównywalny z firmowym MAKTEK'iem


VW Golf IV 1.9TDI ASZ+

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Kompresor

Post autor: wesol » pt kwie 15, 2016 12:27

A jakby taki kompresor 50l plus zapodać jeszcze jakiś baniaczek jako bufor tez drugie 50l?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

jarhead
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 04, 2006 14:49
Lokalizacja: Małopolska/Bielsko-Biała
Kontakt:

Kompresor

Post autor: jarhead » pt kwie 15, 2016 12:51

Oczywiście że można, z tyłu butli jest zaślepka, wystarczy wkręcić zamiast niej zawór 1/2cala lub bezpośrednio do drugiej butli ;)


VW Golf IV 1.9TDI ASZ+

Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

Kompresor

Post autor: Bora2005 » wt kwie 26, 2016 12:01

Od kilku lat posiadam kompresor f-my Metabo, kupiony do warsztatu.Pojemność zbiornika 50 l.,ciśnienie max. 10 bar. Do prac amatorskich i półprofesjonalnych wystarczający. Napędzi narzędzia pneumatyczne i malarskie. Kupiłem go w promocji (wyprzedaż) z kompletnym zestawem malarskim tej samej firmy za 1250 PLN. Wcześniej miałem ochotę na kompresor Stanleya, ale po zapoznaniu się z opiniami o jakości tańszych sprzętów uznałem, że lepiej wydać trochę więcej i kupić coś trwalszego. Więc polecam kupować sprzęt ze średniej półki, żeby później być zadowolonym przy pracy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Kompresor

Post autor: wesol » wt kwie 26, 2016 17:57

metabo to pozadna marka tak wiec sie nie dziwie. Ja tma mam klucz udarowy ale na 230V. Wole taki gdyz mam go za niecale 300 zl i boacha a nei jakis z allegro gdzie klamia w danych jak z nut bo moj ma niby tylko 260 Nm a ukrecam sruby jak kciuk i to nei te 5.8 a 10.9 spokojnie ukrecilem nie jedną. Za to nei musze targac kompresora, czekac az nabije cienienie, rozwijac przeowdow tylko sam przedluzacz i po sprawie. Maly kompresorek jak cos to biore od jca taki wlasnie na 24 litrowym zbiorniku i jak cos tam trzeba wyczyscic czy prysnac jakiś podklad zabezpieczajacy pdowozie to w zupelnosci wystarcza.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości