Smugi po wosku

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
dupcia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw lut 05, 2009 18:17
Lokalizacja: Psary

Smugi po wosku

Post autor: dupcia » pn maja 22, 2017 19:35

Witam
Po woskowaniu zostaja takie smugi, zobaczcie zdjecia. Wosk ładnie wysechł i go zpolerowałem ale smugi nie chca zejsc. Samochód to ople astra 2. Wosk to collinite
http://fotowrzut.pl/2BP9HXHUBZ" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Smugi po wosku

Post autor: piteks » pn maja 22, 2017 19:55

Po pierwsze, dajemy cieniuteńką warstwę wosku. Po drugie, nie pozwalamy aby wosk zasechł na beton (wykonujemy test palca). Po trzecie, woskujemy na chłodnych blachach. I po czwarte, jak zastosujemy powyższe zasady, to nie mamy takich problemów jak na fotce :D
Nie będę już wspominał o całej procedurze przygotowania przed woskowaniem :D


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

dupcia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw lut 05, 2009 18:17
Lokalizacja: Psary

Smugi po wosku

Post autor: dupcia » pn maja 22, 2017 19:57

To mi nie musisz mówic bo tak zrobiłem. Ale u mnie na aucie takie nie wychodza. Czy moze miec wpływ na to ze moje auto było polerowane a ojca nie? I ojciec ma zniszczony lakier i nie był glinkowany



wojtek-e30
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: śr gru 09, 2015 00:05

Smugi po wosku

Post autor: wojtek-e30 » pn maja 22, 2017 20:38

To wygląda nie na smugi po wosku tylko na źle przygotowany lakier pod wosk.



Awatar użytkownika
manios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 20, 2013 11:27
Lokalizacja: 3-miasto
Auto: Jetta A5
Silnik: BKD
Kontakt:

Re: Smugi po wosku

Post autor: manios » pn maja 22, 2017 23:34

dupcia pisze:...Czy moze miec wpływ na to ze moje auto było polerowane a ojca nie? I ojciec ma zniszczony lakier i nie był glinkowany
Tak, ma wpływ i to duży.
Obejrzyj chociażby to:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=j8RFrTjLiUI[/youtube]



dupcia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw lut 05, 2009 18:17
Lokalizacja: Psary

Smugi po wosku

Post autor: dupcia » wt maja 23, 2017 04:27

To białe to chmury sie odbijaja. Takie ciemne długie plamy. Myslalem ze wina wosku, ale jak zmienilem na inny dalej to samo. Przygotuje powierznie tak jak sie nalezy i zobaczymy czy znikna



zdrowakrowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 08, 2017 11:28

Smugi po wosku

Post autor: zdrowakrowa » śr sie 16, 2017 15:04

Jeżeli macie jakieś problemy z doborem odpowiedniego wosku, to poczytajcie tutaj https://sprzedajemy.pl/poradnik/jakie-k ... ac-art2412 o kosmetykach samochodowych, może Was to naprowadzi na właściwy trop. A co do tych różnorakich smug, to myślę, że warto obejrzeć auto w różnym oświetleniu, żeby się upewnić, że właśnie nie jest to po prostu jakieś odbicie, jak w przykładzie powyżej.



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Smugi po wosku

Post autor: sienna89 » śr sty 31, 2018 21:43

Witam. Dzisiaj na myjni użyłem wosku na mokro po chwili na plastikowych listwach drzwi pokazał sie biały nalot-pomysły aby to usunąć??



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Smugi po wosku

Post autor: marzyciel33 » wt lut 20, 2018 13:37

Okazuje się, że woskowanie, położenie wosku to nie jest takie hop-siup. Podstawą jest bardzo dobre wymycie samochodu. Chodzi tutaj przede wszystkim o pozbycie się wszelkich brudów, osadów i innych rzeczy które mogą uszkodzić lakier podczas woskowania.
Myć należy od góry do dołu. Przed położeniem wosku, należy dokładnie osuszyć nadwozie. Dlatego najlepiej robić to gdy pogoda jest słoneczna lub w pomieszczeniu zamkniętym.
Jest kilka czynności o których należy pamiętać. Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj: https://nocar.pl/blog/jak-wykonac-woskowanie-samochodu/" onclick="window.open(this.href);return false; - witryna na której dosyć dobrze ta tematyka została opisana.



Maciek22222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 26, 2018 13:25
Auto: Volkswagen Golf

Re: Smugi po wosku

Post autor: Maciek22222 » czw mar 01, 2018 17:08

Ja swojego Golfa 3 zarysowałem w dwuch miejscach przez wosk ;/ zle nalozylem a potem szorowalem zbyt mocno chyba i dwie paskudne rysy sa brrrr



Krysti887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 14, 2018 10:37
Kontakt:

Re: Smugi po wosku

Post autor: Krysti887 » wt sie 14, 2018 10:49

Rzeczywiście, odpowiednie nałożenie impregnatów, odpowiednia kolejność wszystkich czynności, odnowienie wykonywanie ruchów... Dużo wszystkiego i lepiej zawczasu poczytac aby nie popełnić błędu. Warto również zastanowić się nad odpowiednim doborem kosmetyków do pielęgnacji autka (warto poczytać https://www.moje-auto.pl/). Dla tych bardziej leniwych, polecam automyjnię ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości