Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: miskieusz » czw maja 10, 2012 21:23

Nie mam pytań... tak się teraz borys świeci, że ptaki chyba na cel biorą, bo dzisiaj to samo :banghead: :los2:
a specjalnie zaparkowałem dalej, bez żadnych drzew, słupów itp...



Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: 44FG » sob maja 19, 2012 13:50

Panowie,
proszę o radę: odbieram nowe auto prosto z salonu i co teraz ? Auto ma służyć do codzinnego użytku (miasto, wyjazdy służbowe i rodzinne - w każdych warunkach pogodowych). Jak je przygotować i zabezpieczyć przede wszystkim z zewnątrz aby jak najbardziej pozwolić mu przetrwać na naszych drogach ? Nie mam tu na myśli jakich kosmetyków czy wosków używać, bo tutaj wystarczy poczytać tematy i wasze doświadczenia opisane na forum.

Bardziej mam na myśli, że różne firmy zajmujące się detailingiem oferują usługi przygotowujące nowe auto do użytku na drogach, likwidujące niedoróbki fabryczne lub zabezpieczające przed wpływami atmosferycznymi, soli, kamieni itp.

I teraz z tego co znalazłem i mnie zainteresowało:
- SV detailing ma usługi 'Premiere' i 'Endurance' http://www.swissvax-detailing.pl/index.php/uslugi: pierwsza bierze nowe auto na warsztat i poprawia to co wyszło z fabryki, druga zaś zabezpiecza auto na dłuższy czas od codziennych wpływów atmosferycznych.
- Auto-detailing Łódź oferuje coś co nazywa się powłoka kwarcowa http://autodetailinglodz.com/powloki-kw ... s-coating/: szklana powłoka zabezpieczająca przed wpływami atmosferycznymi i ułatwiająca mycie poprzez właściwości hydrofobowe
- trzecia opcja nie wyklucza żadnej z pierwszych lecz dodatkowo, aby zabezpieczyć się przed kamieniami pomyślałem o obklejeniu przodu auta (zderzaka, świateł, maski, lusterek) przezroczystą folią

Mieliście może doświadczenie z którąś z powyższych opcji / usług ? Jak ma się relacja ceny do jakości i skutków danej usługi ? Co byście polecili ? Auto fajne, więc chciałbym się nim długo cieszyć z drugiej strony będzie narażone na codzienne przyjemności jakie można spotkać na naszych drogach o każdej porze roku.


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

VIN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: pn gru 27, 2010 16:07
Lokalizacja: Poleskie

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: VIN » sob maja 19, 2012 14:11

Przy nowym aucie, to bym pomyślał o czymś takim http://www.car-spa.pl/pokaz,uslugi.html?8" onclick="window.open(this.href);return false;
Ludzie sobie chwalą te powłoki kwarcowe, ale oczywiście cudów nie ma co się spodziewać :)

Podstawa to jednak po prostu dbanie o lakier na co dzień. Czyli wykluczenie myjni automatycznych i bezdotykowe, oraz mycie samemu zgodnie ze sztuką, lub mycie w jakimś zaufanym studiu detailingowym z regularnym woskowaniem czymś porządnym - Zymol Glasur z cleanerem HD chociażby.

Folie bym sobie odpuścił, ewentualne malowanie w ASO nie kosztuje jakiś kosmicznych pieniędzy po odpryskach ;) Ale na naszych drogach raczej dużo się ich nie nałapie. Moje aktualne auto po 6 latach na niemieckich autostradach wygląda na niektórych elementach jak sito.


Nie mam dostępu do historii serwisowej, nie sprawdzam numerów na PW, nie pisać.

Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: 44FG » sob maja 19, 2012 14:26

Któryś z salonów oferujących powłoki kwarcowe szczególnie jest polecany ?


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

VIN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: pn gru 27, 2010 16:07
Lokalizacja: Poleskie

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: VIN » sob maja 19, 2012 15:46

Mi akurat podchodzą produkty Zymola, więc wybrałbym car-spa na zabezpieczenie lakieru z położeniem wosku. Najważniejsze, by ktoś miał jakieś doświadczenie wcześniej z tym cquartzem.


Nie mam dostępu do historii serwisowej, nie sprawdzam numerów na PW, nie pisać.

Awatar użytkownika
matgym
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 01:29
Lokalizacja: Gdańsk

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: matgym » ndz maja 20, 2012 11:30

Jeśli Cie stać to udaj się do Car-Spa na zabezpieczenie lakieru CQuartz'em dokup sobie Reload'a i dbaj o auto jak najlepiej potrafisz, ale najpierw czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj :)



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: Bio » ndz maja 20, 2012 11:51

44FG, Najpierw proponuję ogarnąć taki sposób mycia który nie porysuje auta ;)

Mycie na dwa wiadra, dobra rękawica, dobre ręczniki i odpowiednie kosmetyki. CQuartz się spisze, tak jak mówi matgym, jeśli Cię stać to śmiało. Jeśli będziesz używał Reloada za każdym myciem to poleży naprawdę dłuuuugo ;)


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: 44FG » pn maja 21, 2012 08:46

Dzięki panowie za pomoc. Mycie w miarę ogarniam, bo w szczególności Rallye wymaga starannego i troskliwego traktowania, więc z tym sobie poradzę. Natomiast nowe auto będzie jednak jeździć codziennie, w każdych warunkach atmosferycznych a nie jak Rallye, który kiedy pada lub zimno to nosa z garażu nie wyściubia ;))
Dlatego chyba zdecyduję się na tego Cquartza, ale przecie sam tego nie nałożę, bo nie będę nowego auta poświęcał jako królika doświadczalnego. Panowie w Car-Spa mają z tego co widzę spore w tym doświadczenie, a mnie właśnie chodzi o takie coś, co pomoże i ułatwi mi dbanie o lakier na codzień - i chyba ten Cquartz jest tym o co chodzi.

Widział ktoś z Was to na żywo ? Auto będzie miało kolor Tornadorot - na stronie Car-Spa jest kilka czerwonych aut tym pokrytych i prezentują sie pięknie, ale na zdjęciach to zawsze może być ładniej niż w rzeczywistości.


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: MatthewG » śr maja 23, 2012 14:07

Jeśli faktycznie samochód ma służyć do jazdy każdego dnia i nie zawsze będziesz miał czas żeby właściwie o niego zadbać to jakakolwiek powłoka kwarcowa (Cquartz, Opti-coat, Gtechniq) będzie dobrym wyborem. Należy jedynie pamiętać żeby regularnie myć samochód bo jeśli na tej powłoce brud spędzi trochę więcej czasu to osłabi on jej właściwości hydrofobowe (beading, sheeting).


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Nowe auto i co teraz ?

Post autor: 44FG » czw maja 24, 2012 00:31

No właśnie taki jest plan. A więc auto na codzień, jednak ze względu na to, że całkiem fajne to chciałbym aby było zadbane. Użytkowanie codzienne jednak w efekcie nie daje szans na utrzymywanie laboratoryjnej czystości lakieru dlatego właśnie mam wrażenie, że taka powłoka kwarcowa jest czymś co może po części rozwiązać mój problem.


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

Awatar użytkownika
benchmark
Evil Boy
Evil Boy
Posty: 421
Rejestracja: pt sty 27, 2012 13:42
Lokalizacja: Nowy Sącz

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: benchmark » pt cze 08, 2012 13:08

Cholerne badziewie ze skrzydlami !! Odparzylo mi lakier na masce tak ze poprostu widac plame i ryski od wycierania oczywiscie caly czas polewalem woda usuwajac ale nic to nie dalo. Mam pytanie, czym moge pozbyc sie tego odparzenia i delikatnych rysek ? Prosze o odpowiedz (szczegolowa, bo jestem nieobeznany zabardzo w "skrotach")



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Paviarotti » pt cze 08, 2012 18:59

Ładnie usunąć utlenioną warstwę lakieru powinien Ultimate Compound od Megsa. Chociaż nie wiem czy opłaca się inwestować jak chcesz tylko jedną plamkę usunąć. Może ktoś inny poleci coś tańszego.


Obrazek

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Bio » pt cze 08, 2012 21:18

Tak jak mówi Paviarotti, po UC powinno zejść. Zresztą cleaner np. Dodo ścierny też teoretycznie powinien sobie z tym kilkoma przejazdami poradzić.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
benchmark
Evil Boy
Evil Boy
Posty: 421
Rejestracja: pt sty 27, 2012 13:42
Lokalizacja: Nowy Sącz

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: benchmark » pt cze 08, 2012 22:09

czyli najpierw moge przeleciec cale auto Ultimate Compound a nastepnie sieknac jakis lepszy wosk? Przy okazji jaki polecacie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości