Pokrowiec na auto

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Pokrowiec na auto

Post autor: 44FG » wt maja 20, 2014 13:28

Pomyślałem, że skoro już pucujemy to ochrona i dbałość aby efekty naszej pracy trwały jak najdłużej pozwala mi na rozpoczęcie tego tematu właśnie w tym dziale.

Otóż lato juz chyba do nas zawitało i czas rozpocząć sezon działkowo-leśny. Chętnie bym sobie pomieszkał trochę w domku w lesie i stamtąd dojeżdżał do pracy golfem tyle, że chciałbym go jakoś ochronić przed całym syfem, który spada z drzew. Szczególnie brzozy, których mam akurat dużo na swoim terenie wypluwaja z siebie w lecie taki kleisty sok, do którego później cały kurz i syf się przykleja. Pomyślałem aby kupić jakiś taki pokrowiec na auto, który mógłbym naciągać i w ten sposób je chronić. Przy okazji ochroni przed skutkami letniej burzy itp. Macie może w tym jakieś doświadczenia i możecie jakiś produkt doradzić?


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pokrowiec na auto

Post autor: Shmatan » czw maja 22, 2014 12:54

Każdy pokrowiec założony nawet na idealnie czysty samochód niszczy lakier



Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

Re: Pokrowiec na auto

Post autor: Jaklas88 » czw lip 24, 2014 10:21

Shmatan pisze:Każdy pokrowiec założony nawet na idealnie czysty samochód niszczy lakier
Nie koniecznie kolego :) Kupiłem do swojej jetty pokrowiec takie typowe sreberko-plandeka z wywietrznikami wyłożone po wewnętrznej stronie miękką wyściółką jakoś nie zauważyłem aby wóz był zarysowany. Rzekomo chroni przed upałem odbijając promienie UV (sprawdzone), co oczywiste przed pyłkami i ptasią kupą a także przed śniegiem i oblodzeniem szyb tego akurat nie miałem sposobności sprawdzić cena około 130 złotych ale to akurat drogi sklep jest.



Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

Pokrowiec na auto

Post autor: bingos » czw lip 24, 2014 11:26

ja zawsze się obawiałem pokrowców. Mam wrażenie że gdy wiatr wieje trą one o lakier i go matowią. Mam rację czy nie?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pokrowiec na auto

Post autor: Shmatan » czw lip 24, 2014 14:03

Jaklas88, to że nie zauważyłeś nie znaczy że tak nie jest. Zapraszam na oględziny pod halogenem.

bingos, masz



motochemia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 14, 2014 17:32

Pokrowiec na auto

Post autor: motochemia » wt wrz 23, 2014 20:58

Wiatr poruszający pokrowcem zawsze porysuje lakier. Nie są to rysy do podkładu, ale dzień za dniem i jest coraz gorzej. Dodatkowo powstaje problem przy przechowywaniu mokrego pokrowca w czasie używania auta. Lepiej zainwestować w dobry wosk :)



Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

Pokrowiec na auto

Post autor: Jaklas88 » wt wrz 23, 2014 22:09

Coraz bardziej się do tego przekonuje. Zakładanie go nie jest trudne ale dzień za dniem przed i po użyciu to trochę irytujące zajęcie.



motochemia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 14, 2014 17:32

Pokrowiec na auto

Post autor: motochemia » ndz wrz 28, 2014 15:46

Dokładnie :) Naprawdę lepiej dobrze zabezpiecz lakier na zimę i będzie oki :)



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Pokrowiec na auto

Post autor: karacz » wt paź 07, 2014 18:56

macie jakieś sposoby na to, gdy auto stoi na dworze cala noc i zeby potem rano nie miec calych zaszronionych szyb?



Awatar użytkownika
gonzocz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 00:34
Lokalizacja: Żory-Osiny

Pokrowiec na auto

Post autor: gonzocz » pn lut 09, 2015 00:49

Weź sobie nalej do butelki zimnej wody z domu nie do końca zimnej takiej lekko zimnej aby szybciej to puściło (nie ciepłej nawet trochę, bo szyba dostanie szoku i będzie PYK :grin: ) i po prostu jak szyby są oszronione to je polej tą wodą ;) Ja tak zawsze robię żeby nie skrobać i zdaje to egzamin oczywiście jak popada śniegiem to nie obejdzie się bez skrobaczki ale jak po nocy auto jest takie ,że jak palcem przejedziesz po szybie powoli i się traci to butelka z wodą zawsze ok ;)


Skromny Projekt A2... :) ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=529613" onclick="window.open(this.href);return false; |Szafko/Stolik Golf MK2 GTI Na sprzedaż !
Obrazek Obrazek

Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

Re: Pokrowiec na auto

Post autor: Jaklas88 » śr lut 18, 2015 10:39

karacz pisze:macie jakieś sposoby na to, gdy auto stoi na dworze cala noc i zeby potem rano nie miec calych zaszronionych szyb?
Jeśli masz warunki stawiaj samochód jak najbliżej ogrzewanego budynku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości