Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » pt sie 11, 2017 20:17

ostatnio ogladalem taki klucz ale zona mnie dociaga zebym czasem nie kupil. Klucz mial znamy mi ziomek co handluje takimi elektronarzedziami. Klucz makity ale calkiem zdrowy. nie pamietam parametrow ale chyba nawet mocniejszy sporo od mojego boscha. Zasilanie na 230V- cena okolo 450-500 zl. gdybym nie mial swojego to pewnie bym sie skusil.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: OsteR9019 » sob sie 12, 2017 21:49

Wiem wiem długoto trwało ale jest krótka prezentacja możliwości https://youtu.be/_vFJkffoNYo" onclick="window.open(this.href);return false; Jest to model nowszy od tego o ktorym mowilem wcześniej.
W zasadzie najmocniejsze urzadzenie tego typu na 1/2 cala.
Ostatecznie wszystkie śruby odkręcone, ten klucz ograniczają standardowe nasadki które mają duży luz i gniazda się szybko wybijają.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » wt lis 14, 2017 11:56

Bzdury wypisuja w danych. Maly silniczek a niby maja po 1500 czy 2000 wat. Niby 600 czy 800 Nm. Ja mam boscha na 230v i ma silnik 500w a ma 250Nm. Sriby w kole to pikus. Wiekszosc srub centralnych piast odkrecam. Na 800 Nm to kwadrat musi byc calowy a przynajmniej 3/4cala.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: Białek » wt lis 14, 2017 17:27

Wczoraj zmieniałem koła. Klucz Einhell (Ni-Cd 18V). Jak kogoś pokusi na taniochę to potem ma - śruby świeżo przykręconej kluczem dynamometrycznym na 120Nm nie ruszy, no way. Wpierw poruszam śruby pół obrotu ręką, potem ten klucz. Przynajmniej przy dokręcaniu nie przekręci :). Co roku mnie kręci jakiś lepszy klucz, ale na jedno auto to trochę trudno mi się zdecydować.



Awatar użytkownika
krzysztofpuzia
_
_
Posty: 258
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 11:42
Lokalizacja: KBC
Auto: vw golf mk4 kombi
Silnik: axr

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: krzysztofpuzia » czw mar 15, 2018 12:22



Obrazek

vw golf mk4 variant 1,9 tdi axr

Awatar użytkownika
krzychu2805
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:31
Lokalizacja: Rz-ów

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: krzychu2805 » czw mar 15, 2018 12:32

Zamówiłem ostatnio klucz, który występuje w marketach Jula. Marka Hamron, parametry: 400 Nm 450 W. Jak dotrze to podzielę się spostrzeżeniami.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » czw mar 15, 2018 14:36

To co oni tam wypisują to ja nie wiem. Tak jak szlifierki kątowe. Jeszcze do niedawna miały te Boscha bo w nich gustuje i się znam np pws550 moc 550 Wat. Potem były 600 itd aż do 900 Wat a wielkość wirnika i stojaki taka sama. Jeśli się ktoś orientuje to będzie wiedział że długość wirnika i jego średnica jest ważna. Mam klucz Boscha kupiony na giełdzie w Szczecinie- już pisałem. Jest napewno większy dużo i cięższy jak ten z Lidla czy Jula i ukrecalem nim śrubę koła w sharanie a w imadle zakładam śruby na klucz 22 i też ukrecam a moc silnika chyba 500wat i niuton też mniejszy jak ten co podają te markety.

Najlepiej to jakby jakieś testy zrobić przy zakupie. Na naklejki tabliczki nie paczcie. Na allegro to nawet są co mają silnik ponad kilowata i 800 Nm.
Ostatnio zmieniony pt mar 16, 2018 07:18 przez wesol, łącznie zmieniany 1 raz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: grandi » pt mar 16, 2018 00:14

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja ... wy-009120/

mam go 1,5 roku jest na prawde dobry a nie ma lekko nie kupujcie tylko tego z juli na akumulator bo odkrecicie dwa kola i tyle ten na kabel polecam

Bierzcie pod uwage to zeby co chwile wam korkow nie wywalalo jesli nie macie odpowiedniej instalacji co z tego ze bedzie mial 800 w jak co chwile bezpieczniki wywala


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » pt mar 16, 2018 07:21

Korków nie powinno wywalić bo 800 Wat to jakieś 3.5. A. Bezpieczniki w domu to raczej od 10 A a osobiście chyba już mam że dwa tylko 16A reszta 20A.
Wczoraj wymieniałem osłonę przegubu i jak to złośliwość rzeczy martwych to się ukrecam tamto nie chce puścić i kluczem udarowym poszło bez problemu. Ściąganie,zbijanie przegubu zewn w touranie to z kluczem takim pestka. wkręca się śrubę od czoła i przegub już nasz. Zwykłym kluczem to trzeba trzymać półoś a nie jest to łatwe i śrubę wkręcać. A tak to bez trzymania udarem wkręcamy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzychu2805
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:31
Lokalizacja: Rz-ów

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: krzychu2805 » pt mar 16, 2018 11:30

Dokładnie tak jak piszesz. Parametry w sprzęcie marki no-name są mocno zawyżone.
Klucz dotarł. Tak na szybko spróbowałem odkręcić śruby kół w golfie. Dokręcane na "oko" dość mocno, ale bez przedłużek czy skakania po kluczu. Podejrzewam, że dokręcone mocniej niż 120 Nm. Dwie z trzech testowych śrub odkręcił od strzała, z jedną musiałem zrobić dwa podejścia po ok 5s. Biorąc pod uwagę cenę klucza, radzi sobie całkiem dobrze.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: riccardoa » wt lis 20, 2018 21:41

grandi pisze:
pt mar 16, 2018 00:14
https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja ... wy-009120/

mam go 1,5 roku jest na prawde dobry a nie ma lekko
Właśnie go zamówiłem i kilka dni temu przyszedł.Jestem pod wrażeniem,jak za taką kasę.Nakrętkę półosi w Megane 2 odkręcił bez problemu,nie mówiąc o śrubach koła.



rainmann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 28, 2019 14:43

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: rainmann » czw lut 28, 2019 14:48

Jakoś mnie też takie no name nie przekonują, kupiłem raz i niestety trwałość nie była porywająca, po jednym remoncie padł, kasę mi oddali bo sie nie dało naprawić tego w ogóle. Teraz szukam klucza i nie mam pojęcia jaki, chodziłem po sklepach i tak mniej więcej taki lepszy to koło 1,5 tys, co byście polecali w tym budżecie?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: Michał_1977 » czw kwie 04, 2019 07:18

rainmann pisze:
czw lut 28, 2019 14:48
taki lepszy to koło 1,5 tys, co byście polecali w tym budżecie?
W takich pieniążkach, to używanego markowego poszukaj. Nic nowego porządnego nie kupisz, chyba, że sam klucz bez baterii lub odwrotnie :bajer:

Taki sprzęcik przyszedł mi z USA :-)

Obrazek

Prawie 2000Nm na dokręcanie i 2300Nm na odkręcanie. Czterostopniowa regulacja mocy i Wi-Fi.
Śruby przy stalówkach w mk4 po całej zimie odkręcałem na jedynce, ale ze 3szt. musiałem potraktować dwójką.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » czw kwie 04, 2019 12:52

Na 1/2 cała to jest ten klucz? Bo ten niut troszkę coś duży.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości