Zestaw kluczy do 300 zl

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: Michał_1977 » śr sty 16, 2013 15:17

yank, do kiedy masz tą promocję http://www.tools-tech.pl/klucze/zestawy ... a-promocja" onclick="window.open(this.href);return false;
Sata i to w tych pieniądzach,to grzech nie kupić.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: OsteR9019 » śr sty 16, 2013 19:53

Jak ktoś chce płasko oczkowe z grzechotką proponuje rozważyć tę opcje http://tugazetka.pl/biedronka/2012.12.1 ... ko,oczkowe" onclick="window.open(this.href);return false;
Wbrew pozorom nie rozpadają się po wyciągnięciu z opakowania. Mechanikom w zakładzie tak się sprawdziły że pokupowali sobie do domu :okej:


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
minio.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob gru 25, 2010 22:46
Lokalizacja: Skierniewice

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: minio. » śr sty 16, 2013 22:20

ja mam zestaw COVALa już czwarty rok i nie do zdarcia
Obrazek



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: norek111 » czw sty 17, 2013 09:35

nie polecam nikomu płasko-oczkowych z grzechotka firmy PROLINE , ceny maja wysokie a jakość od 1-10 to ZERO


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: norek111 » czw sty 17, 2013 09:41

Tomek pisze:Witam czy ktoś testuje takowy zestaw?
http://moto.allegro.pl/zestaw-kluczy-na ... 34301.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kolega kupił z tego co podałeś TORXy i pękają w oczach
posiadam TORXy HONITONa od 6lat i mogę polecić


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

fiszerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:28

Re: Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: fiszerman » pn sty 21, 2013 21:06

fiszerman pisze:Pany przymierzam się do kupna jakiegoś zestawu kluczy, przeglądając allegro natknąłem się na te oto 2 zestawy:

http://allegro.pl/coval-komplet-kluczy- ... 69361.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/honiton-94-zestaw-klu ... 35356.html" onclick="window.open(this.href);return false;

opłaca się kupić jeden z nich? czy może szukać innej firmy? Generalnie rzecz biorąc potrzebuje jakiegoś zestawu w cenie tak do 300-350 pln
pozdrawiam
Dzisiaj przyjechał kurier z kluczami firmy honiton z linku wyżej, niedługo trzeba będzie zająć się modzeniem przy aucie i testowaniem kluczy heheh :hmm:


Obrazek

GIELDZIARZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 02:19

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: GIELDZIARZ » ndz mar 03, 2013 03:34

Co do Stanley-a na 1-wszej stronie postow to wyglada tandetnie zwlaszcza grzechotka po max 3 miesiacach uzywania mechanizm zmiany kierunku sie rozleci.Wiekszosc tych wspolczesnie robionych narzedzi to chinska tandeta najlepsze sa stare polskie albo ruskie z okresu PRL tak samo jak pompki,prostowniki,imadla itp.Moze te stare nie wygladaja tak ladnie jak te z marketu (czasem sa lekko pordzewiale,usmolone wiec trzeba je oczyscic czy odtluscic) ale jakoscia powalaja te nowe.Ostatnio udalo mi sie bez trudu rozwalic nowe duze imadlo normalnie peklo,to samo klucz dokrecalem srube nie uzywajac max sily i pekl,innymi kluczami odkrecalem srube to ten nowy skrzywiony a sruba nieruszona a ten stary kluzc bez problemu odkrecil srube dodam ze oba byly tej samej wielkosci.Dlatego sie wkurzylem i kupilem na gieldzie staroci 2 grzechotki i 5 kluczy za 20zl wprawdzie grzechotki nie maja mechanizmu zmiany kierunku ale to tylko zaleta bo sa mega trwale a zeby krecic w druga strone wystarczy klucz nasadowy wlozyc od drugiej strony i jest git.Wszystkie stare narzedzia ktore mam sa nie do skrzywienia,pekniecia a te nowe od razu maja dosc dlatego kupuje stare.fajny zestaw porzadnych kluczy z grzechotkami mozna kupic na gieldzie staroci za 100-200zl wiec o wiele taniej niz w markecie a jesli chodzi o trwalosc sa nie do porownania.Teraz szukam starej pompki slupkowej z syreny,warszawy,zuka itp bo juz pare nowych mi sie rozlecialo.Do tego oddzielnie manometr bo te zespolone z pompka sa niedokladne tak samo te na allegro nigdzie nie podaja klasy dokladnosci.Chce sobie zamowic manometr z fabryki manometrow 0-4 bar z klasa dokl 1.6 czyli do 0,064 bara (1,6% x 4 bary) i dokupic do tego wezyk z koncowka i zmontowac w sumie wyjdzie jakies 30zl.Jesli chodzi o manometry to wszyscy sie chwala ze maja duzy zakres pomiaru np.0-15 bar co przy klasie dokladnosci 2,5 daje blad do 0,375 bara czyli bardzo duzy o tym jakos nie mowia.Im mniejszy zakres pomiaru tym dokladniejszy pomiar ja np. widzialem na allegro manometr z syreny z zakresem od 0,6 do 3,5 bara do dawalo bardzo duza dokladnosc zarowno pomiaru jak i odczytu.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: doggie » sob lip 13, 2013 10:15

szukam zestawu kluczy nasadowych w cenie do około 150 zł, w zestawie muszą być dwie grzechotki /mała i duża/, najlepiej żeby zestaw nie posiadał bitów bo mam już walizkę z bitami 100 sztuk, co byście polecili?

coś w tym :dol: stylu tylko tutaj jest jedna grzechotka

Obrazek



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: OsteR9019 » sob lip 13, 2013 20:38

Łatwo nie będzie. Prawie każdy zestaw ma mniej lub więcej bitów, a 150 na zestaw z dwiema grzechotkami to mały budżet. Ogólnie z YATO nasadki są mocne, używałem ich z kluczem udarowym, ukręciłem tylko redukcje z 1/2 na 3/8 ale i tak nie od razu. Proponuje zakupić osobno zestawy nasadek 1/2 i 1/4 oraz osobno grzechotkę 1/2 chyba że jest dobra, z YATO nie polecam grzechotki 1/2, ciężko chodzi ale może tylko mi się trafiła wadliwa.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 14, 2013 05:43

doggie, http://allegro.pl/stanley-zestaw-klucze ... 64464.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja identyczny zestaw meczę w warsztacie dzień w dzień od ponad 5-ciu lat i wszystko jest O.K.
Owszem 2 mniejsze grzechotki wymieniałem,ale nie dlatego,że się rozsypały jak to określa GIELDZIARZ,tylko załatwiłem je przez swoją głupotę,bo zamiast zmienić na większe ramię,to darłem bez umiaru.
Cena poglądowa,bo można dużo taniej znaleźć.Nawet w Liroy&Merlin widziałem za 180zeta.
Bitów tylko kilka sztuk,więc powinno Ci odpowiadać :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: wesol » ndz lip 14, 2013 07:02

nie do zaorania to sa narzedzia king tonny ale pewnie beda drozsze. Poza tym maja dożywotnia gwarancje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 14, 2013 14:29

wesol pisze:nie do zaorania to sa narzedzia king tonny
Potwierdzam,aczkolwiek Beta również ma bardzo mocne klucze.Cena jednych i drugich oczywiście jest spora,ale coś za coś.
Jest jeszcze Snap On,ale to już bardzo wysoka półka i niedostępne w normalnych sklepach :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: Noxi » ndz lip 14, 2013 15:43

Od bardzo długiego czasu noszę się z zamiarem kupna zestawu narzędzi lub różnych elementów, które pomogą mi we wszystkich pracach, które wykonuję. W końcu skończyło by się pożyczanie. Miałem okazję i przyjemność pracować na zestawie Yt-3894, sam nad takim się zastanawiam. Budżet to do koło 500zł, oczywiście na coś, co obejmie większość narzędzi jestem w stanie doskrobać trochę, bo jak wiadomo, wymienione wcześniej yt-3894 kosztują trochę więcej.
Za czym się rozglądać? Czy Yato to dobry wybór? Jakie doświadczenia?
Ogólnie rzecz ujmując: lepszą opcją jest kupno wszystkiego w jednym zestawie czy sztukowania oddzielnych kompletów?
Pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: OsteR9019 » ndz lip 14, 2013 22:53

Noxi pisze:Ogólnie rzecz ujmując: lepszą opcją jest kupno wszystkiego w jednym zestawie czy sztukowania oddzielnych kompletów?
Pozdrawiam:)
Wszystkiego w jednym nie kupisz chyba że masz kilka tys. na szafkę. Ja mam YT-3883 i bardzo sobie chwalę, nie miałem ustalonego budżetu tylko brałem to co najbardziej się opłaca, żeby mieć jak najwięcej w jednym. Do tego dokupiłem zestaw YT-0400 głównie żeby zdobyć bity spline. Brakuje długich nasadek i myślę że najlepszym rozwiązaniem będą długie nasadki spline, zestaw 1/4 do 13mm i 1/2 od 14mm w górę, trzeba też zwrócić uwagę żeby były wszystkie po kolei np. 18, 16. Można jeszcze dołożyć zestaw płasko-oczkowych od 6mm do 32mm. Ale to i tak nie będzie wszystko bo są jeszcze oczkowe odgięte... Podsumowując do 300zł czy nawet 500zł nie da się skompletować dobrej klasy pełnego zestawu narzędzi.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości