Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Freddy » pn gru 12, 2016 15:04

Czyli wszystko ze sztuką więc najprawdopodobniej nie podpasowal mu ten cleaner megsa dlatego nie skreślaj nattysa i może jeszcze spróbuj z nim popracować ja tam cenię sobie łatwość aplikacji i dotarcia a i efekt przywoity :) ja używam różnych produktów w zależności od chęci osiągnięcia konkretnego wyglądu i na czym mi w danej chwili zależy dlatego uzbierał się już cały regał i dalej kompletuje hehe powiem Ci że to białe uni jest spoko w maju zrobiłem dwuetapową korektę naprawdę fajnie się go utrzymuje mój brat ma teraz czarne uni to rysuje się od patrzenia masakra :/ ten kolor na Twojej alfie jest bajka widziałem go w pełnym słońcu mieni się pięknie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5940
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: piteks » pn gru 12, 2016 15:08

Piękna alfa :bajer: . Ten kolor do niej mega pasuje :bajer:
Co do PB , to ja używam w lecie wersji red i spokojnie leży ok. 4 tygodni. Czasem nawet dobija sześciu. Pięknie podbija kolor i daje ładne kropelki. Może ten blue jest jakiś trefny albo kupiłeś źle transportowany (przechowywany) w drodze do Ciebie albo po prostu cleaner mu nie pasuje :hmm:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: italiano_83 » pn gru 12, 2016 15:24

Freddy pisze:Czyli wszystko ze sztuką więc najprawdopodobniej nie podpasowal mu ten cleaner megsa dlatego nie skreślaj nattysa i może jeszcze spróbuj z nim popracować ja tam cenię sobie łatwość aplikacji i dotarcia a i efekt przywoity :-)
Pracuje mi się z nattysem idealnie, w przyszłym roku spróbuje ponownie - na jakimś innym cleanerze .
Freddy pisze: ten kolor na Twojej alfie jest bajka widziałem go w pełnym słońcu mieni się pięknie
Dziękuje. :grin:
Na tym lakierze wszystko widać, utrzymanie go w czystości też łatwe nie jest, dlatego poza ładnym wyglądem zależy mi ochronie.
Szczególnie, że lakier na Alfach jest delikatny i jak coś się do niego przyklei to jest dramat z usunięciem i powstają nowe mikro zarysowania.
piteks pisze:Piękna alfa . :bajer: Ten kolor do niej mega pasuje :bajer:
Co do PB , to ja używam w lecie wersji red i spokojnie leży ok. 4 tygodni. Czasem nawet dobija sześciu. Pięknie podbija kolor i daje ładne kropelki. Może ten blue jest jakiś trefny albo kupiłeś źle transportowany (przechowywany) w drodze do Ciebie albo po prostu cleaner mu nie pasuje :hmm:
Wygląda ok, aplikuje się też łatwo i przyjemnie - chciałem na początku kupić red i blue, to by było dopiero :hmm:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: mk4tdi » wt mar 07, 2017 13:56

Czy jest jakiś specyfik który na długi czas zamaskuje swirle (mniej więcej coś takiego http://imageshack.com/i/idd9Ry9Yj" onclick="window.open(this.href);return false;)? Usunąć je ręcznie to pewnie nie da rady, chociaż jak czytałem forum to niektórzy twierdzą że UC + tri color sobie poradzą... inni że UC w większości wypełni na jakiś czas a roboty ręcznie od cholery.


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: italiano_83 » wt mar 07, 2017 15:17

mk4tdi pisze:Czy jest jakiś specyfik który na długi czas zamaskuje swirle
Nic na długi czas nie zamaskuje swirli, pb black hole zamaskuje większość zarysowań, naturalnie lepszy efekt uzyskasz nakładając maszynowo polerką da.
Tłusta pasta wykończeniowa też zamaskuje sporo, szczególnie kiedy nie wypracujesz jej do końca.
VW ma dość twardy lakier i ręcznie to będzie spore wyzwanie, a efekt i tak nie będzie zadowalający, rozumiem jakieś małe panele lusterka czy pod klamkami, ale całe nadwozie :panna:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Freddy » wt mar 07, 2017 15:56

Zorientuj się odnośnie środków typu AIO (all in one) np autoglym super resin polish czy autobrite cherry glaze powinno Ci to dać zadowalający efekt jak na ręczna pracę lub pomyśl o jakiejś używanej maszynie dual action to pozwoli oszczędzić ręce, przyspieszyć pracę i da o wiele lepsze efekty...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: vegetarrit20 » czw mar 16, 2017 13:18

Szybkie pytanko, pozostała mi taśma po emblematach na tylnej klapie, za chiny ludowe nie chce zejść, probowałem lekko benzynką, apc lecz nie schodzi :/ słyszałem coś o jakiś klockach do ścierania starych klejów, próbował ktoś tym ogarniać cos?



abdul25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 16, 2017 23:10

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: abdul25 » czw mar 16, 2017 23:23

Panowie niby prosta sprawa, a jednak nie. Jaki szampon do mycia z woskiem polecacie ?
Tak, aby nie woskować auta po każdym umyciu.
Co myślicie o http://mrshine.pl/szampony/63-poorboy-s ... 473ml.html
czy : https://sklep.motogo.pl/Finish-Kare-101 ... rate-118ml
który lepszy co polecacie ?



Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Gesiu_15 » pt mar 17, 2017 08:52

abdul25, szampon ADBL Shampoo zapach Coli a po każdym umyć Quick Detailera np ADBL QD1 , Funky Witch Botox , Morning Dew :-)


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
_Łukasz_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 17, 2009 22:42

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: _Łukasz_ » pt mar 17, 2017 17:14

vegetarrit20 pisze:Szybkie pytanko, pozostała mi taśma po emblematach na tylnej klapie, za chiny ludowe nie chce zejść, probowałem lekko benzynką, apc lecz nie schodzi :/ słyszałem coś o jakiś klockach do ścierania starych klejów, próbował ktoś tym ogarniać cos?
Spróbuj jakimś tar-removerem, u mnie pomógł usunąć resztki taśmy i kleju



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: daniel23584 » sob mar 18, 2017 13:50

SG MORNING DEW czy Sonax BSD? Gdzieś czytałem że Sonax długo trzyma się na lakierze, a jak jest z SG? Nie wiem czy kolor nadwozia ma jakieś znaczenie przy wyborze QD, ale jeśli tak to kolor lc6m


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: italiano_83 » sob mar 18, 2017 14:37

daniel23584 pisze:Sonax BSD?
Długo trzyma,
Ładnie kropelkuje

Pozostawia "tępy" lakier
Zostawia smugi na ciemnych kolorach- nie jest za łatwy w docieraniu
daniel23584 pisze:SG MORNING DEW
Nie miałem okazji używać, choć mam zamiar kupić w tym roku na lato.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Gesiu_15 » sob mar 18, 2017 22:40

italiano_83, mam LCZ9z i aplikowałem BSD i nie zostawił żadnych smug bardzo łatwo się docierał :jezor:
BSD tak ładnie kropelkuje :bajer:

Obrazek


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: italiano_83 » sob mar 18, 2017 22:49

Gesiu_15 pisze:italiano_83, mam LCZ9z i aplikowałem BSD i nie zostawił żadnych smug bardzo łatwo się docierał
Wszystko zależy od lakieru, ale w porównaniu do zwykłego qd - dociera się do du...y i każdy kto korzystał z bsd o tym wie, mam cztery qd i sonax dociera się zdecydowanie najgorzej, bez względu na jakie auto go aplikowałem im ciemniejszy lakier tym gorzej.

Bsd ma dwie zalety- trwałość i kropelkowanie, gdy nie to to nikt by z tego nie korzystał, bo nawet jeśli chodzi o czyszczenie powierzchni jest słaby, a to podstawa qd - w bsd wszystko jest na odwrót w porównaniu do zwykłych qd.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości