plak czy autoland

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

plak czy autoland

Post autor: ck » pt maja 30, 2014 11:40

A tego cuda ktoś używał?
http://allegro.pl/show_item.php?item=4261812167" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
escimo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: sob paź 26, 2013 20:09
Lokalizacja: CBY

Re: plak czy autoland

Post autor: escimo » pt maja 30, 2014 12:03

Odpuściłbym. Żaden z tych kosmetyków Renault szału nie robi. Fotki w aukcjach mają często zapożyczone z jakiś for detailingowych i są od zupełnie innego produktu. Tak jak napisałem. Shiny Garage jest jednym z najtańszych produktów, bardzo wydajnym i do tego wspierasz polską firmę :)



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

plak czy autoland

Post autor: ck » pn cze 02, 2014 15:43

A coś na temat wosku firmy SHINY GARAGE może ktoś coś napisać?
http://allegro.pl/shiny-garage-bee-s-kn ... 03825.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

plak czy autoland

Post autor: peppa_814 » pn cze 02, 2014 17:12

ck, Bardziej traktowałbym to jako Quick Detailer niż jako wosk.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

plak czy autoland

Post autor: ck » pn cze 02, 2014 17:47

A tani i dobry wosk :) ?



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

plak czy autoland

Post autor: peppa_814 » pn cze 02, 2014 17:56

Zależy jak tani. Do 100 zł to Coli, Megs 16, Nattys. Z tym, że Nattys średnio nadaje się na złą pogodę. Jest to wosk bardziej na lato.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

plak czy autoland

Post autor: ck » pn cze 02, 2014 18:20

Masz na myśli Collinite 476s?
http://showcarshine.pl/18-collinite-zes ... 50x60.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

plak czy autoland

Post autor: peppa_814 » pn cze 02, 2014 18:24

ck, Tak. To taki wosk bardziej "uniwersalny".



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

plak czy autoland

Post autor: ck » pn cze 02, 2014 18:26

Z tego co się naczytałem jest bardzo chwalony przez użytkowników.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

plak czy autoland

Post autor: Shmatan » wt cze 03, 2014 10:20

Jest chwalony bo początkujący detailer który nagle zwiększa cenę wosku pięciokrotnie nie może na niego narzekać.

Natty's też jest chwalony - bo początkujący detailer kupuje pierwszy wosk który ładnie pachnie i wygodnie się nakłada :banghead:

To nie miejsce na takie rozmowy - masz już masę porad na forum na ten temat. Ale wtrącając, ja na początek ładowałbym się w fk hi temp bo jest mały, tani, a jak za rok Ci sie zechce bawić bo będziesz myślał nad czymś z wyższej półki - i tak 95% efektu to przygotowanie powierzchni i zastosowany cleaner/aio



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

plak czy autoland

Post autor: peppa_814 » wt cze 03, 2014 10:33

Shmatan pisze:Jest chwalony bo początkujący detailer który nagle zwiększa cenę wosku pięciokrotnie nie może na niego narzekać.
:panna: :panna: :panna:
Shmatan pisze:Natty's też jest chwalony - bo początkujący detailer kupuje pierwszy wosk który ładnie pachnie i wygodnie się nakłada
A Ty co, pewnie zaczynałeś od Zymola Royale albo Crystal Rock'a? No tak, zapomniałem.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

plak czy autoland

Post autor: czarekcw » wt cze 03, 2014 10:36

Shmatan pisze:Jest chwalony bo początkujący detailer który nagle zwiększa cenę wosku pięciokrotnie nie może na niego narzekać.

Natty's też jest chwalony - bo początkujący detailer kupuje pierwszy wosk który ładnie pachnie i wygodnie się nakłada
Dziwne Twoje aluzje- nawet firmy detailingowe używają Colli a nie są raczej początkującymi użytkownikami.

Wygoda, zapach, trzymanie się na lakierze oraz wygląd- przecież właśnie o to chodzi w woskach.
Shmatan pisze:a jak za rok Ci sie zechce bawić bo będziesz myślał nad czymś z wyższej półki
O i tu dochodzimy do ciekawych stwierdzeń. Po co brać woski za grube pieniądze skoro można już brać powłokę? Dwa lata siedzę w tematyce (ale jestem amatorem, nie jakimś pro) i nigdy mnie nie będą pociągać Zymole czy SV bo to strata hajsu.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

plak czy autoland

Post autor: Shmatan » wt cze 03, 2014 11:39

peppa_814 pisze:A Ty co, pewnie zaczynałeś od Zymola Royale albo Crystal Rock'a?
Zacząłem od sonaxów i formula 1, później miałem megsa #16 a teraz jadę głównie na sonaxie bsd i fk pink.
czarekcw pisze:Dziwne Twoje aluzje- nawet firmy detailingowe używają Colli a nie są raczej początkującymi użytkownikami.
Każdy może używać czego chce, chodzi mi tylko o to że zarówno natty's jak i colli tak na prawdę nie są wybitnymi produktami w swojej cenie, ale właśnie dzięki poradom amatorów ("kupiłem colli i jest super") zyskały mega popularność i uznawane są za najlepsze co można rzucić na lakier. Podobny problem mamy np. z bilberry wheel cleaner, vp neutral ph i kilkoma innymi a jak człowiek chce się czegoś dowiedzieć o nietypowych produktach (np. PB ex sealant with carnauba) to polski internet milczy i nikt tego nie poleca mimo tego że jest to świetny produkt - może lepszy nawet od #16.

W detailingu nie chodzi o to żeby podążać systemem wypracowanym na KA (colli, natty's, carbon, glasur) ale żeby trochę pokombinować, kupić/sprzedać używki, poszukać i popróbować - np. cut and shine od temachem z sonaxem bsd bije moim zdaniem pod każdym względem duet UC + colli ale na żadnym forum nie znajdziesz ani słowa na temat tego środka
czarekcw pisze:Po co brać woski za grube pieniądze skoro można już brać powłokę?
To jest temat rzeka - drogie woski bierze sie dla fun'u, powłoki bierze się żeby mieć spokój (jak się ma wcześniej czas na aplikacje). Każdy kto zwraca dużą uwagę na wosk powinien sobie zrobić ślepy test - 50/50 na całym samochodzie produktem za 20 i 200zł i ocena pod względem wytrzymałości, wyglądu i kropelek - gwarantuje że wyniki mogą zaskoczyć



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

plak czy autoland

Post autor: ck » wt cze 03, 2014 15:57

Shmatan pisze: np. cut and shine od temachem z sonaxem bsd ...
Skoro tak zachwalasz to gdzie to kupić?Jestem gotów potestować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości