Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: marepako » wt wrz 24, 2013 10:04

słowo pozytywnie nie odzwierciedla mojego zszokowania tym sprzętem. Podleć gdzieś gdzie to mają albo znajdź numer do przedstawiciela- stawiam , że podjedzie i pokaże. Jest jeszcze chyba akcja promocyjna na ten sprzęt także jest kilka stówek tańszy. Naprawdę warto zobaczyć i się zastanowić.


One Man Crew

fake_nick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 15, 2006 11:43
Lokalizacja: elk

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: fake_nick » pn mar 10, 2014 08:37

jak recznym kluczem nie odkrecisz , to pneumatem tym bardziej



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: norek111 » ndz kwie 06, 2014 16:31

Kupiłem ostatnio MAKITA TW0350,jestem bardzo pozytywnie zaskoczony co ten klucz mimo 350Nm potrafi .


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: ato » ndz lip 26, 2015 21:55

Czy ktoś kupił ostatnio jakiś klucz w okolicach 300-400 zł godny polecenia do garażowego zastosowania. Głównie do odkręcania kół, jarzm zacisków hamulcowych i innych elementów zawieszenia. Ja się zastanawiam nad Bass http://allegro.pl/klucz-elektryczny-uda ... 52269.html" onclick="window.open(this.href);return false; tylko nie mogę znaleźć ile on waży.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: OsteR9019 » pn lip 27, 2015 22:46

ato pisze:Czy ktoś kupił ostatnio jakiś klucz w okolicach 300-400 zł godny polecenia do garażowego zastosowania.
Ja kupiłem praktycznie to samo co podałeś tylko z inną naklejką. Ogólnie spoko, szarpie nawet półosie ale trzeba co jakiś czas rozebrać i nasmarować. Ale nie to najgorsze tylko wielkość, jest bardzo nieporęczny, jak dojdziesz to odkręcisz. Zwróć uwagę na to ile wystaje do tyłu za rękojeść.
Za to ten akumulatorowy Milwaukee jak napisał marepako MASAKRA. Przy pierwszym kontakcie się go przestraszyłem. Częstotliwość udaru miażdży, te Bassy i Lexy nie dorastają do pięt, nawet gdy by miały miliard Nm. Do tego mobilność, nie ciągniesz kabla ani węża tylko bateria, no i bardzo krótki jak na elektryka. Polecam nawet gdyby cena wydawałaby się za duża.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: ato » śr sie 05, 2015 13:34

Jednak poczytałem, pooglądałem i chcę kupić jakiś akumulatorowy klucz udarowy. Z tańszych to znalazłem jedynie Ryobi http://allegro.pl/klucz-udarowy-akumula ... 88453.html" onclick="window.open(this.href);return false; + bateria http://allegro.pl/akumulator-ladowarka- ... 72834.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Od razu napiszę do czego będę wykorzystywał w głównej mierze odkręcanie kół, musi dać sobie radę z odkręceniem jarzm zacisków hamulcowych, dobrze jakby dało się odkręcić śrubę od piasty.



lisek171
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 08, 2010 13:59

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: lisek171 » sob sie 15, 2015 17:48

ja ze swojej strorny mogę polecić klucz z firmy dwt, znajomy zarzyna taki na złomie, ja ma z tej firmy szlifierkę prostą ani ja ani on z wyrobami tej firmy nie mieliśmy problemów



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: Michał_1977 » sob lip 02, 2016 10:53

Dobry :bigok:
Dzis i ja mam pytanko,bo pneumat pneumatem,ale potrzebuję elektryka pod wiatą z podnośnikiem,która jest trochę daleko od warsztatu,żeby ciągnąć tam instalację pneumatyczną. Im dalej,tym słabiej :bajer:
Spontanicznie wpadłem do sklepu z wyposażeniem warsztatów i pytam o takie cuda,tylko nie z krzakami na etykiecie. Koleś mówi,żebym brał YATO,bo tanie i w miarę dobre. Ja mu mówię,że YATOnie robi elektrycznych udarowców,a on mówi,że STHOR,to jest to samo co YATO :shock:
http://www.toya24.pl/elektryczny-klucz- ... 325nm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Robi ktoś tym czymś? Ponoć radzi sobie dość dobrze :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: OsteR9019 » wt lip 05, 2016 22:31

Michał_1977 pisze:Robi ktoś tym czymś?
Konkretnie nie tym ale bardzo zbliżonym. Zawieszenia raczej odkręci, z czasem słabnie (wybija się mechanizm udarowy) i robią się luzy na wyjściu napędu. Poza tym nieporęczny chyba że do samych kół. Ogólnie drugi raz bym czegoś takiego nie kupił nawet za 100zł. Akumulatorowy Milwaukee za to mogę polecić z czystym sumieniem. Wszystkie niutony żywe, 3 lata gwarancji ale raczej z niej nie skorzystasz (prędzej zgubisz niż się zepsuje), żeby wykończyć jedną baterię w jeden dzień to na prawdę trzeba tyrać. A jeśli masz dwie baterie i możliwość bieżącego ładowania to robisz bez końca. Jak posmakujesz wygody pracy bez przedłużacza spokojnie przełkniesz cenę nawet 2k chyba że uda Ci się jakiś powystawowy złapać dużo taniej lub po prostu nie najnowszy model.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: Michał_1977 » śr lip 06, 2016 06:51

OsteR9019 pisze: Akumulatorowy Milwaukee
Wszystko tylko nie akumulatorowy. Nie ma takiej opcji,bo pod wiatą jak to pod wiatą-przyjdą chłodne dni,przyjdzie mróz i.... szlag trafi bateryjki :?
W podobny sposób,pozbyłem się baterii z porządnej wkrętarki Makity :panna:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: OsteR9019 » sob lip 09, 2016 22:32

Michał_1977 pisze:Wszystko tylko nie akumulatorowy. Nie ma takiej opcji,bo pod wiatą jak to pod wiatą-przyjdą chłodne dni,przyjdzie mróz i.... szlag trafi bateryjki :?
Tam gdzie ja robie wszystko leży w wolnostojącym nieogrzewanym garażu, poprzedni cały sezon od wiosny zimę do teraz działa i nic nie wskazuje na to że nagle przestanie. Jak się boisz to parę godzin porobisz i możesz zabrać w ciepłe miejsce lub zostawić w ładowarce (spokojnie ładowarka na tyle inteligentna że nie przeładuje).
Dla mnie teraz to tylko bateria i puki co Milwaukee, nie zawodzi a nawet pozytywnie zaskakuje. Jak będzie sposobność przy jakiejś grubszej robocie spróbuje nagrać film jak to szarpie na ponad rocznej nieoszczędzanej baterii.
I jeszcze jedno takie cudo http://allegro.pl/klucz-elektryczny-uda ... 49671.html" onclick="window.open(this.href);return false; które posiadam potrafi się poddać na szpilce przy kole.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 17, 2016 21:31

OsteR9019, pokaż to co masz :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » czw gru 01, 2016 15:48

Ja mam uzywany boscha gds 18E. Niby 250 nm ale sruby od kol w sharanie to ukreca spokojnie. Srube chyba fi 14 czy 16 wkrecilem w imadlo i tez jak postukalem chwile to ukrecilem. Sprzet kupilem uzywany na gieldzie za chyba 250 zl. Ja sibie chwale. Przeserwisowalem go tylko czyli przesmarowany i szczotki byly na wykonczeniu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » wt gru 06, 2016 20:02

Przeczytaj ywaznie opisy. Pierwszy makity to sam klucz bez aku. Zreszta i rak cos nue drogo. Drugi dewalta to wkretarka a nie klucz bo na 1/4 cala bity. Dalej to chyba troszke fanrazja ponosi ich bo w 1000 Nm z takiej malej ala wkretareczki to niuwierze. Zobacz hak wyglada klucz na 230 v ktory ma 1000 Nm i ile kosztuje. Taki na 230v z niutem 300 to koszt z makity cos kolo 2000 zl. Akumulatorowe sa raczej drozsze duzo rzeczy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości