Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » ndz kwie 17, 2016 20:37

Zgodzę sie z kolegą Freddy, też używam APC do mycia opon, jak są dobrze wypianowane i dokładnie wymyte myją ciśnieniową to apc w zupełności wystarcza.

testowałem kiedys adbl tire and rubber cleaner i jakoś nie zauważyłem żeby tak super działał w porównaniu z APC


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: italiano_83 » ndz kwie 17, 2016 21:35

gusiak11 pisze:testowałem kiedys adbl tire and rubber cleaner i jakoś nie zauważyłem żeby tak super działał w porównaniu z APC
Dużo zależy od gumy (mieszanki) z jakiej zrobiony jest kapeć, oraz jego wieku - jak guma jest nasączona i nie popękana to łatwo się domywa i dobrze wygląda po dresingu, a jak kapeć stary i "zwietrzały" to i szorowanie szczotką nie pomaga, a sam dressing szybko spływa.
Ja dlatego nie przesadzam z szorowaniem opon jeśli nie ma takiej potrzeby, APC/szampon zbyt często stosowane i w zbyt dużym stężeniu "osusza" gumę.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

kuba07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 11:09
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: kuba07 » wt cze 28, 2016 18:37

hejka, Panowie chciałbym sobie skompletować lepszy(jak na mnie) zestaw kosmetyków do mojego Mk1, na początek lakier to tornadorot, auto lakierowane ponownie, drobne rysy i hologramy, ogólnie stan w miarę zadbany

zestaw miałby składać się z to co mam i chce:

- aktywna piana?
- szampon shinygarage (posiadam)
- oczywiście myte na dwa wiadra itp itd
- glina valetpro yellow
- coś do poślizgu glinki??
- meguire's swirlX
- dodo juice lime prime
- collinite 476s

czy taki zestaw ma sens? polerka tylko ręczna myślę że na maszynę za wczas, ewentualnie co zmienić, wymienić? Dzięki za pomoc



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » śr cze 29, 2016 11:50

kuba07 pisze:- aktywna piana?
kwestia budżetu i czy mycie zapuszczonego auta czy pielęgnacja regularna juz przygotowanego samochodu
kuba07 pisze:coś do poślizgu glinki??
opryskiwacz z woda i jakimś detergentem moze być szampon samochodowy w ilosci kilku kropli
kuba07 pisze:meguire's swirlX
lepszy bedze wydaje mi sie UC ale mistrzem pracy ręcznej nie jestem :)
kuba07 pisze: dodo juice lime prime
- collinite 476s
albo dodo albo 476 ich połączenie daje bardzo mizerne efekty
nie wiem skąd to się wzięło ale jest to błędny schemat powielany na każdym forum motoryzacyjnym
dodo jest dobrym cleanerem ale zostawia tłuste wykończenie pod woski naturalne
coli... tu sie wypowaidać nie będę natomiast to wosk syntetyczny w 100% i lubi jałowe wykończenie więc albo zmień wosk albo cleaner

przyało by sie coś do lotnej rdzy, jakieś Tar& Glue będzie mniej glinkowania a tak poza tym to ujdzie


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

kuba07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 11:09
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: kuba07 » śr cze 29, 2016 15:26

Samochod regularnie pielegnowany https://imgur.com/j7UfpPG

Czyli co zosgawiac colli, szukac jakiegos innego cleanera pod niego czy moze jakis inny wosk polecicie? A ten tar&glue to jakis deironizer?



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » śr cze 29, 2016 23:10

Colli jest trwały i daje ładny połysk w tej kwocie raczej nie ma nic lepszego ewentualnie finich kare hi-temp prawie to samo ale też pytanie na czym Ci zależy? jeśli przy nim zostaniesz wystarczy porządne przygotowanie z użyciem tych specyfików które masz i tych które wspomniał Gusiak używanie cleanera jest zbędne przy tym wosku lapiej dokupić jakiś quick detailer do uzupełniania powłoki po myciach.
Tar&glue to preparat do usuwania smoły asfaltu kleju gusiakowi chodziło że po nim mniej roboty glinką przecież pisał. Deironizer to np sg iron off czy adbl vampire usuwa zanieczyszczenia metaliczne te środki "krwawią" taka zachodzi reakcja w kontakcie.

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » śr cze 29, 2016 23:50

kuba07 pisze:Czyli co zosgawiac colli, szukac jakiegos innego cleanera pod niego czy moze jakis inny wosk polecicie?
Zmienić całkowicie filozofie...
przy takim aucie jak bym szedł w naturlne woski a nie syntetyczne wypelniacze, dobrym, ba nawet super wyborem był by Zymol Carbon i do tego HDC lub jak komuś szkoda LUSSO REVITALIZING CREME... syntetyki ... jak muss to juz raczej FK 1000 mniej przyciaga kurz ale też raczej do felg niż lakieru
kuba07 pisze:A ten tar&glue to jakis deironizer?
pre-wasch składa sie z ( w 3-ech słowch ) z deironizacji ( tu preparaty do lotnej rdzy typu Iron-X, Prix etc...) dekontamincaji czyli usuwania żywic, smoły afaltu etc... i tu preparaty z serii T&G i aktywnej piany ... owszem mozna to rozszerzyć jeszcze o robale itd... ale to postawa, co do użytych preparatów ... kwestia kasy i tyle powiedzmy ze jakość idzie w parze z ceną :)
Freddy pisze:żywanie cleanera jest zbędne przy tym wosku lapiej dokupić jakiś quick detailer do uzupełniania powłoki po myciach.
słusznie ale torche na skróty, owszem syntetyczne woski lubią jałowe wykończenie ale nie uzyskamy 100%wego samym myciem, albo cleaner dający takowe albo inne zabiegi jałowiące lakier.
co do QD ... a czemu ono ma służyć bo zaraz uderzymy w kolejny powielany absurd MEGA długowieczności pewnych wosków, w "16 linijce" czytając że co drgie mycie był używany QD taki czy inny ... więc teraz pytanie to wosk kropli czy n-ta warstwa QD bo wosku to już tam dawno nie ma :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » czw cze 30, 2016 01:08

Znowu sprzeczności:) jeśli mowa o collim to carbon za trzykrotnie wyższą kwotę raczej nie wchodzi w grę tak mi się wydaje tym bardziej że wiedza jest nikła to bym sobie darował:)
Co do QD nie uważam tego za cudowny środek a juz tymbardziej zastępstwo woskowania po prostu po myciu można podbić efekt połysku i odprowadzania wody ale jak sama nazwa wskazuje do tego on jest nie ma co oczekiwać zabezpieczenia czy długo wieczności od tego typu środków:) sam wiesz że wiedza doświadczenie wszystko weryfikuje :)

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



kuba07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 11:09
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: kuba07 » czw cze 30, 2016 02:23

Cena zymola dosyc wygórowana ale i pewnie z nikąd się nie wzieła. Raczej poszedłbym w coś tańszego. QD używam , działałem jakimiś PB i shiny, wybiorę teraz może coś innego. Wosku używałem ale to raczej jakieś niskie półki dlatego chciałbym podnieść standard swojego zeztawu poprawiając nieco look :-)



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » czw cze 30, 2016 11:37

Freddy pisze:jeśli mowa o collim to carbon za trzykrotnie wyższą kwotę raczej nie wchodzi w grę

Carbon kosztuje 220zl ( jeszcze nie dawno można było kupić za 199) prawda z HDC będzie ponad 300 z Lusso bedzie to miej więcej 3x tyle kupowanie samego wosku nie ma sensu bo w pzypadku wosków zymola to hdc robi look a wosk zabezpiecza i dokłada ta wisienkę na torcie.

Druga kwestia wosku w puszcze jest 236ml uproścmy ze jest go 236gram przy odrobinie wprawy której naprawde nie nabiera sie po 100x na dobrze pryzgotowany lakier golfa 1 powinno wystarczyc około 5gr wosku 236/5 daje 47 woskowań, powinien leżeć około 2 m-c daj nam 94m-c robiąc to regularnie co dwa m-c daje nam to blisko 8 lat woskowana a jednow woskowanie kosztuje 4,6PLN.... dobra kolega ma mniejsza wprawe niech mu wyjdzie z puszki 30 woskowań 7,3PLN to takie straszne pieniądze???
A porównanie plastikowego wygladu Coli do wet looku Zymola ... no cóż...

kolejna sprawa sa fora internetowe jedno nawet bardzo znane, jest giełda po co kupować od razu nową puszkę są ludzie co juz kupili wypaciali pół i chcą sprzedać bo szukają czegoś innego bo nie mają ochoty mazać 8 lat jednym woskiem.
Freddy pisze:cudowny środek a juz tymbardziej zastępstwo woskowania
Chodiło mi o to że znow jak z tym dodo i colli jest powielnay schemat ....

... mi wosk leży na lakierze 9 m-c ( np colli) co drugie mycie używam qd takiego czy innego... no więc kropelki które widzisz nie są zasługą wosku a QD i takich wypowiedzii bawiąc sie w to ponad 7 lat słyszałem/ czytałem wiele...
owszem wosk może na samochodzie wytrzymać 9m-c ale warunki jego żywota muszą byś bardzo specyficzne ale nie twierdze ze się nie da...
kuba07 pisze:Raczej poszedłbym w coś tańszego
to nie pomogę, zaczynałem od wosków jak każdy, miałem Nattysy oba, sławne M16 z megsa, Husaarie z PolishAngel i właśnie zymola, bawiłem sie wyższymi modelami tego producenta jak glasur, tytanium osobiście nie widzę różnicy ... ale ...
a teraz wszystko w domu pod kwarcem bo nie ma czasu na mycie a co dopiero pastowanie :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: trepson_vlcrew » pn sie 08, 2016 19:05

SIema !
Szukam naprawde dobrego wosku na świeżo pomalowane auto. chodzi mi o fajne podbicie lakieru i jakąś ochrone. Z tego co narazie sie orientowałęm to widzimy mi sie brać chemical guys 50/50. Macie jakieś osobiste opinie o tym wosku. Jak z trwałością, jak z podbiciem koloru itd ;)


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

potok555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 24, 2016 12:41

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: potok555 » śr sie 24, 2016 15:35

Witam wszystkich, jako że w detalingu jestem kompletnie zielony, chciałbym, abyście mi pomogli dobrać jakiś zestaw do mycia, pielęgnacji i ochrony lakieru matowego. Próbowałem coś szukać na własną rękę i znalazłem tylko szampon i quik detailer dedykowane do powierzchni matowych od chemical guys i nie wiem czy się to nada.

Również potrzebowałbym coś do :
-Czyszczenia felg
-Pielęgnacji wnętrza (Tapicerki, deska rozdzielcza itp)
-Czyszczenia kloszy reflektorów
-Pielęgnacji Szyb
-Pielęgnacji Silnika
-Usuwania Nieprzyjemnych Zapachów



bart612
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 17:02
Lokalizacja: iława

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: bart612 » śr sie 24, 2016 22:03

Witam, ja tez dopiero zaczynam przygode z detailingiem. Co myślicie o takim zestawie i jaki quick detailer polecacie do lakieru lc9z?

Obrazek



Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Gesiu_15 » śr sie 24, 2016 22:13

Ja używam QD od SG morning Dew :) Polecam ma wosk , pięknie wyciąga głębie lakieru , przyciemnia lakier . Lubi się mazać wieć trzeba polerować potem druga fibrą ale efekt warty :)


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości