Zestawy do ręcznej pielęgnacji lakieru

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Zestawy do ręcznej pielęgnacji lakieru

Post autor: piter007i » śr mar 19, 2014 23:53

Witam, chciałem założyć osobny temat, gdzie będzie można podzielić/dowiedzieć się nieco na temat ręcznego pielęgnowania lakieru.
Myślę że spora część użytkowników nie posiada sprzętu do mechanicznej obróbki albo odwagi by kupić i próbować sił samodzielnie na swoim samochodzie lub po prostu pieniędzy np. na sprzęt.
A więc zachęcam każdego kto posiada jakiś sprawdzony skompletowany zestaw, którym przyjemnie się pracuje, oraz daje efekt, do podzielenia się z innymi.
Sam jestem na etapie lektury co i z czym się je, ale dokładnie jeszcze nie wiem co kupić

Myślę że dyskusję na temat chemii do usuwania smoły/rdzy lotnej/resztek kleju/owadów glinek/ preparatów do szyb/ opon/ plastików itp można pominąć bo ta kwestia się powtarza, i jest już wystarczająco lektury na forum.

A może ktoś zna kompletny, sprawdzony zestaw (pasta polerska, jakaś odżywka oraz wosk) którą może polecić?


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zestawy do ręcznej pielęgnacji lakieru

Post autor: Shmatan » czw mar 20, 2014 06:17

UC + dowolny cleaner + dowolny wosk
Dowolne AIO (moje typy to cherry glaze i srp) + dowolny wosk.



PanzerGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 25, 2014 14:54

Zestawy do ręcznej pielęgnacji lakieru

Post autor: PanzerGolf » śr mar 26, 2014 11:03

Shmatan, możesz rozwinąć skróty UC oraz AIO? Czego używałeś do polerowania? Polecane są ścierki z mikrofibry, nie wiem czy to nie będzie niepotrzebny wydatek.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Zestawy do ręcznej pielęgnacji lakieru

Post autor: czarekcw » śr mar 26, 2014 13:59

A gdybyś nie był leniem to w 5 minut znalazłbyś odpowiedź...
UC- Meguiar's Ultimate Compound
AIO- all in one (czyli środek do usuwania rys/maskowania, jako cleaner oraz jako wosk, 3 w 1 )

UC i AIO używa się najpierw tri color'a (w google pod nazwą "pad tricolor") najczęściej, rzadziej aplikatorem gąbkowym a najrzadsze przypadki to aplikatorem z mikrofibry. Potem używa się ręczników z fibry aby usunąć pozostałości oraz spolerować do błysku (i to nie takie fibry, jakie są np w Lidlu tylko delikatne i mięsiste). Skoro uważasz, że to niepotrzebny wydatek to mało wiesz o kosmetyce aut i może najpierw poczytaj w necie co z czym się je (kosmetykaaut.pl).


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: Odp: Zestawy do ręcznej pielęgnacji lakieru

Post autor: piter007i » śr mar 26, 2014 16:12

Czarekcw masz rację, myślę ze przed zadaniem jakiegokolwiek pytania wystarczy przeczytać podwieszony temat w tym dziale. Druga sprawa to nawet przeczytac kilka stron np tematu "pomoc przy kompletowaniu zestawów".
Jeżeli dalej będą lak.ier pytania lub doświadczenia związane z tematem ręcznej pielęgnacji lakieru to pisać je tutaj :-)
Sam wydaje mi się mam już niewielką wiedzę teoretyczną, mam nadzieję ze uda mi się skompletować jakiś zestaw na początek w tym roku :-D

Skróty używane przez forumowiczów to już inna sprawa, pdc, drl, uc, megs, coli, Pb :mrgreen: niektóre łatwiejsze inne mniej do rozszyfrowania (przynajmniej na początek)

Wysłane z Sony Xperia przy użyciu Tapatalk'a 2


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości