Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rbul
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 22:14
Lokalizacja: Łódź/Płock/Toruń

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: rbul » czw mar 10, 2016 14:31

Paviarotti pisze:rbul, do tej mocnościernej pasty chyba raczej musisz dobrać twardego pada albo z mikrofibry (Megs ma chyba takie), na na średnio-miękkiej to wiele nie ugrasz, szczególnie że to DA. I wosk zmień na jakiś fajny letni, bo ten nie jest zbyt przyjemny w aplikacji.
Freddy pisze:Kolega wyżej ma rację na DA weź sobie twardego pada żeby miał co robić a co do wosku aplikacja to pół biedy gorzej z dotarciem jak za długo poleży ręce odpadają jego plusem jest mocny połysk i trwałość. Letnie woski znacznie krócej leżą ale praca z nimi to przyjemność i pamiętaj jeśli się zdecydujesz to myjnie typu karcher odpadają jedynie woda jak już jeśli nie chcesz skrócić żywotności wosku do minimum

A możecie polecić mi coś? Oczywiście poszukam sobie też sam, ale może macie jakieś sprawdzone specyfiki. Już kiedyś stosowałem ten wosk. To prawda natachałem się... ręcznie... nie polecam :D. Ale efekt mi wynagrodził. Wtedy jednak nie robiłem żadnej polerki. Sam wosk. Teraz chcę posunąć się kilka kroków dalej :hmm:



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » czw mar 10, 2016 15:06

Np Poorboy's natty's blue lub red możesz wziąć w płynie lub w paście dobrze się z nimi pracuje fajnie połyskują. Kolejna sprawa to przygotowanie powierzchni lakieru przed korektą orientujesz się w temacie? Zanim ruszysz z maszyną mycie, glinka medium, deironizacja... Tak samo wcześniej jak robiłeś sam wosk ważne jest przygotowanie powierzchni pod niego żeby miał się czego trzymać i mógł poleżeć czas który podaje producent...

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » czw mar 10, 2016 17:53

rbul pisze:Zaczynam przygodę i wybrałem następujące produkty i jednocześnie proszę o opinię:

- LARE EPL-42 V2 Polerka orbitalno-rotacyjna http://autonablask.pl/produkt/lare-epl- ... -zestawie/
- Flexipads 135mm Hex Logic - biała średnio miękka http://autonablask.pl/produkt/flexipads ... io-miekka/ - do polerowania
- Meguiar's Ultra Cut Compound 500ml - 105 http://autonablask.pl/produkt/meguiars- ... 105-473ml/ - do polerowania
- Meguiar's Ultra Finishing Polish 500ml - 205 http://autonablask.pl/produkt/meguiars- ... 473ml-205/ - do wykończenia
- NAT Czarna Miękka gąbka polerska 135mm http://autonablask.pl/produkt/nat-czarn ... rzep-25mm/ - do wykończenia
- Collinite 476s Super Doublecoat Paste 266ml http://autonablask.pl/produkt/collinite ... oat-paste/ - na sam koniec

Proszę o opinie i wskazówki :bajer:

Z wymienionego zestawu wywalił bym gąbki ani jedna ani druga nie nadają sie do DA, szczegółowo opisu nie czytałem ale z doświadczenia wiem ...

te dwie pasty dają najlepsze efekty z padami z microfibry, megs ma ich chyba ze 4 rodzaje i nie warto kombinować... tanio nie jest bo dwa pady kosztuja 100 ale warto naprawdę

Co do wosku wybrałeś najpopularniejszy wosk na każdym formu... zły nie jest ale ani nie mam zapachu, jak piszą koledzy cieżko sie go poleruje zwłaszcza jak za grubo nałożysz i ma jedna dużą wadę ma ciągoty do kolegowania się z kurzem :(
Freddy pisze: Poorboy's natty's blue lub red
Bardzo fajny wosk osobiście polecam niebieski bo ładnie pachnie gumą balonową, czerwony ma męczący zapach

a co jeszcze a moze Megs M#16, albo pójść w naturalne woski typu HDC + Carbon od zymola :)
Freddy pisze:Kolejna sprawa to przygotowanie powierzchni lakieru przed korektą orientujesz się w temacie? Zanim ruszysz z maszyną mycie, glinka medium, deironizacja... Tak samo wcześniej jak robiłeś sam wosk ważne jest przygotowanie powierzchni pod niego żeby miał się czego trzymać i mógł poleżeć czas który podaje producent...
To jest temat najważniejszy, bez tego całe polerowanie itd... nie da oczekiwanego efektu... bez odpowiedniego przygotowania pad zamiast polerować będzie zapychał sie syfem z lakieru... pytanie jeszcze wracając co chcesz polerować bo może zamiast 105 wybrac 101 albo teraz zamieszam trochę taki zestaw

http://sklep.waxclusive.pl/pasty-polers ... 473ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://sklep.waxclusive.pl/pasty-polers ... 473ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piter007i » czw mar 10, 2016 22:37

Z doświadczenia podpowiem tak:

jeśli kupujesz epl 41 i chcesz tym ogarnąć lakier VW to od razu zaopatrz się w odpowiedni pad do cięcia
1) na mikrofibrze ale jedynie meguiars (flexipads Microfibre po jednej korekcie praktycznie nadaje się do wyrzucenia), albo
2)futro- np wet wet look w połączeniu z da wiem ze zdaje egzamin, albo
3)flexipads pro wool- krótkie włosie.

Pady średnie i miękkie mogą być gąbkowe. Tu już śmiało polecam flexipads, ale! Broń Boże pady profilowane. Tylko i wyłącznie gładkie, żadne plastry miodu, hex logic itp.

Co do past: czy kupisz Koch, menzerne, meguiars czy 3M- da rade. Oczywiście do mikrofibry możesz kupić systemową pastę meguiars.

Alternatywnie, jeśli miałbyś problem z usunięciem głębszych rys padami i maszyną- zrób wet sanding.

Cleaner pod wosk : Prima Amigo, będzie uniwersalne na przyszłość - Woski naturalne i Sealanty

Gdybyś chciał kilka wosków na próbę odezwij się na PW. Mam między innymi i #16 i nattys blue.

Jeśli natomiast zależy Ci na mega łatwym nakładaniu, głębokim wet looku polecam meguiars gold class carnauba plus

NA środku właśnie ten produkt

Obrazek

Wysłano z mojego G4S
Ostatnio zmieniony czw mar 10, 2016 23:03 przez piter007i, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » czw mar 10, 2016 22:43

A na początek to niech w ogóle poczyta o korektach, a wy już proponujecie wet sanding :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piter007i » czw mar 10, 2016 22:52

Hmmm, klika samochodów (ford, fiat, peugeot) zmeczyłem epl41 - to naprawdę delikatna maszyna.
Na swojej Borze próbowałem i twarda gąbka, i dedykowana do DA, i mikrofibra flexipads i.....nic, ledwo ruszyło hologramy od mycia. Dlatego tez polecam zaopatrzyć się w dobre narzędzia do cięcia.
Mimo wszystko papierkiem wodnym np 2500 na padzie, ciężko zrobić krzywdę naszym starym twardym lakierom (:

Wysłano z mojego G4S


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » czw mar 10, 2016 23:47

piter007i pisze:jeśli kupujesz epl 41 i chcesz tym ogarnąć lakier VW to od razu zaopatrz się w odpowiedni pad do cięcia
1) na mikrofibrze ale jedynie meguiars (flexipads Microfibre po jednej korekcie praktycznie nadaje się do wyrzucenia), albo
2)futro- np wet wet look w połączeniu z da wiem ze zdaje egzamin, albo
3)flexipads pro wool- krótkie włosie.
Rzeczywiście pady Megsa są bez dwóch zdań bardzo dobre ale jak ze wszystkim trzeba nauczyć sie nimi pracować, co do Flexi nie uważam tej firmy za jakąś aj waj... ale jeśli chodzi o MF jest całkiem niezła i nie zgadzam sie z teorią że po jednym aucie do wywalienia... :) tak samo można zamordować Megsa.

Co co futra etc... to co sprawdza sie w rotacji nie koniecznie w DA.
piter007i pisze:Pady średnie i miękkie mogą być gąbkowe. Tu już śmiało polecam flexipads, ale! Broń Boże pady profilowane. Tylko i wyłącznie gładkie, żadne plastry miodu, hex logic itp.
Tu sie zgadzam ale niestety pady muszą być do DA bo inne albo sie rozklejają albo odcina zaraz za rzepem, albo sie zapadają RP próbował tak kombinować wycieli dziurę w padach do rotacji i udawali że zrobili pady do DA
piter007i pisze:Co do past: czy kupisz Koch, menzerne, meguiars czy 3M- da rade. Oczywiście do mikrofibry możesz kupić systemową pastę meguiars.

Takich efektów jakie dają pasty Megsa i ich pady ( lub inne ale do DA) nie osiągneliśmy na żadnej innej ww. kombinacji
piter007i pisze:Alternatywnie, jeśli miałbyś problem z usunięciem głębszych rys padami i maszyną- zrób wet sanding.
Paviarotti pisze:A na początek to niech w ogóle poczyta o korektach, a wy już proponujecie wet sanding
nie taki diabeł straszny jak go malują, maszyna o skoku 9mm pozwala na to ( BIG Foot rupesa ze skokiem 15mm zostawia za duże ''ogonki' ) ale to jest ostateczność... bez bardzo dobrego miernika lakieru odpuścił bym te dwie czy trzy rysy... bo rysa ma 0.5mm a pad poleruje 125mm szkoda lakieru wieczny nie jest... :)

gneralnie jak pisza koledzy niech kolega poczyta poczyta i jeszcze raz poczyta... potem jeszcze zweryfikuje wiedze... a potem zacznie polerować bo jeszcze wtedy wyjedze mu 1000 pytań... a tematy typu wet sanding niech sobie zostawi na ''podwieczorek''


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piter007i » pt mar 11, 2016 00:03

gusiak11 pisze: Tu sie zgadzam ale niestety pady muszą być do DA bo inne albo sie rozklejają albo odcina zaraz za rzepem, albo sie zapadają RP próbował tak kombinować wycieli dziurę w padach do rotacji i udawali że zrobili pady do DA
Dokładnie, miałem nawet takiego dedykowanego cuttinga RP z dziurą w środku. Raz że 'bił' niemiłosiernie, a dwa: po kilku przejazdach wokół wykonywanego elementu było masę oderwanych od pada kawałków gąbki.

Od tamtej pory stwierdziłem żadnych cuttingów gabkowych do DA (:
Polishing i finish 135flexi do tej pory jest w bdb stanie. Natomiast niektóre Pady 75mm faktycznie zapadły się.

Nie spotkałem się z odklejeniem, ponieważ pilnuję zawsze temperatury na BP, ale słyszałem ze pro wool na DA z tego akurat słynie (;
Zresztą ja jestem zwykłym amatorem entuzjastą (:

Wysłano z mojego G4S


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » pt mar 11, 2016 02:15

Zaraz chwila powoli chłopak dopiero zaczyna przygodę więc wszystko po kolei :) jeszcze nie używał glinki a tu już jakieś szlify papierem no panowie bez przesady można poradzić ale bez takich :)

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: vegetarrit20 » pt mar 11, 2016 11:59

Popłyneli wszyscy z pomocą :D mam pytanko czy megsem UC ręcznie będzie jakiś efekt widoczny? Pewnie się namacham jak nie wiem co, ale czy warto?



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » pt mar 11, 2016 12:11

Pytanie w jakim stanie jest lakier jeśli w takim jak na etykiecie megsa to będzie :P nie no tak na poważnie jakiś efekt będzie zawsze tylko jaki efekt chcesz uzyskać? Ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich opcji albo korekta albo gruntowne oczysczenie z dobrym woskiem chyba że chcesz w jakimś stopniu pozbyć się delikatnych zarysowań bo na ręku wiadomo zbyt wiele ich nie usuniesz...

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: vegetarrit20 » pt mar 11, 2016 12:13

Nie no lakier nie jest mocno zmasakrowany raczej lekkie zarysowania. Po tym megsie moge nałożyć jeszcze wosk dla wzmocnienia ochrony?



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » pt mar 11, 2016 12:19

Jasne UC zadziała jak cleaner oczyści powłokę więc potem wosk obowiązkowo

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: vegetarrit20 » pt mar 11, 2016 12:56

Dzieki Freddy :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości