Podrasować 1.6 TD 1V

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Podrasować 1.6 TD 1V

Post autor: vw_vandal » czw maja 04, 2006 18:21

Witam! Niedługo mój tatulek będzie miał urodziny i chciałbym mu podgręcić jego dwójeczke ma 1.6 TD 1V. Autko zadbane zero wycieków, zmiana oleju co 7500 tyś. Lubi nieraz pościgać się, najczęściej z Oplami (niewiem dla czego :helm: ). Ja mam JR i gubię ojczulka na 3 biegu. U niego wydaje mi się że na początku jak wcisne gaz np na 2 to szybciej się buja ale dochodzi do 55 km\h (ja swoim i 70 cisne jak potrzeba)i jakby tracił moc nie wiem uchodzi powietrze z turbiny) i trzeba wbijać 3. Co by tu zrobić żeby zrobić z tego rakietę.



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Re: Podrasować 1.6 TD 1V

Post autor: Fox_00 » czw maja 04, 2006 18:47

vw_vandal pisze:Witam! Niedługo mój tatulek będzie miał urodziny i chciałbym mu podgręcić jego dwójeczke ma 1.6 TD 1V. Autko zadbane zero wycieków, zmiana oleju co 7500 tyś. Lubi nieraz pościgać się, najczęściej z Oplami (niewiem dla czego :helm: ). Ja mam JR i gubię ojczulka na 3 biegu. U niego wydaje mi się że na początku jak wcisne gaz np na 2 to szybciej się buja ale dochodzi do 55 km\h (ja swoim i 70 cisne jak potrzeba)i jakby tracił moc nie wiem uchodzi powietrze z turbiny) i trzeba wbijać 3. Co by tu zrobić żeby zrobić z tego rakietę.
też mam 1V.
I bieg - 40km/h
II bieg - 70km/h
III bieg - 110km/h
IV bieg - 130km/h
V bieg - 180km/h

Więc raczej Twój ojciec powinien jechać do mechanika, a nie podkręcać silnik :chytry:
(takie jest tylko moje zdanie) ;) :pub:

[ Dodano: Czw Maj 04, 2006 18:47 ]
a w sumie też bym sobie chętnie podkręcił Goferka, ale nie żeby wsadzać jakieś IC, lub coś innego tylko po prostu seryjny silniczek podkręcić :]



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » czw maja 04, 2006 19:02

intercooler to bardzo mały koszt i dosc prosta sprawa... wiec poleca to raz... 2 ja np. swoim TD
na 1 -30km/h
na 2 - 60km/h
na 3 - 90km/h
na 4 - 130km/h
a na 5 nie wiem...
Ale to zalezy tez od skrzyni a nie stanu silnika...
Po za tym podkrecenie 1.6 czy 1.9 TD było juz mase razy....



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw maja 04, 2006 19:57

Rapix pisze:intercooler to bardzo mały koszt i dosc prosta sprawa... wiec poleca to raz... 2 ja np. swoim TD
na 1 -30km/h
na 2 - 60km/h
na 3 - 90km/h
na 4 - 130km/h
a na 5 nie wiem...
Ale to zalezy tez od skrzyni a nie stanu silnika...
Po za tym podkrecenie 1.6 czy 1.9 TD było juz mase razy....
_________________
Mój JP na trójce spokojnie setke jedzie....



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » czw maja 04, 2006 20:02

właśnie zalezy od skrzyni u mnie
na 1 -40 km/h
na 2 -82 km/h
na 3 -120 km/h
na 4 -170 km/h
na 5 -180 km/h
troche sie rozbiegał ostatnio :bigok:


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » czw maja 04, 2006 20:12

pompa wtryskowa do wymiany + odpowiednie jej ustawienie + podkrecenie turbiny + ew. intercooler i bedzie śmigać :bigok:


Nissan Patrol K160

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt maja 05, 2006 19:49

Trochim pisze:pompa wtryskowa do wymiany + odpowiednie jej ustawienie + podkrecenie turbiny + ew. intercooler i bedzie śmigać :bigok:
Ale na jaką pompe zmienić (nie dawno ojczulek ją regenerował, wtryski też) Intercooler mam od G40 będzie dobry? A wiem dlaczego przy 55 słabnie. Odpiełem wężyk z tego zaworu w kolektorze wydechowym i tam przy 55 km\h ucieka powietrzę i doszedłem że chyba ten zawór jest kaput i zaszybko się otwiera. Co wy na to?



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Re: Podrasować 1.6 TD 1V

Post autor: rhl » pt maja 05, 2006 20:28

Fox_00 pisze:też mam 1V.
I bieg - 40km/h
II bieg - 70km/h
III bieg - 110km/h
IV bieg - 130km/h
V bieg - 180km/h

Więc raczej Twój ojciec powinien jechać do mechanika, a nie podkręcać silnik :chytry:
(takie jest tylko moje zdanie) ;) :pub:
to ja tylko powiem, że od mojego 1.9D byś dostał na prędkości bo troszkę lepiej idzie bez żadnego żylowania tak w okolicach 4tys obrotow. Jak każdy tak mówi że 1.9D muł a tutaj widzę po prędkościach że macie nawet mniejsze od moich (różnica mas i mocy)
to się zastanawiam czy jest sens zmieniać na TDi skoro tak mój ładnie się kręci.
Ja tutaj kitu nie wciskam, serio mój ma lepsze prędkości a jakbym go przeciągnął po obrotach to jestem pewien, że jeszcze by się te dane poprawiły.

Nie wiem, chciałbym by się ktoś wypowiedział co posiada mk3 z silnikiem 1.9D w dobrym stanie, by napisał jak jego się sprawuje. Bo ja trochę jestem zmieszany. Licznik nie okłamuje - ogumienie seryjne, poza tym sprawdzałem na drugim aucie identyczne wskazy.

Ja swoim mk3 jedynie dostałbym od Was - posiadaczy mk2 na przyspieszeniu, ale i tutaj muszę się ścignąć z kolegą co zakupił tego 1.6TD i zobaczyć czy sporo mnie zostawi, bo i spod świateł nieźle mój w stosuku do innych wyrywa do przodu.

Jak patrzyłem z sharanem 2.0 i z ojcem się ścignąłem to nie mam absolutnie żadnych szans na przyśpiechę gdy przekroczę 100km/h mój wtedy zbyt wolno się buja, a sharan - heh popier.... no ale jakby nie było 115KM



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » pt maja 05, 2006 20:31

ja kilka miesięcy temu porobilem Audi 1.9TDI :]
ostatnio porobiłem 1.8 V6 ?! chyba V6 tam pisało :/
Kiedys porobiłem Mietka 2.5D :rotfl: nie wiem jak to się stało :D
było by trzeba spróbowac się pościgać to wtedy było by wiadomo co i jak :D



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » sob maja 06, 2006 09:31

Po pierwsze predkosc zalezy od skrzyni... ja moge miec o 500KM pod masko i wiecej niz te 180 nie pójdzie zamykaja sie obroty i koniec...
Po za tym na predkosci mi nie zalezy a na przyspieszeniu... co mi z predkosci jak ja bede z pół godziny wyprzedzał ciezarówke...



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » sob maja 06, 2006 11:35

Rapix pisze:Po pierwsze predkosc zalezy od skrzyni... ja moge miec o 500KM pod masko i wiecej niz te 180 nie pójdzie zamykaja sie obroty i koniec...
Po za tym na predkosci mi nie zalezy a na przyspieszeniu... co mi z predkosci jak ja bede z pół godziny wyprzedzał ciezarówke...

co fakt to fakt :pub:

mój co prawda to nie rakieta, ale i przy wyprzedzaniu nie ma najmneijszych kłopotów bo bardzo sprawie się to zawsze odbywa i nie trzeba go wcale przeciągać po obrotach by szybko przeskoczyć o pare aut, dobry moment jest, ale jednak TDi ma o niebo lepszy i tutaj nie ma co porównywać, po prostu fakty mówią same za siebie :okej:



gradi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 21:15
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: gradi » śr maja 10, 2006 22:27

Witam chlopaki mam pare pytan nie wiem gdzie mam dokadnie o to pytac wiec pisze tutaj wszystkie moje pytania
Mam silnik 1.6TD 1V
1.Czy moj samochodzik moze jezdzic slabo przez skrzynie biegow,za kazdym odpaleniem silnika zbiera sie inaczej nie wiem czemu moze ktos wie to niech napisze
2. czy jak zaloze intercooler do swojego golfa to cos mi to da
3. czy jak zwieksze cisnienei doladowania na turbinie to cos da
Jestem smutny poniewaz moje autko jezdzi slabo i nie wiem czemu chcialbym to zmienic pomozcie prosze!!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw maja 11, 2006 13:09

rhl22 pisze:Ja tutaj kitu nie wciskam, serio mój ma lepsze prędkości a jakbym go przeciągnął po obrotach to jestem pewien, że jeszcze by się te dane poprawiły.
jak mówisz żę twoje D lepiej idzie niż 180 rapixa no to sorry, ale wydaje mi sie żę licznik cie ci....la. żeby bez turbo latać tak szybko stosuno ciężkim autem, to coś mi tu nie pasi.obrotów powinno ci braknąć żeby tak skrzynie rozbujać. a jak rzeczywiście tak jest jak mówisz to szacunek
gradi pisze:1.Czy moj samochodzik moze jezdzic slabo przez skrzynie biegow,za kazdym odpaleniem silnika zbiera sie inaczej nie wiem czemu moze ktos wie to niech napisze
2. czy jak zaloze intercooler do swojego golfa to cos mi to da
3. czy jak zwieksze cisnienei doladowania na turbinie to cos da
1 może, zależy jaką masz skrzynie, natomiast pownien jeździć cały czas tak samo. może coś jest przytkane
2 jeżeli nie bedziesz zwiększał ciśnienia to nie jest ci potrzebny.
3 da, pod warunkiem że zmienisz też pompe, bo twojej raczej nie da sie ustawic az tak bardzo. no i tu już by sie intercooler przydał.
pozatym trochim pisał wyżej co trzeba zrobić, czytaj dokładnie, bo wg mnie chłopak wie co mówi

a tak w ogóle to strasznie szybko jeździcie tymi ropniakami. to powiem wam że kiedyś jechałem za corollą i gadałem z gościem przez CB. no i wyszło że do 120 mój licznik zaniża jakieś 10% natomiast już przy moim 190 u niego było tylko prawie 180. corolla była prawie nowa więc wierze w jej licznik jakoś bardziej niż mój 20 letni. więc tak sie nie gorączkujcie :)


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości