Jakie smary do wrzeciona i przekładni do Dremela?

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jakie smary do wrzeciona i przekładni do Dremela?

Post autor: Skrzak » ndz lis 29, 2015 01:02

Może nie jest to bezpośrednio związane z VAG ale kupiłem niedawno szlifierko-grawerko-wielofunkcyjne coś - Dremel 8100 do takich ogólnych rzeczy drobnych i coś mi tam piska we wrzecionku. Myślę, że najlepiej samemu nasmarować niż na gwarancję czy do serwisu Bosch (dystrybutor Dremela).
Poczytałem, że do wrzeciona inne smary się stosuje niż do przekładni. Podejrzewam że generalnie będzie to to samo co do wiertarek i wkrętarek. Ktoś coś poleci? Jakie lepkości, gęstości itd, może konkretny producent? Najlepiej smary pułapu cenowego Makita żeby można to było dostać w normalnym sklepie, no chyba że serwisowe smary Bosch czy cuś też można dostać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości