Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Developers » pt wrz 27, 2013 11:03

Panowie nie wiem jak to zrobiłem ale ukręciłem zabezpieczenie od powietrza w garrett t3 zaznaczone na zdjęciu.. Dokręciłem złapałem za przewód i od padło... Co za u ważyłem, że to jest żeliwo... I co tu wymyśleć ? Polecicie coś ?

Obrazek


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Developers » pn wrz 30, 2013 22:28

Może ktoś wię wypowiedzieć na temat KKK K14 w 1.6TD GOLF ? Czy to jest normalne, że trzeba samochód prosić aby szybciej osiągnął prędkość ? Czy tylko ja tak mam ? Bo w T3 do 70km licząc trzeba było poczekać aa od 70km do 140km moment łapał prędkość....


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

arwam

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: arwam » ndz paź 06, 2013 09:56

K14 to najmniej wydajna turbosprężarka w 1.6TD, ma dość kiepsko rozwiązany zawór WG i małą szczelinę spalinową



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Developers » ndz paź 06, 2013 11:34

Jeszcze mam do was takie pytanie o ten przewód spustowy z turbiny do miski olejowej... Zrobiłem taki ii troszkę się boję, że może strzelić... Czy tylko mi tak się zdaje ? O cencie to.. Co do moich lutów czy spawania jestem w 100% pewny, że nie puści to tylko boję się o ten kawałek przewodu... :-(
Obrazek


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: stefano189 » czw paź 10, 2013 19:55

Developers pisze:Zrobiłem taki ii troszkę się boję, że może strzelić

nigdy nie wiadomo do końca, zawsze są samoróbki lepsze i gorsze.

Najlepszą opcją jest podskoczenie na rowerku do firmy gdzie dorabiają węże hydrauliczne do koparek. Sam osobiście dorabiałem. Podajesz długość, jakie oczka, sruby itp.

Płacisz 20-25zł, dostajesz zaj*bisty spływ oleju, zakuty na wężu o wytrzymałości 255 bar, wiec raczej nie popuści :rotfl: :rotfl: . I wtedy masz prawie 100% gwarancji że nic się z tym nie będzie działo.


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: marcinas1983 » czw paź 10, 2013 21:37

stefano189 pisze:zakuty na wężu o wytrzymałości 255 bar, wiec raczej nie popuści :rotfl: :rotfl: . I wtedy masz prawie 100% gwarancji że nic się z tym nie będzie działo.
zapomniałeś dodać, że powinien być w oplocie stalowym... to go uchroni też przed temp od kolektora wydechowego.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: xpicassox » wt gru 03, 2013 11:01

Witam

Wracałem sobie wczoraj do domku nagle na światłach ruszałem normalnie i bach moc silnika jak w fiacie 126p.
Nie kopci nie wkręca się na obroty i gwiżdżę strasznie turbo. Ciekawe w jakim stopniu mocno padło po czym to poznać. Zaraz zabieram się do demontażu . Tu jest moje pytanie regenerować czy jakaś używka po czym poznać jak mocno jest popsute żeby firma regenerująca nie wkręciła mi że całe turbo jest na nic. maksymalny koszt naprawy? Dodam jeszcze że na kanale zobaczyłem że był troszkę odkręcony przewód od jakiegoś powietrza. Silnik oczywiście 1.9 tdi 90 km rok 1998 przebieg 328 tyś długo mam te auto sam zrobiłem 100 tyś. gdzie szukać przyczyny padnięcie czy może upływ czasu :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Orzeł_01 » wt gru 03, 2013 12:46

xpicassox, prawdopodobnie rozszczelnił się dolot powietrza pomiędzy turbo a silnikiem - objawy jakie opisałeś na to wskazują. Sprawdź to zanim wykręcisz turbo :-)


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

arwam

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: arwam » wt gru 03, 2013 14:14

Orzeł_01, objawy by wskazywały na dolot gdyby kopcił, sądzę że spadł przewód od sterowania turbosprężarką dlatego nie kopci, bo gdyby dolot się rozszczelnił to by przepływka rejestrowała duże przepływy a ECU by odpowiednio podlewał co przy braku ciśnienia w dolocie skutkowałoby czarną chmurą,



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: biznes88 » śr gru 04, 2013 11:29

orzel ma tu racje! bo jak nie zrobi cisnienia w dolocie to i pin nie bedzie dzialal przez co bedzie mala dawka, gdyby arwam bylo tak jak piszesz to kopyto by mial a on nie jedzie ;p



arwam

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: arwam » śr gru 04, 2013 14:17

biznes88, jeśli jest to TDI na mechanicznej pompie to tak, będzie, jak piszecie, ale jeśli to jest na elektronice to raczej się nie zgodzę, a kolega nigdzie nie napisał czy jest to na mechanicznej pompie czy na ori elektronice, jest też opcja że auto ma programowo wycięty przepływomierz, i dawkowanie po MAP-pie, wtedy by też było tak jak piszecie.



xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: xpicassox » czw gru 05, 2013 11:20

Jestem już po demontażu Turbiny zajęło mi to 2 godz.
Ale zanim się do tego zabrałem to trochę czasu minęło. No i niestety wirnik od strony tzw. zimnej brak jednej łopatki wałek krzywy od drugiej jest ok. Pytanie gdzie to teraz zrobić i ile to może kosztować żeby nikt mnie nie oszukał.
Opiłki w interkulerze. Domyślam się że przed montażem (turbiny po regeneracji) wymiana oleju, filtrów powietrza oleju , przepustnice dobrze umyć wszystkie przewody interkuler,. Jeszcze coś trzeba wyczyścić?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

zapomniałem dodać: Obyło się bez strat nic nie urwałem śruby przewodu. :smoke:



Awatar użytkownika
mateusz.995
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: sob mar 23, 2013 17:04
Lokalizacja: Leszno

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: mateusz.995 » pn gru 09, 2013 18:52

Witam jestem w trakcie swapowania swojego mk2 z 1.3 b+g na 1.6TDic oryginalnie to motor 1v mody pompa od 1.9 td brak kata dołożony ic turbo kkk14. Ogólnie auto jedzie nie najgorzej jest problem z turbem narazie nie mam wgl wydechu wiec słychać jak turbo ładnie gwiżdże lecz to takie optymalne szarpnięcie jest dopiero w granicach 3200 rpm to dużo za późno powinno być odczuwalne przy 2000 rpm nigdzie na forum nie znalazłem tego co by mnie interesowało jaką śrubkę wkręcić lub wykręcić żeby było ok? słyszałem że na tym turbo jest gdzieś jakaś śruba od regulacji ciśnienia doładowania może ją wkręcić ? bardzo proszę o szybka pomoc bo już na prawdę nie wiem co to pozdrawiam


mk2 20vt ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=582221" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Developers » pn gru 09, 2013 19:13

Mam u siebie w 1.6 k14 i u mnie się załącza od 2500tys ale jest pod lane paliwem no i MBC booster zwiększenie ciśnienia na turbinie...
Samym powietrzem nic nie zdziałasz..


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości