Pomoc w wybraniu urządzeń i past

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Melly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 14, 2014 13:52
Lokalizacja: Mazowieckie

Pomoc w wybraniu urządzeń i past

Post autor: Melly » pt mar 14, 2014 20:24

Witam
Od dłuższego czasu obserwuje forum i trochę się edukuje, widzę ze można zasilić sie u was poradą wiec piszę ale nie wiem czy w dobrym dziale. Do rzeczy :
Otwieram warsztat z pomocą UE, bardziej nastawiam sie na pranie i polerowanie gdyż ojciec z wykształcenia mechanik/lakiernik to silnik i osprzet zostawiam jemu będzie mi pomagał,wczesniej pranie i polerowanie robiłem zwykłym odkurzaczem ssącym wode i polerka za 140zł . Teraz mam możliwość kupienia dobrych rzeczy tzn mniej więcej wpisałem juz ceny i rzeczy ale zawsze mogę kupić cos lepszego i dołożyć te przysłowiowe 100zł lub może zostać to co jest.
Karcher puzzi 100 podobno dobry jest kolega z myjni mi polecił chociaż ciężko go dostac juz u partnerów karchera w dobrych pieniądzach poniewaz zastepuje go juz model puzzi 10/1 czy cos takiego. Kolejnie nie wiem jaka myjke ale mam na nia 2500zł karcher HD 5/15 C czy cos w ten desen lub hd 6/13c nie wiem jaka różnica może ktoś miał to podpowie. Z artykułu z tego forum to do polerowania wybrałem Lare 11 i chyba to zostanie bo zbiera dobre opinie i jest lekka. CO do past to 3m biały zielony i granatowy do chologramów bo mleczko super shine różowe zastepuje niebieski korek 3m'a a jest dwa razy tańsze. W sklepie namawiają mnie strasznie na g3 4kg za 145zł i g6 1l rapid z padem na rzep za 260zł . Auta zazwyczaj robiłem dla komisów no i dla siebie i pewnie by tak zostało. Wiadomo raz sie trafi samochód co spędził rok pod drzewem a czasem wystarczy zwykle mleczko by robota miała smak.
a na polerke mam 700zł w razie czego może cos innego chociaz nastawiłem sie na Lare, Jeżeli ktoś miał by chęć porady na temat sprzetu i past to z góry dziękuje :pub:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc w wybraniu urzadzeń i past

Post autor: Shmatan » pt mar 14, 2014 20:46

Zamiast 3m brałbym menzerne (400, 1000, 3000 i 4000? w zależności od samochodu), pady 130 i 80mm na miękkich bp plus futra w tych rozmiarach, epl11+ może być, myjka ma lecieć na ciepłej czy zimnej wodzie? a może na zimnej i sama podgrzewać?



Melly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 14, 2014 13:52
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pomoc w wybraniu urzadzeń i past

Post autor: Melly » sob mar 15, 2014 01:23

Shmatan pisze:Zamiast 3m brałbym menzerne (400, 1000, 3000 i 4000? w zależności od samochodu), pady 130 i 80mm na miękkich bp plus futra w tych rozmiarach, epl11+ może być, myjka ma lecieć na ciepłej czy zimnej wodzie? a może na zimnej i sama podgrzewać?
Dzięki za odpowiedz, co do myjki powiem Ci ze 2500zł mam na nią to nie poszaleje wiec zostaje przy zimnej wodzie chyba bo z podgrzewaniem karcher to w tej cenie nie ma nic, a jakos innej firmy nie chce bo wole miec wszystko z jednej tutaj myjke piorący no i zwykły odkurzacz jeszcze nie wiem jaki ale chce taki typowo samochodowy nie jakis tam domowy albo bezrowkowy wiesz o co mi chodzi chyba , a dlaczego z jednej bo serwis wtedy mam w jednym miejscu i w ogole . Co do past menzerne nie wychodzą drożnej ? chce tych past kupic kilka wiec patrzę na jakos ale tez i cenowo zeby dobrze było ,a przyznam sie menzerne nigdy nie robiłem wiec nawet nie amm porównania



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Pomoc w wybraniu urzadzeń i past

Post autor: czarekcw » sob mar 15, 2014 15:46

Melly pisze:Karcher puzzi 100 podobno dobry jest kolega z myjni mi polecił chociaż ciężko go dostac
Jeszcze chyba było Puzzi 200? Pracowałem na takich i byłem mega zadowolony- łatwość przygotowania maszyny do pracy to naprawdę bajka. Profesjonalne sprzęty.
Melly pisze:a na polerke mam 700zł
Dołożysz 100zł i możesz kupić zarówno rotację jak i DA ;) Albo 2 rotacje- kto jak woli. DA w tym przypadku do cleanera chyba nadawałby się.
Melly pisze:Co do past menzerne nie wychodzą drożnej ?
Menzerna jest częściej używana przez firmy detailingowe- skoro na tym oni pracują to znaczy, że musi być ok. Możesz też rozejrzeć się za pastami Scholla i Meguiars ale one tak korzystnie nie wypadają cenowo.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
eRBe_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 31, 2013 02:01
Lokalizacja: Łódź

Pomoc w wybraniu urzadzeń i past

Post autor: eRBe_ » sob mar 15, 2014 16:05

Melly jeśli masz się tym zajmować na poważnie i zarobkowo to z maszyn polecam Flexa bądź Makite. Mam obie i bardzo sobie chwalę, choć lepiej pracuje mi się z Flexem. Poza tym powinieneś też zaopatrzyć się w maszynę DA bądź system Rupes - nigdy nie wiesz z jakim lakierem przyjdzie Ci pracować.

Shmatan dobrze Ci radzi - idź w Menzerne ale też warto zaopatrzyć się w parę innych past. Ja osobiście poza systemem Menzerny bardzo chwalę np Meguiar`s #105, Koch Chemie Antihologram. Oczywiście parę innych by się znalazło ale to Ty musisz obrać sobie odpowiedni system pracy, urządzeń i materiałów.

Powodzenia :)


eRBe Detailing Łódź - wszystko co najlepsze dla Twojego samochodu!

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc w wybraniu urzadzeń i past

Post autor: Shmatan » pn mar 17, 2014 06:11

Melly, menzerna jest droższa o 10-20zł na litrze więc bez tragedii - nie mówię że jest lepsza niż 3m (bo z tym drugim nie pracowałem) i generalnie porównanie tych past to temat rzeka ;]



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc w wybraniu urzadzeń i past

Post autor: Freddy » czw mar 20, 2014 12:57

Ja również nie pracowałem na 3M ale z czystym sumieniem mogę polecić MENZERNE gdyż pracuje na niej od 2 lat i jestem zadowolony klienci też :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości