[inny] klucz dynamometryczny elektroniczny adapter

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2635
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[inny] klucz dynamometryczny elektroniczny adapter

Post autor: rolmik » sob sty 18, 2020 20:48

witam zastanawiam się nad zakupem klucza dynamometrycznego w oko wpadł mi taki adapter
https://allegro.pl/oferta/corona-c8218- ... 8239976025
i tu pytanie czy toś z takiego czegoś korzystał bo jak widzę zakres 20-200 pozwoli praktycznie na dokręcenie wszystkiego w aucie (u mnie bede chciał świece żarowe i przede wszystkim koła przy sezonowej wymianie )


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

[inny] Re: klucz dynamometryczny elektroniczny adapter

Post autor: myszazro » sob sty 18, 2020 21:00

Duda kiedyś testował i zachwalał



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[inny] Re: klucz dynamometryczny elektroniczny adapter

Post autor: wesol » sob sty 18, 2020 21:49

Żeby robili do mniejszych sił to już bym kupił. Po co komu klucz z siłą 100 czy 200 Nm. Takie śruby to ręką dokrecasz i tyle. Problem jest przy dokręcaniu jakiejś kapy, mostków na wałku rozrządu, świec zarowych. O takich rzeczy gdzie siły są po 8 Nm czy 12 czy nawet 25 Nm.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2635
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[inny] Re: klucz dynamometryczny elektroniczny adapter

Post autor: rolmik » ndz sty 19, 2020 02:19

Z tego co widzę to on chyba pokazuje od 0 tylko sygnał akustyczny jest od 20 do 200
ale są jeszcze inne 10/135nm chodzi mi bardziej czy to da radę bo też mam przed sobą wymiane świec zarowych


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[inny] Re: klucz dynamometryczny elektroniczny adapter

Post autor: wesol » ndz sty 19, 2020 16:41

Pamiętaj że żadne tego typu sprzętu nie pokazują poprawnie na skrajnych wartościach. Kluczem na 1/2 cala napewno nie da się precyzyjnie dokręcić siła 6czy 8 cali. Ja kupiłem niedawno klucz jakiś japoński na 3/8 cala i mam zakres chyba od 12 czy 12 Nm. To już tu ustawienie na te 10 jest slabe że tak to ujmę. Koła będziesz dokręcał tak precyzyjnie a może piastę i przegub? Bo ja nigdy w życiu nie dokrecalem takich rzeczy kluczem dyno choć miałem na stanie w warsztacie.

Szukałem klucza co by dali się i świece dokręcić i jakieś śruby takie fi 6 czy 8. Jakieś mostki itp sprawy. Dokręcenie nawet koła walka rozrządu to się robi już ręką bo to czy to dowalusz 120 czy 140 czy 180 Nm to nie ma znaczenia . Byle nie dokręcić tego 30 Nm czy 300 Nm. Kolo w nocy na autostradzie to też będziesz z dynamometrem dokręcał? No raczej nie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[inny] Re: klucz dynamometryczny elektroniczny adapter

Post autor: Hubi14 » pn sty 20, 2020 19:46

Mam ten klucz i powiem Ci, że daje radę, też go kupiłem z myślą o świecach żarowych i dał radę, minusem jest, że jak się coś chce przykręcić gdzie jest nieciekawy dostęp to się zaczynają schody, bo trzeba rzeźbić, ale do czegoś co jest na wierzchu to daje rade.. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości