Zestaw do odpowietrzania hamulców

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: pinstonvw » ndz cze 01, 2014 23:00

Witam, czy ktoś miał do czynienia z takim zestawem http://allegro.pl/wysysarka-zestaw-do-o ... 95965.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Interesuje mnie jak się to sprawuje przy odpowietrzaniu hamulców, na jakiej zasadzie działa ten pistolet oraz czy warto to kupować?
Będę wdzięczny za info.


...

Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Re: Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: yank » pn cze 02, 2014 22:39

oglądnij sobie film, sprzet jak najbardziej do samodzielnej wymiany płynu hamulcowego.
" onclick="window.open(this.href);return false;
z swoje strony mogę polecić ten produkt co na filmie, jednkaże jest on sporo droższy bo cena 230 zł. dlaczego taka? materiał i jakość wykonania. Nie marża



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: pinstonvw » pn cze 02, 2014 23:03

Dzięki kolego :pub:
Rewelacja jednym słowem, ale z drugiej strony trochę tego powietrza trzeba mieć w zapasie. Producenci na allegro mówią o ok 180l/min.


...

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: ace-mati » sob cze 07, 2014 13:07

Mam taki jak ten na allegro za 75zł, daje radę jak samemu muszę coś odpowietrzyć w warsztacie... Jego wadą jest dość wysokie zużycie powietrza :helm:



maxsymus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 19:46

Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: maxsymus » ndz maja 29, 2016 02:07

Mam pytanie czy kompresor z 50 litrowym zbiornikiem wystarczy do tego urządzenia ( one wszystkie maja podobną wydajność) ale teoria teorią a jak to wygląda w praktyce ?



dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: dzygi » ndz maja 29, 2016 06:11

Kompresor działa w drugą stronę jak chcesz wysysac nim powietrze ?
Musisz mieć urządzenie które zasysa a nie wpompuje powietrze.



maxsymus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 19:46

Re: Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: maxsymus » ndz maja 29, 2016 11:26

Kompresor działa w drugą stronę jak chcesz wysysac nim powietrze ?
Musisz mieć urządzenie które zasysa a nie wpompuje powietrze.[/quote]
Człowieku ale mnie rozbawiłeś wiem doskonale jak działa kompresor :jaja: ... na temat kompresora piszesz oczywistość oczywista ale mnie nie o to chodzi zadałem proste pytanie czy do tego urządzenia wystarczy kompresor 50 litrowy bo jak byś nie wiedział bez kompresora to urządzenie nie działa :banghead:



dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: dzygi » ndz maja 29, 2016 14:26

Może i masz rację człowiek się może pomylić. Myślałem że w tych zestawach jest pompka ręczna.



lisek171
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 08, 2010 13:59

Zestaw do odpowietrzania hamulców

Post autor: lisek171 » wt cze 14, 2016 11:19

zamiast super extra porzeracza powietrza (mowa o tym spec pistolecie ze zbiorniczkiem) to dużo lepszym rozwiazaniem jest agregat spreżarkowy z lodówki, ma to dwie super funkcje pierwsza ssie: odpowietrzanie hamulców jak pompa kulawa i nie chce zaciągnać po dołożeniu zbiornika lpg można zrobić odsysarkę oleju, druga wytwarza porządne ciśnienie bez problemu 15 bar, ja używam do udrażniania zasyfionych dysz spryskiwaczy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości