Wyblaknięty Grill Mk2 GTI

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
BarteqGLI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 03, 2015 19:06

Wyblaknięty Grill Mk2 GTI

Post autor: BarteqGLI » czw kwie 14, 2016 21:43

Witam. Mam takie pytanko, bo może już ktoś tutaj robił coś takiego, mam grill GTI z ori czerwonym paskiem i cały problem polega na tym, że jest wyblakniety, a nie chce go malować (to już ostateczność) i tutaj moje pytanie czy znacie nazwy jakiś dobrych turbo past, które mi przywrócą chociaż troche kolor?
Obrazek



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Wyblaknięty Grill Mk2 GTI

Post autor: piteks » pt kwie 15, 2016 06:32

Generalnie większość dressingów do plastików zewnętrznych trochę wzmocni kolor i nada świeżości. Mają tylko ten problem, że szybko spłyną. Można też położyć powłokę (np. Gyeon Trim - przyciemnia i daje połysk) wtedy efekt utrzyma się znacznie dłużej. Musisz sam spróbować czy Ci efekt będzie pasować.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Wyblaknięty Grill Mk2 GTI

Post autor: rudyadam » pt kwie 15, 2016 07:01

Możesz spróbować przejechać opalarka z odpowiedniej odległości, tylko żebyś nie przedobrzył i stopił. Nie wiem jak się zachowa sam grill jak i ten pasek. U mnie w mk3 z szarego zderzaka zrobił się czarny. Problemów nie było, struktura została.



Awatar użytkownika
conradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: czw lip 31, 2014 00:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyblaknięty Grill Mk2 GTI

Post autor: conradek » pt kwie 15, 2016 22:16

Ja do zderzaków używałem mequiarsa gold class trim detailer ale spływał co najwyżej po drugim deszczu :( w końcu przetestowałem pastę z gąbka jak do butów (cena 5zł) i trzyma się już ponad pół roku (jesień + zima). Wiadomo, że jakość powłoki zupełnie inna niż meqs, tworzą się czasem bąbelki, brudzi lakier i ręce przy aplikacji (ciężko dotrzeć w zakamarki), powłoka jakby silikonowa ale długo trzyma i zawsze można poprawić jak się przytrze :p co do meqsa to genialna jakość plasticzków, zapach, łatwość aplikacji (mleczko) - minus to cena (w sumie buteleczka na rok wystarczyła) i trwałość - czesto trzeba powtarzac.



BarteqGLI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 03, 2015 19:06

Wyblaknięty Grill Mk2 GTI

Post autor: BarteqGLI » pt kwie 15, 2016 23:14

Opalarka odpada na pewno... struktura zderzaka, strukturą... próbowałem już parę past i efekt zerowy... ale wypróbuję jeszcze patent z pastą do butów :pub:
Dzięki za pomoc/poradę :D



Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Wyblaknięty Grill Mk2 GTI

Post autor: rudyadam » pt kwie 15, 2016 23:23

Co do opalarki to nic strasznego/niewłaściwego się nie działo



Awatar użytkownika
conradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: czw lip 31, 2014 00:42
Lokalizacja: Kraków

Wyblaknięty Grill Mk2 GTI

Post autor: conradek » sob kwie 16, 2016 09:55

Automax bumper black - czernidło do zderzaków, tutaj foto poglądowe: :bigok:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości