Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
el_spido
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 07, 2005 11:52
Lokalizacja: Bielsko

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: el_spido » czw maja 01, 2014 20:09

Koledzy co powiecie na taki zestaw.
Pacjentem passat b5 FL lakier niebieski LC5X praca wykonywana ręcznie wykonywane pierwszy raz :

1. mycie
2. wyglinkowanie (VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G)
3. polerka (MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND + TRI COLOR)
4. (POORBOY'S WORLD BLACK HOLE )
5. wosk POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE czy Collinite 476 gdzieś czytałem ze wosk takiej samej firmy jak produkt przed nim był uzywany

Czy produkty ok do takiego koloru i do ręcznej pracy są ok.
Chcę usunąć drobne ryski i nadać mu głębi.



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piter007i » pt maja 02, 2014 12:14

Nie polecam yellow clay bar, zamówiłem ją też pierwszy raz do mojego pierwszego zestawu i muszę powiedzieć ze strasznie twarda. Ciężko w ręce ugnieść żeby zrobić wygodny placek do pracy na pwierzchni lakieruo


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

el_spido
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 07, 2005 11:52
Lokalizacja: Bielsko

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: el_spido » pt maja 02, 2014 22:48

to co w zamian ???



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piter007i » sob maja 03, 2014 11:37

Wybierz bilt hamber soft, weź nawet z kimś na pół. Ta valetPro jest za mało plastyczna. Przynajmniej dla mnie, jako początkującego.


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ktm950 » sob maja 03, 2014 12:03

piter007i pisze:Wybierz bilt hamber soft
piter007i pisze:valetPro jest za mało plastyczna
Ja dokładnie mam takie same zdanie. BH dużo przyjemniej się pracuje i jest zdecydowanie bardziej plastyczna.


Obrazek

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piter007i » sob maja 03, 2014 12:40

Cena jest ta sama de facto, tylko BH jest sprzedawany w kostce 200g... A VP 100g
Ewentualnie możesz zrobić eksperyment i kupić inny kolor od valetPro (tylko nie wiem który jest najbardziej miękki) , i podzielić się z nami wrażeniami :-)


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: czarekcw » sob maja 03, 2014 14:42

Nie wiem, mi ona nie wadziła a mam porównanie do Megsa oraz Dodo Juice (BH też mam ale jeszcze nie użyłem).


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5939
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piteks » sob maja 03, 2014 19:22

obecnie na aucie mam wosk coli 476 ale na lato chciałbym nałożyć coś innego, myślę o dodo juice lime prime lite, a na to:
http://autonablask.pl/produkt/dodo-juic ... wosk-30ml/" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://autonablask.pl/produkt/dodo-juic ... wosk-30ml/" onclick="window.open(this.href);return false;
auto ma nowy lakier w kolorze niebieski metalik, lubię głęboki kolor i połysk; liczę na wasze doświadczenie i ewentualne sugestie :-)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

bartosz1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 25, 2012 20:32
Lokalizacja: Starogard Gdański

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: bartosz1904 » sob maja 03, 2014 22:30

jestem początkujący i potrzebuję pomocy mam vw golf v GTI i potrzebuję pomocy w skompletowaniu kosmetyków do mojego auta od początku do końca czy ktoś pomoże ?? chodzi o lakier ma być bez żadnych rysek he...



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: czarekcw » sob maja 03, 2014 23:33

bartosz1904, poczytaj ten dział bo tak nikt nie będzie za ciebie roboty odwalał.

piteks, mam oba woski z tym że jedynie testowałem Velveta. Wybrałbym inny szczerze mówiąc :)


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
eRBe_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 31, 2013 02:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: eRBe_ » ndz maja 04, 2014 00:59

bartosz1904 pisze:jestem początkujący i potrzebuję pomocy mam vw golf v GTI i potrzebuję pomocy w skompletowaniu kosmetyków do mojego auta od początku do końca czy ktoś pomoże ?? chodzi o lakier ma być bez żadnych rysek he...
Tak jak napisał przedmówca, musisz poczytać. Nie myśl jednak, że ręcznie uzyskasz efekt auta bez rysek ;) Poza tym nie wiemy jaki masz budżet, wymagania itp


eRBe Detailing Łódź - wszystko co najlepsze dla Twojego samochodu!

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ktm950 » ndz maja 04, 2014 07:28

piteks, samym woskiem jakiejś przeogromnej różnicy nie osiągniesz. Poza tym nie wiemy w jakim masz stanie lakier. Jeśli auto jest nowe, to powinno być jeszcze nie najgorzej. :D
Jeżeli ma być wow, to może Prima Amigo + PB Blue, lub Red? Oba pięknie pachną i cudnie się aplikują, docierają i kropelkują. Chociaż w porównaniu do Colli są zdecydowanie mniej wytrzymałe. No ale jak w życiu - coś za coś :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5939
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piteks » ndz maja 04, 2014 08:02

ktm950 pisze:piteks, samym woskiem jakiejś przeogromnej różnicy nie osiągniesz. Poza tym nie wiemy w jakim masz stanie lakier. Jeśli auto jest nowe, to powinno być jeszcze nie najgorzej. :D
Jeżeli ma być wow, to może Prima Amigo + PB Blue, lub Red? Oba pięknie pachną i cudnie się aplikują, docierają i kropelkują. Chociaż w porównaniu do Colli są zdecydowanie mniej wytrzymałe. No ale jak w życiu - coś za coś :-)
dzięki za podpowiedź :-) , lakier jest w bardzo dobrym stanie; gdzieś czytałem, że coli nie bardzo nadaje się na lato i chciałem jakiejś odmiany; jeśli wosk mniej wytrzymały jak coli, to nie problem, bo lubię się "bawić" przy aucie :D ; właśnie chodzi mi o efekt wow :cool:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
diablosv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 17:39
Lokalizacja: Białystok

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: diablosv » ndz maja 04, 2014 10:38

http://tenzi.eu/artyku%C5%82y/asortyment/car-line" onclick="window.open(this.href);return false; środki dla zwykłego zjadacza chleba i nie tylko :bajer:
Osobiście używałem tylko szamponu Neutro i Car Shine. Cena do jakości bdb :grin:

Przyszedł czas na korektę. Chcę użyć takiego środka z racji tego że mam go za pół darmo, a przy okazji jest bardzo wydajny.
https://www.festool.pl/Produkty/Accesso ... MPA-9000-1" onclick="window.open(this.href);return false;
w aplikacji mechanicznej. Rys i hologramów jest dużo, zobaczymy ile zejdzie. Chciał bym uzyskać efekt mokrego lakieru. Dać po tym POORBOY'S WORLD BLACK HOLE czy może przetestować to, http://tenzi.eu/artyku%C5%82y/asortymen ... eramic-wax" onclick="window.open(this.href);return false;.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości