Jak przywrócic "matowość" skóry na kierownicy ?

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Jak przywrócic "matowość" skóry na kierownicy ?

Post autor: GeGi » wt lut 18, 2014 22:48

Witam!
Nowoobszyta kierownica skora jest taka fajna matowa, wiadomo ze po jakims czasie sie "wyslizga" i robi sie lekko blyszczaca....ogolnie stan skory jest bdb, jednak wlasnie zaczyna troche "blyszczec"...w zwiazku z tym mam pytanie: czy jest jakis preparat ktory przywraca "matowosc" skory ? czy nie da sie czegos takiego zrobic i trzeba kierownice obszyc na nowo ?


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

0rh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 27, 2010 17:17
Lokalizacja: Krk

Jak przywrocic "matowosc" skory na kierownicy ?

Post autor: 0rh » śr lut 19, 2014 07:32

Mozna, trzeba... Potrzebujes coś do czyszczenia, nawilzania i zabezpieczania. Tak bylo by na najlepiej. Optymalny wybór to jakiś zestaw do pielegnacji skóry np. Sonus. Mozesz też poszukać na stronie ledercentrum zestawu do kierownic. Ja ze swej strony poelcam zestaw Zymöla do skór jeśli będziesz dbał o kiere to wystarczy na baaaardzo długo ( i zestaw i kiera ) .


Pwd by iPhone & ORh



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Jak przywrocic "matowosc" skory na kierownicy ?

Post autor: Salwinek91 » czw lut 20, 2014 12:02

Dokładnie wystarczy dobrze wyczyścić skórę i będzie matowa. Jeżeli chodzi tu o skórę na kierownicy jest ona narażona na trochę inne czynniki niż skóra na fotelach, z tego względu że dłonie smarujemy różnego rodzaju kremami natłuszczającymi, nawilżającymi i później te kremy wcieramy w kierownice. Dlatego z czasem kierownica jest błyszcząca. Nie mylcie tego że i skórę samochodową się nawilża, owszem robi się to ale specjalnymi produktami które są do tego celu przeznaczone i po nich skóra się nie błyszczy. Od siebie mogę polecić zestaw z COLOUROCK.


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak przywrocic "matowosc" skory na kierownicy ?

Post autor: Shmatan » czw lut 20, 2014 13:36

A ja na zakończenie dodam że wszelkie AIO do skóry niestety się tu nie sprawdzają - wygrałem kiedyś taki z collinite i niestety skóra się po nim mocno błyszczy



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Jak przywrocic "matowosc" skory na kierownicy ?

Post autor: GeGi » pt lut 21, 2014 19:56

dzieki za porady, rak niczym nie smaruje wiec raczej kierownica zadnego kremu nie przyjela ;)

0rh, moglbys podac o jaki zestaw zymola CI chodzi? odzywka do skory ?


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

0rh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 27, 2010 17:17
Lokalizacja: Krk

Re: Jak przywrocic "matowosc" skory na kierownicy ?

Post autor: 0rh » ndz lut 23, 2014 02:35

Zestaw to ten: Zobacz ofertę: Zymol zestaw do tapicerki skórzanej
http://allegro.pl/showItem2.php?item=3964238769" onclick="window.open(this.href);return false;


Pwd by iPhone & ORh



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Jak przywrocic "matowosc" skory na kierownicy ?

Post autor: Freddy » czw mar 20, 2014 13:22

Używałem colourlocka od lederzentrum i mogę powiedzieć że na kremowych skórach w mercedesie ML 2006 rok od nowości nie czyszczonych zrobił szał. Zestaw soft idealnie wyczyścił i nadał mat skórze potem środek polimerowy będący w zestawie jeszcze bardziej pogłębił ten mat. Jeśli ogólnie chodzi o dbanie i zabezpieczenia skóry to jest wiele zależności poczynając jaki mamy rodzaj skóry czy gładkie, anilinowe, nubuk, eco czy skóra jest lakierowana czy nie. W przypadku lakierowanych kiedy wytrze się lakier właśnie na kierownicy pozostaje tylko obszycie w nową skórę tak właśnie było w tym mercedesie fotele, kanapa boczki wyszły pięknie ale co z tego jak kiera wyciuchana wytarta do czarnego bo skóra na kierze lakierowana wszystko ładnie ale niesmak pozostał na tej kierownicy. Poprostu jak coś jest w ładnym stanie i bedziemy o to dbać to będziemy się cieszyć tym ładnym stanem jeszcze długo wiadomo :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości