Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silverdragon1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: sob sie 07, 2010 22:43
Lokalizacja: Świecie

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: silverdragon1 » śr lut 12, 2014 00:04

Panowie potrzebuje opinii i porady co będzie leprze do ręcznego polerowania Meguiars ultimate compound czy
3M imperial 05990 hand glaze ? Bo planuje zakupy a tu mam zagwozdkę
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi


MK II Zawsze w moim sercu
Co sądzisz o moim GL ?
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 2&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » śr lut 12, 2014 10:13

Do ręcznego kupiłbym po prostu lekkościerny cleaner albo AIO bo poza utlenieniem i tak nic nie zdejmiesz.

Z 3m nie miałem doczynienia, ale nawet nazwa wskazuje że to "glaze" czyli do polerowania toto się nie nada a jedynie do maskowania defektów.

Zamiast tego użyłbym np. SRP albo Cherry Glaze



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » czw lut 13, 2014 15:47

Trzeba uzupełnić zestaw na wiosnę, więc tutaj pytania:

ValetPRO Dionysus Trim Giltz
Do plastików będzie ok? chodzi mi głównie o efekt i wytrzymałość. A pisał Shmatan, że jest szatan jeśli chodzi o wytrzymałość.

testerek POORBOYS Pro Polish 2
Będzie ok na maszynę DA i ew do ręcznej pracy?

testerek POORBOYS Black Hole
to samo co wyżej. Mam już Megsa UP i R222, ale trzeba dalej próbować.

Megs #16
Na wiosnę/lato? jak to się ma do Nattysa Blue? ewentualnie coś do kompletu żebym miał do Nattysa Red.


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » czw lut 13, 2014 16:00

Paviarotti pisze:ValetPRO Dionysus Trim Giltz
Do plastików będzie ok? chodzi mi głównie o efekt i wytrzymałość. A pisał Shmatan, że jest szatan jeśli chodzi o wytrzymałość.
Trzyma jak głupi, ale aplikacja niewygodna i trzeba go docierać następnego dnia. Idealny jeżeli masz coś innego co znowu mozna nałożyć w sekundę - raz na miesiąc/dwa kładziesz dionysusa po dokładnym domyciu plastików apc, a jak będzie potrzeba w trakcie (np. zlot czy sesja) to smalcujesz na szybcika zamiennikiem
Paviarotti pisze: testerek POORBOYS Pro Polish 2
Będzie ok na maszynę DA i ew do ręcznej pracy?
Jeden z bardziej niedocenianych cleanerów moim zdaniem - na DA nie wiem, na rotacji dawałem nim radę. Co do wygody pracy to jest ciężki, długo się wypracowuje ale za to skrzypi po nim lakier idealnie.
Paviarotti pisze:testerek POORBOYS Black Hole
to samo co wyżej. Mam już Megsa UP i R222, ale trzeba dalej próbować.
mnie BH zupełnie nie przekonuje - np. cherry glaze radzi sobie znacznie lepiej moim zdaniem a i ładniej pachnie.
Paviarotti pisze:Megs #16
Na wiosnę/lato? jak to się ma do Nattysa Blue? ewentualnie coś do kompletu żebym miał do Nattysa Red.
#16 to wosk mocno uniwersalny - jeżeli masz już natty's (jako letni) to żeby nie wydawać kasy kupiłbym np. hi-temp'a na zimę. Bo w moim odczuciu #16 spokojnie może robić za wosk całoroczny.



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » czw lut 13, 2014 18:32

Shmatan pisze:ale aplikacja niewygodna i trzeba go docierać
No to lipton :/ odpada chyba. Shiny Garage znowu spływa mi po chwili...
Shmatan pisze: Co do wygody pracy to jest ciężki, długo się wypracowuje
I znowu lipa...
Shmatan pisze: jeżeli masz już natty's (jako letni) to żeby nie wydawać kasy kupiłbym np. hi-temp'a na zimę.
Colli mam, ale chcę jeszcze jakiś letni :helm: chociaż wiem, że się powinno cienko smarować i raczej tak robię to strasznie krótko mi te woski żyją w opakowaniach :/


Obrazek

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » czw lut 13, 2014 19:48

Shmatan pisze: Co do wygody pracy to jest ciężki
Czy ja wiem czy aż tak ciężko, ja go lubiłem (jesienią mi się skończył) i nie miałem większych problemów z wypracowaniem.
Teraz idąc za "modą" kupiłem Prima Amigo :helm:
Shmatan pisze:mnie BH zupełnie nie przekonuje - np. cherry glaze radzi sobie znacznie lepiej moim zdaniem a i ładniej pachnie.
Tu tez nie do końca się zgodzę. BH robi na czarnym dużo większe wow niż CG ale fakt ten drugi pachnie rewelacja :grin:
Paviarotti pisze:Megs #16 Na wiosnę/lato?
Na lato poszedłbym w jakiegoś typowego naturala, szukaj na giełdzie KA samplerów Zymola Carbon/Titanium/Glasur/Atlantique chyba że budżet pozwoli to od razu duża pucha. :hmm:
Fakt, że trzeba uważać na chmury, bo pocą się strasznie, ale look na czarnym wynagradza (ja mam na lato Z Glasur i Atlantique) :satan: :satan:


Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: czarekcw » pt lut 14, 2014 08:44

miko pisze:Teraz idąc za "modą" kupiłem Prima Amigo
Pracowałeś na nim? Szał jest? Kupiłem go w listopadzie i na razie stoi i się kurzy, nic na nim nie robiłem.

Niech kupuje jakiś wosk z Dodo Juice :satan:


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » pt lut 14, 2014 08:57

czarekcw pisze:Kupiłem go w listopadzie i na razie stoi i się kurzy, nic na nim nie robiłem.
To tak jak ja :grin: Na aucie mam DG #601 + #111 siedzi dobrze więc nie ma co ruszać. Ale coś już by się posmarowało :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ktm950 » pt lut 14, 2014 10:03

Paviarotti, mam Trim Glitz'a. Fakt jest na początku bardzo kleisty, ale naprawdę fajnie przyciemnia plastiki. Po wyschnięciu/przetarciu jest już okey. Jednak u mnie dosyć szybko spływa (3-4 tygodnie to max) Najfajniejszy w aplikacji był jednak Polytrol, efekt również był okey. Ale nie przyciemniał plastików aż tak jak Trim Glitz.
Ja teraz kupiłem zachwalanego wszędzie Kocha (Nano Magic Plast Care), bo podobno jest szał jeśli chodzi o trwałość i kropelki. :D
Ostatnio zmieniony sob lut 15, 2014 12:04 przez ktm950, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: czarekcw » pt lut 14, 2014 10:11

miko, to będziemy testować? :hmm: Zrobię porównanie w stosunku do Meguiarsa Ultimate Polish (jestem zadowolony z niego) i do Chemical Guys Wet Mirror Finish (tu jakoś nie jestem zachwycony nim).


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » pt lut 14, 2014 11:04

miko pisze:szukaj na giełdzie KA samplerów Zymola Carbon/Titanium/Glasur/Atlantique
Sampler concoursa kupilem za chyba 60zł używany - do tego HDC i byłby wow :hmm:

#16 jako letni zdecydowanie nie.



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » pt lut 14, 2014 16:22

A to się wkurzyłem i nie biorę na razie żadnego wosku. Mam jeszcze Colli, Reda, końcówkę Blue Velvet i nieotwartego Bee's Knees od SG. A może trafi się jakiś fajny wosk w dobrej cenie na KA to wezmę.
Tak samo wkurza mnie, że do plastików nie ma pewniaka typu Red w woskach. Po prostu kupuję i nie ma wad ;d na razie będę smarował Black Jetem od SG, chociaż wkurza mnie trochę. Trim Glitz jednak się ceni za bardzo dla mnie.


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » pt lut 14, 2014 16:27

Wadą red'a jest wytrzymałość ;]

Jeżeli chcesz killera na plastiki to zostaje powłoka od "gejona" - klasa sama w sobie ;]



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » pt lut 14, 2014 17:25

Shmatan, eee wadą? latem? spokojnie miesiąc mi trzymał z ładnymi kropelkami i już mi się nie chciało dalej go męczyć i nałożyłem znowu ;]


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości