Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: marcinas1983 » czw paź 08, 2015 08:45

Można powiedzieć, że uturbienie 2.4 AAB zaczyna powoli się realizować. Wczoraj ojciec pojechał i kupił to co najbardziej potrzebne....

Obrazek

Jednak idziemy w "klasykę", czyli bez zbędnego cudowania wpadnie turbo z 2.5 tdi wraz z kolektorami. Za tydzień - do dwóch będą wtryski oddane do zmiany końcówek na te co współgrają z pompą którą już kupiliśmy.

Jeśli chodzi o koszty to prezentują się one następująco:
- pompa z przesyłką 230zł
- kolektory + turbo + spływy 500zł

I to na tyle. Aktualizacja wkrótce :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Rdauskas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 20:28

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: Rdauskas » pn paź 12, 2015 00:39

Kupiłeś pompę od Audi 100TD ? To mało osiągalny rarytas. Na jakimś niemieckim forum czytałem że dają za takie pompy kase rzędu 500E :
drakula500 pisze: po co odprężać silnik, żeby w zimie nie zapalił? żeby walił na biało niespaloną ropą? ropa potrzebuje kompresji żeby się spalać - to nie oktan, to cetan!!!
Żadną na biało niespaloną ropą mi nie walił. Jeśli dobra kompresja w tych silnikach zawiera się w przedziale 28-34 to odprężenie z 34 na 30 nadal zawiera się w przedziale "dobra". Silnik pracował ładnie, bardziej miękko, zero dymku i dało się tym jeździć. Niestety wzrost głośności to w.g. mnie jedyny i bardzo duży minus całego uturbienia 2,4D. Gorszy rozruch zimą ? Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - było to dla mnie bez znaczenia bo auto było wyłącznie wakacyjne, używane od wiosny do jesieni.
jako ciekawostke napisze, że po rozbiciu auta w sierpniu 2014 silnik był uruchamiane ze 3 razy; wrzesień'14, luty'15, wrzesień'15. Za każdym razem silnik odpalał od przysłowiowego "dotknięcia".



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: drakula500 » pn paź 12, 2015 08:42

Ale ja nie pisałem o kompresji do CIebie tylko odnośnie innej wypowiedzi, co do głośności to powinien chodzić cicho, pompa i wtryski będą od tego zaprzęgu więc Marcin potwierdzi. Kolektor ssący ma ciekawą osłonę termiczną której w osobówkach brak... a przydałaby się...



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: marcinas1983 » pn paź 12, 2015 09:23

Rdauskas pisze:Kupiłeś pompę od Audi 100TD ? To mało osiągalny rarytas. Na jakimś niemieckim forum czytałem że dają za takie pompy kase rzędu 500E :
tak mam pompę od audi 2.0 TD wersja ta 90KM i dokładnie jest swego czasu rarytasem bo... jedna tylko była na olx :helm: . Trzeba ją uszczelnić bo przez LDA ropa dostaje się pod pina. Zastanawiałem się z ojcem czy nie zostawić tego termicznego bajeru do wyprzedzania kąta wtrysku gdy silnik zimny. Jeszcze w przyszłym weekend będzie ostatni wyjazd i zaczynamy montować turbo zestaw.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Rdauskas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 20:28

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: Rdauskas » pn paź 12, 2015 18:03

Jeśli ten termiczny regulator działa to go zostaw. Zmodyfikuj układ chłodzenia i go podłącz. U mnie nie działał więc wywaliłem i podłączyłem to do linki "ssania". Ale tam jest bardzo mocna sprężyna i linka ledwo daje rade,.. ciężko wyciągąć i się cofa.
A co głośności - to raczej nie jest kwestia dopasowania lub nie elementó układu wtryskowego. Po prostu mocniejsze pierdyknięcie na cylindrze ( zwiększona dawka paliwa i powietrza ) powoduje głośniejszy wybuch. Tak to sobie tłumacze. Jak regulowałem pompe na aucie to wraz ze wzrostem dawki i mocy silnik stawał się co raz głosniejszy.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: drakula500 » śr paź 14, 2015 08:48

Rdauskas, podaj nr swojej głowiczki w pompie wtryskowej, znajduje się on nad wyjściami obok zaworka do gaszenia, 3 cyfrowy. Skąd kupiłeś pompę, nie przypadkiem od jakiegoś forumowicza?



Rdauskas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 20:28

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: Rdauskas » śr paź 14, 2015 19:03

Nie ryzykowałbym podania tego numeru. U mnie głowica była regenerowana co w praktyce oznacza, że dostałem inną, zrobiona na gotowo. Nie znam dokładnie technologii ale zdaje si, że tłoko-rozdzielacz był dorabiany przez warsztat mechaniki precyzyjnej. Pompe trafiłem na allegro i niestety była do regeneracji łącznie z głowicą bo nie odpalał na ciepło. Nowa głowica to coś ok. 2,500,- i nie wiem czy jeszcze dostępne, a dorobiono mi nową za 500,- albo 600,-,.. nie pamiętam. Niestety dorobiona głowica zatarłą się pod Budapesztem po przejechaniu ok. 3 tys. km. Potem zrobiono mi drugą głowice i ta przejechała ponad 10 tys. km i jest do dziś. Generalnie te głowice chyba nie są złe bo pudełko z nazwą firmy dorabiającej głowice widziałem nawet w serwisie ASO pomp Boscha.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: drakula500 » śr paź 14, 2015 20:33

No to masz swoją odpowiedź na głośny silnik, nie wiem u kogo robiłeś głowiczkę, wiem że są firmy niby co wykonują wszystko od podstaw, bo ja akurat jeśli coś regeneruje to oddaje do chromowania i to chodzi oraz mam pewność, że to co wyśle to wróci.



Rdauskas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 20:28

Re: Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: Rdauskas » śr paź 14, 2015 23:44

drakula500 pisze:No to masz swoją odpowiedź na głośny silnik, nie wiem u kogo robiłeś głowiczkę, wiem że są firmy niby co wykonują wszystko od podstaw, bo ja akurat jeśli coś regeneruje to oddaje do chromowania i to chodzi oraz mam pewność, że to co wyśle to wróci.
No widzisz,.. myślisz, że wszystko wiesz, a nie wiesz.. :) Chromowanie wszelakich elementów typu tłokorozdzielacze, tłoki pompowtryskiwaczy to technologia którą omijam szerokim łukiem. Widziałem takie "tłoczki" z odpadniętymi kawałkami chromu. Dla mnie to technologiczna rzeźba. Zrobienie nowego tłokorozdzielacza od podstaw dużo bardziej wzbudza moje zaufanie. I napisze jeszcze raz - widziałem opakowanie po głowicy z logo tej firmy w ASO Boscha od pomp. Oni to też stosują bo nikt normalny nie kupi do 15-to letniego auta głowiczki za 2.500,-
Co do głośności - też się mylisz. Jak padła mi ta pompa to wziąłem do plecaka starą oryginalną pompę od 2,4D i poleciałem samolotem do Budapesztu ratować syna i auto ( on był busem na wakacjach ). I po zamontowaniu tej pompy oczywiście auto nie miało mocy ( czyli jak bez turbo ). Jechałem autostradą i zatrzymywałem się na każdym parkingu podkręcając dawke paliwa. Tak ze 3-4 razy. Za każdym razem silnik był mocniejszy i za każdym razem był co raz głośniejszy. A więc również na oryginalnej pompie. Tak więc nie zgadzam się z niczym co napisałeś w swoim poście.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: drakula500 » czw paź 15, 2015 07:17

Kilka rzeczy jak dłubie w dizlach mogę Ci potwierdzić, a jedną z nich jest to że jak pomieszasz graty i wrzucisz pompę nie od tego silnika (tzw. arwamomix) to silnik zaczyna nawalać jakbyś 100 nakrętek mu pod klawiature włożył. Druga sprawa jest taka i to Ci potwierdzi tu raczej każdy, że podlewało się i 1.6TD i 1.9TD na oryginalnych gratach i nigdy dźwięk silnika się nie zmieniał, czym w takim razie mógłby się tu różnić 2.4D, który ma komory i tłoki takie same jak 1.9TD z tego co mi wiadomo.

Nie słyszałem dźwięku Twojego silnika, są fabrycznie dizle głośniejsze i cichsze, ale jak już zadałem pytanie to jak widzisz... po nitce do kłębka, od razu podejrzewałem, że coś musisz mieć nie tak z głowiczką. Co do chromowanych tłokorozdzielaczy to jest tak jak ze wszystkim, zależy co zrobione i u kogo, mi jeszcze nic nie odpadło, a i jeździ tego u nas na prawdę sporo po takiej regeneracji, a na powyższym przykładzie widać, że i wykonany od podstaw tłokorozdzielacz może zawieść. Trzeba przyjąć, że dwa sposoby to ostatecznie podcieranie tyłka liściem;)

Ten spór raczej tylko w tym momencie rozwiąże Marcin, i będziesz miał zdziwko jak przyjdzie i napisze, że jego silnik jest cichy, oby, bo obydwu wam to pomoże.



Rdauskas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 20:28

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: Rdauskas » pt paź 16, 2015 00:56

Chętnie posłucham innych opinii mających podobne doświadczenia. Zaznaczam, że mój silnik ma dźwięk normalny. Nic nie rechocze, nie brzęczy, pracuje jak normalny diesel. Tyle, że jest głośniejszy niż był,.. zarówno na pompie "kombinowanej" jak i na pompie normalnej. I dopiero przy podkręceniu dawki. I nie jest to głośność metaliczna jak przyspieszony zapłon,.. po prostu jak się depnie to warczy głośniej :)



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: marcinas1983 » pt paź 16, 2015 14:46

Dzisiaj ojciec odebrał wtryski od wymiany końcówek na DNO SD293 takie są podobno do tej pompy co kupiliśmy.

Koszty rysują się następująco:
- pompa z przesyłką 230zł
- kolektory + turbo + spływy 500zł
- wtryski 615zł
- uszczelki kolektorów 22zł

Po weekendzie zabieramy się za modzenie AAB.
Ostatnio zmieniony pt paź 16, 2015 15:15 przez marcinas1983, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: Michał_1977 » pt paź 16, 2015 14:58

marcinas1983 pisze:DNO SD293
A to nie takie jak w 1V? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Które koncówki wtrysku do uturbionego 2,4D

Post autor: marcinas1983 » pn paź 19, 2015 23:38

Michał_1977 pisze:A to nie takie jak w 1V? :bajer:
po wpisaniu numeru w google wychodzi, że to 1.6D/TD, ale raczej na starych pompach czyli pewnie stary JP i JR

EDYTA:

Zdj. pompy:

Obrazek

Pompa uszczelniona można zakładać na auto :hmm: .

Oraz nastał ten moment :

Obrazek

Oczywiście nie mogło obyć się bez problemów... bo by było za łatwo. W podstawce filtra oleju mam 3 zaślepki, 2 na imbus, jedna na klucz. Duża zaślepka jest za duża, a mała na klucz za mała i nie pasuje ori spływ od turbiny. Trzeba zakuć na nowo oczko do podstawki filtra oleju na mniejsze/większe i powinno wszystko pasić. Jutro kolejny dzień walki. Jak na razie najgorszą rzeczą było odkręcenie kolektora ssącego :panna: .

EDYTA 2:

Problem został rozwiązany przez zastosowanie redukcji z M16x1.5 na M12x1.5. Co ciekawe etka podaje śrubę do zasilania w olej przy podstawie jako M16x1.5 być może fabrycznie jest wkręcona jakaś redukcja, której My niestety nie posiadamy. Działamy dalej... :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości