Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
Cezary1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 22:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: Cezary1994 » pn mar 03, 2014 17:16

Ja zamówiłem coś takiego http://allegro.pl/latarka-warsztatowa-2 ... 19381.html.
Na warsztacie taką mieliśmy i po którymś (a było tego sporo) upadku do kanału przestała świecić i trzeba ją było reanimować. Dlatego tą od razu najlepiej okleić na górze i na dole taśmą izolacyjną, i powinna być już 2x mocniejsza. :grin:
Na pełnej baterii wytrzymuje ok. 3h.

Bardzo dobra lampa to Wurth, ale jest droga (ok.160zł) http://allegro.pl/wurth-lampa-warsztato ... source=mlt

Jeśli macie jakieś dobre lampki to zapodajcie.


:cady: :cady: :cady:
___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___
:cady:
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów, pędzą na złamanie karku,
aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: Michał_1977 » pn mar 03, 2014 21:56

Cezary1994 pisze:po którymś (a było tego sporo) upadku do kanału przestała świecić
Moja taka http://allegro.pl/profitool-lampa-warsz ... 82389.html" onclick="window.open(this.href);return false; do kanału leciała dziesiątki razy i nigdy nic się nie stało.Elastyczne tworzywo,gumowe wykończenia zapewniają jej bezpieczeństwo :grin:
Wygodna,łamana w połowie i posiada obrotową głowicę :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: matisim » pn kwie 21, 2014 12:39

Ja na szybkiego potrzebowałem lampkę i kupiłem w lidlu :kac:

Obrazek

mam ją od 3 lat i bateria trzyma cały czas tak samo ale ile konkretnie to nie wiem. Jak to bywa z jakością marketowych wyrobów było trzeba ją poprawić- w ciągu tych 3lat wymieniłem włącznik, poprawiłem luty diod które sie poluzowały i byłoby to tyle.

W między czasie kupiłem

Obrazek

w sklepie motoryzacyjnym- "panie ludzie ją kupują to dobra jest"

Po jakiś 4 miesiącach nadszedł jej koniec, lampkę używałem i nagle radio oddalone o kilka metrów od niej zaczęło strasznie szumieć, piszczeć i tak jak lampka zgasła tak radio wróciło do normy :grin: A w lampce stopił sie transformatorek i trochę płytki wokół niego :)



rotweiller01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 06, 2010 11:18

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: rotweiller01 » ndz lip 20, 2014 11:31

A ja mam Profitool'a na jednej długiej diodzie i jest ok.
Cena nie jest niska, ale jakość jest bardzo dobra.
Koleżanka na SKP ma ten drugi model Profitool"a z dodatkową diodą czołową, i też chwali.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: pironet » ndz paź 26, 2014 17:14

Tez mam Profitool 14 POWER LED ,potwierdzam ze pomimo wielu upadkow do kanalu nadal sie nie poddaje i swieci,jedyna wada to przestaje swiecic wtedy kiedy jest najbardziej potrzebna ale po na ladowaniu kolejne 5 godzin daje rade


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: norek111 » pt paź 31, 2014 08:17

Kupiłem taką http://allegro.pl/lampa-inspekcyjna-phi ... 90605.html" onclick="window.open(this.href);return false; świeci super,aku wystarcza na moje potrzeby jedyny mankament nielubi benzyny i rozpuszczalników .


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: pironet » pt paź 31, 2014 20:43

cena kosmos,ciekaw jestem jak świeci,postawił bym obie obok dla porównania z ciekawosci.Oby długo służyła ...


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: norek111 » sob lis 01, 2014 16:46

pironet pisze:cena kosmos,ciekaw jestem jak świeci,postawił bym obie obok dla porównania z ciekawosci.Oby długo służyła ...
świeci naprawdę mocno diody LUXEON robią swoje


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: ace-mati » pn lis 17, 2014 13:36

Ja mam takie dwie i nie narzekam, cena spoko i wytrzymałość duża, nie raz już lądowała na ziemi i nic się nie działo http://allegro.pl/mocna-lampa-latarka-3 ... 82746.html



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Re: Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: pironet » pn lis 17, 2014 19:14

ace-mati pisze:Ja mam takie dwie i nie narzekam, cena spoko i wytrzymałość duża, nie raz już lądowała na ziemi i nic się nie działo http://allegro.pl/mocna-lampa-latarka-3 ... 82746.html
też miałem podobną jednak diody smd są o niebo jaśniejsze


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

daniel1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 08, 2014 11:18

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: daniel1995 » pn gru 08, 2014 11:33

Witam. Jesli potrzebujesz dobrych i sprawdzonych narzędzi zapraszam do naszego sklepu interetowego http://www.marano.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; posiadamy narzędzia z najwyższej półki kazdy znajdzie cos dla siebie. Zapraszamy



aviz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 13, 2014 16:48

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: aviz » śr gru 17, 2014 00:51

Latarka niewielkich rozmiarów również może się przydać, taka jak tu: http://www.narzedzianonstop.pl/magazyno ... 34539.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Myślę, że jedna osoba pracująca na warsztacie powinna mieć swobodny dostęp do dużej i mocnej latarki oraz mniejszej i słabszej jednocześnie.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: Michał_1977 » pt gru 19, 2014 08:16

Witajcie.
Macie coś sprawdzonego,dobrze świecącego na czoło?
Potrzebowałbym takiego lampiszona na czoło,bo podczas robienia konserwacji podwozi wiele by mi to ułatwiło.
Zamiast drugą łapą trzymać lampiszona,mógłbym sobie nią pomóc przy samej konserwacji :bajer:
Siostra kupiła za jakieś śmieszne pieniądze takie cusik w Lidlu i jakoś to to świeci,ale myślę,że kupując coś bardziej markowego,zyskam bonusa pod postacią lepszego światła :-)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Jaką lampę/latarkę warsztatową polecacie?

Post autor: pironet » pt gru 19, 2014 18:43

potwierdzam,dobry pomysł ,mi to ułatwi przy zawieszeniach,jak by było na ładowarkę to już był by mega sukces


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości