Podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
damianj92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 21, 2013 20:48
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Post autor: damianj92 » czw gru 11, 2014 19:09

Witam. Planuję zakupić takie cudo do swojego garażu i nie wiem do końca czym się kierować. Na wstępie powiem, że będzie to używane amatorsko ( raz w tygodniu max). Jaki model wybrać ? hydrauliczny czy śrubowy ? Wszystkie informacje od osób mających jakieś doświadczenie z takimi podnośnikami mile widziane ;) Co powiecie na temat nowych podnośników w cenie około 5 tyś. zł ? np. taki : http://allegro.pl/podnosnik-podnosnika- ... 37507.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a może lepiej kupić coś używanego ?
Pozdro, czekam na pomocne wskazówki ;)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Post autor: Michał_1977 » pt gru 12, 2014 08:20

damianj92 pisze:hydrauliczny czy śrubowy ?
Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć,że śrubowy jest nieco szybszy od hydraulicznego i mniej zawodny. Wiadomo,gdzie hydrol,tam uszczelniacze,które z czasem zaczną puszczać,a piszesz,że rzadko będzie używany,więc mogą puścić jeszcze wcześniej.
Ja też myślę nad czymś niedrogim i na pewno będzie śrubowy :bajer:
damianj92 pisze:może lepiej kupić coś używanego ?
Jak masz flotę na nowy,to lepiej kup nowy,bo stare są dobre tylko wino,skrzypce i wapno :grin:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Post autor: wesol » pt gru 12, 2014 10:14

ahhh tez bym sobie cos takiego sprawil. Paru kolesiow mi mowilo ze ktos tam z ich znajomych kipil cos i jeden to niby za jakies nieduze pieniadze tysiak czy dwa drugi tez. Ale jak ja szukam, pytam to nigdy nie ma. Sam bym cos zakupil za takie pieniazki. Oczewiscie bez dozoru i moze byc lekko uszkodozny. Transport mam w razie co ale co z tego jak nikt nie ma. Bede stawial wiate na podjezdzie to przy okazji bym sobie takie cacko postawił. Taki do 2 ton by wystarczył.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Post autor: 21Golfista21 » ndz lut 01, 2015 12:24

Hej, ja obecnie pracuję na podnośniku Hofmann MTF 3000, kupiłem go jakieś 2 lata temu, do tamtego czasu pracowałem od 2006 roku też na Hofmannie GT2500, znakomite podnośniki, ten GT 2500 mam do sprzedania jakby ktoś był zainteresowany, podnośnik z 1986r ! ale model ten jest produkowany do tej pory coś takiego : http://allegro.pl/podnosnik-dwukolumnow ... 82389.html" onclick="window.open(this.href);return false;


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

mq179
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 18, 2015 10:58

Podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Post autor: mq179 » śr lut 18, 2015 12:04

Racja hofmann to dobre podnośniki, naprawdwe warte polecenia. Obecnie też nie są zbyt drogie.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Podnośniki



MIRON DKL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 26, 2018 14:16

Re: Podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Post autor: MIRON DKL » ndz paź 07, 2018 08:46

Potwierdzam, Mam Hofmanna GTE 2500 do własnych potrzeb i spisuje się super, Wiadomo że użytkowany jest sporadycznie nie jak w typowych warsztatach ale wiek i stan pokazuje że wschód nie maczał tam palców, wykonanie jak w vw z lat 90



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości