Quick Detalier - pytanie jaki ?

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gonzocz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 00:34
Lokalizacja: Żory-Osiny

Quick Detalier - pytanie jaki ?

Post autor: gonzocz » sob lut 07, 2015 18:51

Siemka, chciałem zapytać tych bardziej ogarniających temat glancowania samochodów jaki jest dobry quick detalier w rozsądnej cenie ?

Planuję kupić Collinite 476s i do tego MEGUIAR'S ULTIMATE QUIK DETAILER do używania między głównymi woskowaniami auta Collinite i co tydzień/dwa do szybkiego przetarcia samochodu na czysto ;)

Będą te produkty współgrać ze sobą ?

Może ktoś używał i wie jak się będzie długo utrzymywał ?

Czy może jakiś inny quick detalier będzie lepszy ?

Wybrałem akurat ten bo oglądając filmiki jak odpycha wodę to najbardziej mnie zainteresował i podoba mi się jego działanie i jego cena jest ok w porównaniu z innymi ale na jak długo taki efekt jest to niestety nie wiem.


Skromny Projekt A2... :) ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=529613" onclick="window.open(this.href);return false; |Szafko/Stolik Golf MK2 GTI Na sprzedaż !
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Quick Detalier - pytanie jaki ?

Post autor: piteks » sob lut 07, 2015 21:11

Do Coli nalepiej Sonax BSD, QD od FK lub DG Fast Clean and Shine.
Najdłużej pewnie poleży BSD.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Quick Detalier - pytanie jaki ?

Post autor: italiano_83 » ndz lut 08, 2015 20:21

piteks pisze:Do Coli nalepiej Sonax BSD
Mam dokładnie ten sam zestaw i jeśli chodzi o trwałość, to jest (przynajmniej w moim mniemaniu) dobra kombinacja.
gonzocz pisze:Może ktoś używał i wie jak się będzie długo utrzymywał ?
To nie jest takie proste do stwierdzenia, ktoś powie, że x drugi powie, że xx, a trzeci, że xxxxx i wszyscy mogą mieć racje, zależy od warunków w jakich eksploatujesz auto, tego czy jest garażowane itp.itd. Jak na wiosnę, przez dwa trzy tygodnie nie padało, lub lekko, to po tym okresie efekt przy myciu był taki jak bym wczoraj nakładał.
Tu akurat sam BSD ..

[youtube][/youtube]


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Quick Detalier - pytanie jaki ?

Post autor: cezarekane » ndz lut 08, 2015 20:57

Nie wiem, nie sprawdzałem ale mam na stanie (i nie mam czasu tego przetestować :( ) zestaw od Duraglossa: 601 (cleaner) + 111 (wosk syntetyczny w płynie) i podobno dłużej siedzi na lakierze od Colli i jakiegoś clenaera pod nim. Co do qd to wiadomo- nie ma lepszego. Choć podany Megs lepiej podbija look od Sonaxa.



Awatar użytkownika
gonzocz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 00:34
Lokalizacja: Żory-Osiny

Quick Detalier - pytanie jaki ?

Post autor: gonzocz » ndz lut 08, 2015 22:41

Postawię na tego Sonax'a raczej tylko na allegro widzę, że jest 10 zł tańszy jak u MrCleaner'a i nie wiem gdzie się w niego uzbroić, może ktoś wie gdzie najtaniej ?

Chyba lepieje nie znajdę patrząc, że jest parę groszy tańszy od tych na allegro. Jeszcze bym sprawdził w Auchanie bo kiedyś przechodziłem i kojarzę, że coś tam było od Sonax'a.

http://www.motochemia.pl/sonax-xtreme-b ... -2264.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Skromny Projekt A2... :) ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=529613" onclick="window.open(this.href);return false; |Szafko/Stolik Golf MK2 GTI Na sprzedaż !
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Quick Detalier - pytanie jaki ?

Post autor: italiano_83 » czw lut 19, 2015 17:12

To są kosmetyki, każdy będzie lubił co innego, trzeba kupować testować i sprawdzać co komu bardziej się podoba, dużo zależy od tego czego oczekujemy od produktu, wyglądu, trwałości, łatwości aplikacji,efektu śliskości lakieru, kropelkowania czy odpychania wody.
A i tak na jednym kolorze będzie widać różnice, na drugim trochę, a na kolejny w ogóle .


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości