1.6 D na 1.6 TD

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Millten
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn sie 20, 2012 22:10
Lokalizacja: Strzyżów

1.6 D na 1.6 TD

Post autor: Millten » wt sie 28, 2012 13:15

Witam wszystkich,
na początek chciałem przeprosić jeżeli temat znajduje się w złym miejscu ale nie wiedziałem gdzie go wrzucić.
No to do rzeczy, mam MK2 1.6d będę miał remontowany silnik bo trochę kiepsko chodzi 320 tyś. km zrobiło swoje, jak już będzie po "odnowie biologicznej" chciałbym mu zamontować turbinę i tutaj moje pytanie z jakiego samochodu takie coś dostać bo czytałem, że zwykły TD ma 70 km a TDic/GTD ma 80 km no i chciałem sie dowiedzieć jak to działa bo nie orientuje się w tym za bardzo. Trochę to zawiłe ale jak ktoś mógłby mi to wyjaśnić i poradzić co mam zrobić był bym wdzięczny.
z góry dziekuje i pozdrawiam



spoon83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sie 06, 2009 13:15
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon
Silnik: bcb

1.6 D na 1.6 TD

Post autor: spoon83 » wt sie 28, 2012 13:40

Witam, zacznij od szukajki na dole, bo tematów było kilka na ten temat. Podstawowy problem w twoim przypadku to brak natrysku oleju na denko tłoka, przez co przy ostrzejszym pałowaniu po jakimś czasie "tłoki spłyną do miski olejowej" :D
Oczywiście przy spokojnej jeździe nie powinno się nic stać. U ciebie najłatwiej trzeba dołożyć turbo, pompę z "grzybkiem", wtryski od jr albo sb, kolektory, pasował by ic, metalowa uszczelka pod głowicą od 1.9, czyli żeby to fajnie jeździło to wymieniasz prawie cały osprzęt, opisz co będzie dokładnie remontowane w twoim silniku bo sumując wydatki na remont i graty do td, może wyjść taniej kupno całego silnika jr albo sb w akceptowalnym stanie


http://seifenqueen.de/96a6b

Awatar użytkownika
Millten
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn sie 20, 2012 22:10
Lokalizacja: Strzyżów

1.6 D na 1.6 TD

Post autor: Millten » wt sie 28, 2012 13:47

Będą wymieniane przede wszystkim pierścienie i uszczelki bo strasznie olej wypływa no i co tam będzie jeszcze nie tak, znajomy mi to będzie robił tak że nie zapłacę strasznie dużo.



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

1.6 D na 1.6 TD

Post autor: lukasz.gtd » wt sie 28, 2012 15:57

spoon83 pisze:bo sumując wydatki na remont i graty do td, może wyjść taniej kupno całego silnika jr albo sb w akceptowalnym stanie

Dokładnie, najlepiej kup cały silnik JR lub SB z osprzętem, pewnie lepiej wyjdziesz na tym finansowo, a na pewno unikniesz mnóstwa problemów i będziesz miał to zrobione tak jak należy.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
Millten
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn sie 20, 2012 22:10
Lokalizacja: Strzyżów

1.6 D na 1.6 TD

Post autor: Millten » wt sie 28, 2012 16:21

Dziękuje za dobre rady ale ja chciałem się dowiedzieć z jakiego wozu najlepiej wziąść turbinę i co trzeba pozmieniać żeby po ustawieniu była dobra w tym samochodzie, silnik tak czy siak będzie wyremontowany, bo nie chce się bawić w przekładanie silnika, jeżeli montowanie turbiny okaże się zbyt drogie lub uciążliwe w montowaniu itp to po prostu tego nie zrobię i będę jeździł na czystym "D"



Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: 1.6 D na 1.6 TD

Post autor: Enten » wt sie 28, 2012 16:44

jeśli już używasz słowa remont to odróżnij to od zabiegu czyli np. wymiany pierścieni...

jeśli myślisz o uturbianiu to bezapelacyjnie zmieniaj blok. osprzęt tak czy siak łącznie z wtryskami bierzesz z TD, więc po co remontować blok z D?
Jeśli i tak będziesz dokupował pompę, wtryski to kup gotowego TD i przerzuć.
Dla dwóch ogarniętych chłopa to kilka godzin _zabawy_ plus spawanie wydechu.


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

spoon83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sie 06, 2009 13:15
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon
Silnik: bcb

1.6 D na 1.6 TD

Post autor: spoon83 » śr sie 29, 2012 18:00

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=122409" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=15&t=175698" onclick="window.open(this.href);return false;
To powinno wyjaśnić wszystkie twoje wątpliwości


http://seifenqueen.de/96a6b

Awatar użytkownika
Millten
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn sie 20, 2012 22:10
Lokalizacja: Strzyżów

1.6 D na 1.6 TD

Post autor: Millten » sob wrz 01, 2012 21:03

spoon83, dziękuje Ci, bardzo mi pomogłeś, pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości