Migomat jaki???

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Migomat jaki???

Post autor: LoLs » ndz sie 18, 2013 22:55

ja kopiłem coś takiego na domowy użytek http://www.zogo-net.pl/produkt/spawarka ... t-uchwytow" onclick="window.open(this.href);return false; jestem zadowolony bo jak na swoja wielkość to ma spore możliwości


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
kacper13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw paź 20, 2011 16:07
Lokalizacja: SRC
Auto: Golf 3 .1,6 .93r .GL

Migomat jaki???

Post autor: kacper13 » czw sie 22, 2013 23:07

Ja kupiłem Sherman 130F półautomat . Spawałem nim cienkie i grube blachy ,rury i kątowniki . Zdecydowałem się na zakup jej bo według mnie nie ma sensu kupować droższej jak i tak używam ją raz na jakiś czas . Jak na razie spisuje się dobrze .



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Migomat jaki???

Post autor: OsteR9019 » pt sie 23, 2013 19:17

kacper13 pisze:Ja kupiłem Sherman 130F półautomat
Ja spawam bardzo mało i myślałem o takim ale wolałem dołożyć i zakupić bestera.
BO
kacper13 pisze:Jak na razie spisuje się dobrze
A co jak nawali? Podejrzewam że jakby zepsuł się w fabryce to by go nie naprawili.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Migomat jaki???

Post autor: Tomek » ndz sie 25, 2013 22:33

dobra dobra, nawet w besterach aluminiowe nawoje na trafo znajdowano ale nie o tym mowa
póki kolega ma gwarancję to ma i spokój, mnie osobiście nie obchodziło by już czy z gwarancji wróci ten sam czy nowy....


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
kacper13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw paź 20, 2011 16:07
Lokalizacja: SRC
Auto: Golf 3 .1,6 .93r .GL

Re: Migomat jaki???

Post autor: kacper13 » wt wrz 03, 2013 12:05

OsteR9019 pisze:A co jak nawali? Podejrzewam że jakby zepsuł się w fabryce to by go nie naprawili.
W Bytomiu jest serwis i oni na własny koszt wysyłają kuriera , wiem bo się dowiadywałem jak ją kupowałem .



Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Migomat jaki???

Post autor: Jing » śr wrz 04, 2013 07:05

Śmiało można kupować firmę Bester to jest na licencji Lincoln Electric dobra firma sprawdzona.


Quattro - AVF

Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Migomat jaki???

Post autor: marepako » pn wrz 23, 2013 15:36

śmiało odradzam zakup migomatu za śmieszne pieniądze bo to tak jakbyś wywalił pieniążki w błoto. migomaty te posiadają pseudo regulację a praca nimi to koszmar. Jeśli masz ograniczenie budżetowe to oddaj auto gdzieś, zapłać i wymagaj. Bezsensem jest używanie określenia "amatorski użytek". Migomaty typu bester i lincoln... ostatnio robiłem ze znajomym test (chłopak zakochany w lincolnie) jego mig lincolna wielki jak moja szafka bety kontra mój minarc. Chłopak był zniesmaczony faktem jak coś co jest tak małe może być lepsze od takiej szafy... a jednak. Popatrz w specyfikację techniczną i zobacz na sprawność urządzenia. Minarca 150 a lincolna 150 to przepaść. Primo- inwertor, secundo- regulacja łuku. Bezsensem jest rozwodzenie się w kwestiach technicznych ale gwarantuje Ci, że dobry inwerter plus dobra przyłbica i mieszanka z argonem to spawanie staje się bajką.


One Man Crew

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Migomat jaki???

Post autor: OsteR9019 » pn wrz 23, 2013 20:25

marepako pisze:marepako
Musisz też wziąć pod uwagę że "amator" nie potrafi poprawnie ustawić posuwu i przepływu gazu, więc regulacja łuku nic w tym przypadku nie wnosi. Ja mam bestera 1900 który dla mnie jest bardzo ok i uważam go za minimum nawet do sporadycznych prac koło domu. Zawodowy spawacz nazwał go zabawką, ale bramę wyspawał i nie zdarzyło się jeszcze by się przegrzał. Gdyby ta moja spawarka była zła, po prostu przyniósłby swoją MMA. Ja na przykład jestem lakiernikiem i zauważę różnicę między pistoletem za 200zł i za 2000zł, tak jak spawacz między dobrym sprzętem a marną imitacją, ale amator w danej dziedzinie nie zauważy różnicy żadnej, a o odczuciach zadecyduje zapewne przypadek. Co nie znaczy że można kupić miga za 700zł.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Migomat jaki???

Post autor: marepako » wt wrz 24, 2013 10:25

OsteR9019 pisze:
marepako pisze:marepako
Musisz też wziąć pod uwagę że "amator" nie potrafi poprawnie ustawić posuwu i przepływu gazu, więc regulacja łuku nic w tym przypadku nie wnosi. Ja mam bestera 1900 który dla mnie jest bardzo ok i uważam go za minimum nawet do sporadycznych prac koło domu. Zawodowy spawacz nazwał go zabawką, ale bramę wyspawał i nie zdarzyło się jeszcze by się przegrzał. Gdyby ta moja spawarka była zła, po prostu przyniósłby swoją MMA. Ja na przykład jestem lakiernikiem i zauważę różnicę między pistoletem za 200zł i za 2000zł, tak jak spawacz między dobrym sprzętem a marną imitacją, ale amator w danej dziedzinie nie zauważy różnicy żadnej, a o odczuciach zadecyduje zapewne przypadek. Co nie znaczy że można kupić miga za 700zł.
Sam jako fachowiec w swojej dziedzinie wiesz o co chodzi ale pamiętajmy o jednym- blacha samochodowa jest cieniutka. To tak jakby próbować zwykłym pistoletem robić areograf. W minarcu podstawowa regulacja to nie posuw drutu czy amperarz tylko grubość materiału i ustawienie łuku/spoiny. Wiem, że 2500tys to nie 700 ale w standardzie prócz sprzętu x razy lepszego mamy np uchwyt obrotowy, który ułatwia heftanie w niedostępnych miejscach, czy spawanie sufitów. Mam taką zasadę "biednego nie stać na tanie rzeczy". Krótki filmik o minarcu ukazujący jego niektóre walory:
" onclick="window.open(this.href);return false;


One Man Crew

Awatar użytkownika
Djwasyl1992
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: wt sie 07, 2012 17:26
Lokalizacja: Łask

Migomat jaki???

Post autor: Djwasyl1992 » czw cze 19, 2014 19:43

Witam
Panowie czy ktos z was doradzil by mi jaka spawarke tig kupic? Nie chce zakladac nowego tematu wiec tu sie dolacze. Cena to max. 2tys zl i ma mi posluzyc do spawania autka troche ale do uzytku domowego tez. Chce tiga bo tu spawy wygladaja ladnie i latwo sie spawa. Ma ktos jakies prpozycje? Z tego co szukalem na forach to mniej wiecej nadawal by sie SHERMAN
TIG 201 AC/DC ale moze ktos ma cos lepszego;)



jakubek0007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: sob paź 11, 2014 22:28

Migomat jaki???

Post autor: jakubek0007 » ndz gru 14, 2014 10:27

Witam...
Może się spóźniłem z rada...
Ale ja bym polecił coś starszego...
Najlepiej jak trafo jest wykonane na miedzi...
Te nowe migomaty są podkręcone na tranzystorach, tyrystorach...
A jak coś nawali to nie ma możliwości wymiany poszczególnego elementu bo np. cala płytka jest zalana lakierem.
Jedyna opcja wymiana płytki a to z kolei $$$..
Jednym słowem elektronika rządzi...

Kupić od znajomego.
Tylko dobrego znajomego co sprzęt długo miał i szanował...



Awatar użytkownika
rudy
Łowca rarytasów :-)
Łowca rarytasów :-)
Posty: 2377
Rejestracja: wt sty 26, 2010 13:07
Lokalizacja: Księży Lasek/NSZ
Kontakt:

Migomat jaki???

Post autor: rudy » pn lis 02, 2015 23:22

Ktoś z forumowiczy użytkował takie cudo?

http://narzedzia.moto-profil.pl/index.p ... n&vmcchk=1" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
lord5005
Forum Master
Forum Master
Posty: 1038
Rejestracja: wt lis 30, 2010 20:54
Lokalizacja: Góra k.Leszna

Migomat jaki???

Post autor: lord5005 » pt lis 13, 2015 11:32

Posiadam powertec 161C na licencji Lincolna i jestem zadowolony.Wypada dużo lepiej od Bestera a jest niewiele droższy(mi udało się kupić za niecałe 2tys)

Ma 6 zakresów prądu a nie 4 jak Bester,podajnik drutu solidnie wykonany,noi możliwość spawania punktowego

Trafo miedziane,ogólnie bardzo solidna konstrukcja jak za tą cenę. :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p5129059" onclick="window.open(this.href);return false;

Picekkniaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 09:30
Lokalizacja: Lublin

Migomat jaki???

Post autor: Picekkniaz » wt sty 05, 2016 00:52

Bardzo polecam Magnum 190 II kupiłem go w zestawie z butla drutem itd , z centrum spawalniczego . Migomacik ładnie spawa i radzi sobie z cienkimi blaszkami rurami itd , kątowniki 30 x 30 x4 bardzo ładnie wtapia . ma możlowosc spawana MMA . Co do Firmy Magnum jestem zadowolony z serwisem nie ma problemu ( moja przynajmniej nie byla jeszcze serwisowana ) ale na Magnumie zdawałem kurs spawacza i byłem zaskoczony wszystkie Besterki siadały . :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości