Detailing by Gusiak11

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Detailing by Gusiak11

Post autor: gusiak11 » śr lut 01, 2017 20:14

www.bestseller.pl pisze:Bardzo fajne relacje, widać że masz głowę na karku do detailingu.

Dzięki za słowa uznania :)
www.bestseller.pl pisze: Odnośnie ostatniego projektu tej Suberb to jestem w szoku, że ludziom nie podchodził ten kolor jak dla mnie bardzo bardzo fajny IMO Lepszy niż ten z Golfowy w Rce a tak poważnie to kolor fajny ale nie na tej Skodzie.
Wiesz ... jak usłyszałem pomysł koloru to też byłem sceptyczny bo kolor można było zobaczyć wyłącznie na kuli śr. 10-15cm w salonie gdze było ciemno, światło ze świetlówki ale klient nasz Pan... :)
Jak go zobaczyłem na placu salonowym to mi się znacznie bardziej spodobał mimo oklejenia i brudu po transporcie, po umyciu w garażu w ledach i metalhalogenach znów zaprezentował swój fajny urok łamania światła od turkusu po fiolet niestety bardzo ciężko ukazać to na zdjęciach :( próbowałem kilka razy ani aparat ani tel nie widzi tego co widzi oko :)
Co do samego samochodu... duży ciemny = duże jasne koło, na zdjęciach wersja zima 17` na lato czekają 18` fajnie jak były by 19 ale nie można mieć wszystkiego :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gazdasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 11:35

Re: Detailing by Gusiak11

Post autor: Gazdasz » wt kwie 25, 2017 11:42

Wow ! To co robisz to na prawdę kawał świetnej roboty ! Ostatnio sam zastanawiam się nad nałożeniem powłoki hydrofobowej na szyby. Planuje jednak zrobić samodzielnie w garażu, czytaj znalazłem kilka tipów:http://powlokihydrofobowe.com.pl/wskazo ... szyby.html Nie wiem tylko jakiego środka użyć bo jest ich dostępna masa. Coś polecasz ?



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Detailing by Gusiak11

Post autor: gusiak11 » wt kwie 25, 2017 22:13

Wszystko kwestia co chcesz uzyskać ... opisywane przez autora powołki wytrzymujące teoretycznie 20tys km maja znacznie gorsze krople niż powłoki dający lepszy zrzut wody. Te 20tys km też jest dyskusyjne jak trwałości wosków i zależne od wielu rzeczy których gołym okiem nie widać.

na początek polecił bym najprostsze i chyba jedno z najtańszych rozwiązań czyli rain-x, znam wiele osób które są zachwycone ale znam takich co nie chcą mieć tego na szybie. Jak nałożysz powłokę umyć się tego nie da, nie znam środka chemicznego który jest w stanie jednorazowo umyć NW. Mocne aktywne piany osłabiają jej działanie ale nie wiem ile razy trzeba było myć samochód żeby sie umyła. Natomiast Rain-x wg mnie w swojej cenie nie ma konkurencji a trwałość nie jest taka tragiczna na dobrze przygotowanej szybie a jak sie zorientujesz co i jak to poszukasz preparatów czy w strone trwałości czy w stronę zrzutu wody ja wole te drugie.


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gazdasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 11:35

Re: Detailing by Gusiak11

Post autor: Gazdasz » śr kwie 26, 2017 08:31

gusiak11 pisze:Wszystko kwestia co chcesz uzyskać ... opisywane przez autora powołki wytrzymujące teoretycznie 20tys km maja znacznie gorsze krople niż powłoki dający lepszy zrzut wody. Te 20tys km też jest dyskusyjne jak trwałości wosków i zależne od wielu rzeczy których gołym okiem nie widać.

na początek polecił bym najprostsze i chyba jedno z najtańszych rozwiązań czyli rain-x, znam wiele osób które są zachwycone ale znam takich co nie chcą mieć tego na szybie. Jak nałożysz powłokę umyć się tego nie da, nie znam środka chemicznego który jest w stanie jednorazowo umyć NW. Mocne aktywne piany osłabiają jej działanie ale nie wiem ile razy trzeba było myć samochód żeby sie umyła. Natomiast Rain-x wg mnie w swojej cenie nie ma konkurencji a trwałość nie jest taka tragiczna na dobrze przygotowanej szybie a jak sie zorientujesz co i jak to poszukasz preparatów czy w strone trwałości czy w stronę zrzutu wody ja wole te drugie.
Gusiak11 dzięki za wyczerpującą odpowiedź ! Zabieram się zatem do roboty :)



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Detailing by Gusiak11

Post autor: gusiak11 » pt lis 03, 2017 22:34

Długo nic nie wrzucałem na forum, wiele powodów było no nic ... udało się wreszcie ogarnąć temat auta i co najważniejsze relacji.
Tym razem trafiło do nas auto ze stajni Forda :) kolor Frozen White... no na pierwszy rzut oka mało detailingowy ale zobaczymy ... :)

No to zaczynamy na początek dekontaminacja

Obrazek

Obrazek

aktywna piana

Obrazek

widać jak aktywna chemia radzi sobie z brudem, notabene dość czystego samochodu który do nas przyjechał

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak to tam sie myje auto itd... to już było set razy wiec do garażu, zasomolenia nie było, dosłownie kilka kropek więc temat glinkowania też był bardzo szybki.

Obrazek

Obrazek

bardzo dokładne mechaniczne czyszczenie szyby żeby NW lepiej sie trzymała

Obrazek

i NW na przygotowaną szybę

Obrazek

Obrazek

a tak zachowuje sie NW w kontakcie z wodą

Obrazek

Obrazek

w tzw... miedzy czasie felgi i opony

Obrazek

Nasz zestaw wykończeniowy składający sie z dwóch powłok

Obrazek

Juz sam jałowy lakier daje przyzwoite odbicia

Obrazek

Nakładamy powłokę

Obrazek

jak pisałem wcześniej, druga powłoka z naszego zestawu wykańczającego

Obrazek

już tam widać jakieś odbicia

Obrazek

Docieranie finalne

Obrazek

wykończenie felg i opon

Obrazek

Obrazek

taka mała dygresja ;)

Obrazek

lakier przygotowany, powłoki krystalizują zajmiemy się środkiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ten ''środek'' też został wyczyszczony

Obrazek

no i plener... niestety znów obowiązki nie pozwoliły na wcześniejsze udanie się na plener, ale udało sie strzelić kilka zdjęć

Obrazek

Obrazek

tu fajnie samoloty ''malowały'' niebo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

taki mały smaczek :)

Obrazek

środek za dnia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ujęcie z ''innego oka''

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

teraz kropelki ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Detailing by Gusiak11

Post autor: piteks » ndz lis 05, 2017 15:51

Jak zawsze świetna relacja i piękna robota :bajer: .
Na ile mało czy dużo detailingowy jest biały kolor będę miał okazję już niedługo się sam przekonać. Prawdopodobnie już w nadchodzącym tygodniu powinien dotrzeć do dealera zamówiony przeze mnie golf w białej perle. Na półce już czeka na niego Gyeon Mohs i na "kiedyś" Booster :) .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Detailing by Gusiak11

Post autor: harvard » ndz lip 01, 2018 19:13

Mam pytanie czym lub w jaki sposób pozbyłeś się rys na rączce w drzwiach?
dzięki dobra robota


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Re: Detailing by Gusiak11

Post autor: gusiak11 » pt lip 13, 2018 14:48

Rączkę i pod nią też sie poleruje ale jako że jest z plastiku to polerowanie to stąpanie po cienkim lodzie :)
pod rączką praca ręczna :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości