[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: czarekcw » czw lip 11, 2013 08:18

dawid018, w takim układzie bierz tego http://showcarshine.pl/1221-autoglym-hi ... estaw.html" onclick="window.open(this.href);return false; albo z grubej rury jakąś powłokę (czy to nową od Megsa czy kwarc).


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: xander_88 » czw lip 11, 2013 21:23

Witam, mam pytanko (kiedyś już było poruszane ale troszkę sie rozwiało:"zmień wosk") czy jest jakis preparat "antystatyczny" - po wosku , by efekt wow nie znikał już drugiego dnia? moze jakiś QD ma takie właściwości ?


ex: MK4 245 km/460nm

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: Shmatan » pt lip 12, 2013 11:45

dawid018, po pelnej korekcie naturalnie był myty mocnym APC i odtłuszczany IPA? jeżeli ktoś go całego jechał p2500 to mam dziwne podejrzenie że korekta była trochę spartaczona.

Jeżeli masz tak miękki lakier (przypuszczam że aftermarketowy) to pomyśl po prostu nad powłoką - wtedy masz spokój na dłuższy czas, a przy miękkich lakierach wytrzymałość na zarysowania wzrasta

xander_88, sporo qd ma takie właściwości, ale fizyki nie oszukasz, kurz musi się osadzać. Jedyna opcja to używanie dustera lub opłukiwanie wodą zdemineralizowaną



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: czarekcw » pt lip 12, 2013 11:52

Możesz bardziej wyjaśnić? Bo tego nie rozumiem, że po 1 dniu (zakładając, że nie pada deszcz) znika fajny efekt z lakieru. Może ja już mam zbyt słaby wzrok bo czegoś takiego nie zauważyłem u siebie.

Co do wosków- nie mam bogatego doświadczenia. Woskowałem DJ Blue Velvet, Megs 16, Colli 476 oraz budżetowy Sonax Xtreme (mam ale jeszcze nie używałem PB Natty's Red) i każdy z nich przyciąga kurz. A może inaczej- kurz bardziej widać niż na nie woskowanym aucie.

QD tylko mam z Megsa (Ultimate QD) i dla mnie pasuje.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: dawid018 » pt lip 12, 2013 13:29

Shmatan pisze: po pelnej korekcie naturalnie był myty mocnym APC i odtłuszczany IPA?
używałem tylko IPA
Shmatan pisze:jeżeli ktoś go całego jechał p2500 to mam dziwne podejrzenie że korekta była trochę spartaczona.
jeśli chodzi o wygląd lakieru to jest dość ładny jak na warunki budżetowe i w jakich było auto malowane,widziałem lakiery w które utopiono znacznie więcej kasy i wyglądają gorzej.głównym problemem jest powstawanie hologramów(widocznych pod halogenem) po przetarciu fibrą oraz "szarzenie" lakieru po kilku myciach.mamy cholernie twardą wodę i może to jest przyczyną ze efekt show tak szybko znika. pomyśle nad jakąś powłoką ale to dopiero po sezonie.teraz już wiem ze kolejne auto które będę lakierował na pewno nie będzie czarne i w akrylu.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: Shmatan » pt lip 12, 2013 15:21

dawid018 pisze:Głównym problemem jest powstawanie hologramów(widocznych pod halogenem) po przetarciu fibrą oraz "szarzenie" lakieru po kilku myciach
Czyli kwestia bardzo miękkiego lakieru - oczywiście mycie i wycieranie robisz zgodnie ze sztuką? w takiej sytuacji przychodzi mi do głowy tylko powłoka.

czarekcw, zrób sobie zdjęcia samochodu zaraz po myciu, i następnego dnia rano ;] zawsze siądzie na samochodzie warstwa kurzu która psuje efekt. Co do większego kurzenia się po wosku - sporo pomaga dotarcie po wypoceniu (po kilku godzinach na słońcu), plus pamiętajmy że im samochód lepiej wygląda tym bardziej kurz na nim widać.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: dawid018 » pt lip 12, 2013 17:37

Shmatan pisze:oczywiście mycie i wycieranie robisz zgodnie ze sztuką? w takiej sytuacji przychodzi mi do głowy tylko powłoka.
spłukiwanie karcherem,mycie rękawicą wodą z szamponem,kolejne spłukiwanie i wycieranie mikrofibrą do sucha.w miarę możliwości staram się myć auto w deszczu lub spłukiwać deszczówką.auto raczej nigdy nie jest brudne tak jak cywilny samochód.zazwyczaj mycie polega na ogarnięciu go z kurzu.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: feniks » pt lip 12, 2013 19:16

czarekcw pisze:ale jeszcze nie używałem PB Natty's Red
polecam, tydzień od mycia (500km zrobione) i jakieś 30km w deszczu
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: czarekcw » sob lip 13, 2013 13:53

Shmatan pisze:plus pamiętajmy że im samochód lepiej wygląda tym bardziej kurz na nim widać.
Chyba że mamy taki lakier gdzie zbytnio brudu nie widać ;)

feniks, na jaki cleaner go dałeś? Bo z tego co ja się dowiadywałem to nie mam w swoim arsenale dobrego (DJ LPL i Megs Polish- ponoć dobry jest R222) :? . Ale cóż, mam teraz cały tydzień garaż tylko dla siebie to się będę bawił po pracy i nałożę Reda :-)
A co do fotki- kropelkowanie mega zacne :food:


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: feniks » ndz lip 14, 2013 08:42

czarekcw, tym razem bez cleanera(red po redzie), umyty VP Advanced Poseidon
a jakiś miesiąc temu glinka, iron, prickbort, cleaner Duragloss 652 :bigok:


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: Shmatan » ndz lip 14, 2013 20:47

czarekcw, LPL jest bardzo tłusty, co w połączeniu ze słabą wytrzymałością reda może spowodować szybkie spłynięcie. LP sobie radzi o niebo lepiej



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: Paviarotti » ndz lip 14, 2013 21:14

Shmatan, znaczy ten nieścierny jest bardziej tłusty od ściernego? kurde szkoda, bo myślałem czy go nie wziąć. Potrzebuję jakiegoś fajnego w pracy cleanera (żeby lekko się pracowało ręcznie) hmm? :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: czarekcw » ndz lip 14, 2013 21:33

Dlatego właśnie myślę nad R222 Cleanser (a raczej czekam na wypłatę hehe bo jeszcze trochę zakupów czeka). Ale za to w pt rodzice wracają z wczasów i mi przywożą za free Megsa Glass Cleaner Concentrate oraz Last Touch (po 1 litrze). Może coś jeszcze mi kuzyn dorzuci :grin: .


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: miko » ndz lip 14, 2013 22:27

Paviarotti pisze: hmm?
czarekcw pisze:R222 Cleanser
I będziesz Pan na pewno zadowolony :bigok:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości